Wielce zobowiązany, Jeeves

Tłumaczenie: Juliusz Kydryński
Cykl: Bertie Wooster i Jeeves (tom 3)
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Much Obliged, Jeeves
piotrex

Z okładki: P.G. Wodehouse to ogromnie popularny humorysta angielski, którego utwory od przeszło pół wieku bawią czytelników całego świata. W niezwykle bogatej twórczości Wodehouse'a najbardziej znany jest cykl utworów przedstawiających farsowe przygody pary nierozłącznych bohaterów: młodego człowieka z tzw. wyższych sfer, Bertiego Woostera i znacznie przewyższającego swego pracodawcę...

Z okładki:

W niezwykle bogatej twórczości Wodehouse'a najbardziej znany jest cykl utworów przedstawiających farsowe przygody pary nierozłącznych bohaterów: młodego człowieka z tzw. wyższych sfer, Bertiego Woostera i znacznie przewyższającego swego pracodawcę inteligencją i wiedzą - służącego Jeevesa.

Bertie i Jeeves pojawili się w literaturze około roku 1911 i choć tak wiele zdarzyło się od tych czasów, wciąż walczą z despotycznymi ciotkami, umykają przed zaborczymi narzeczonymi i przeżywają różne absurdalne przygody.

W powieści "Wielce zobowiązany, Jeeves", która ukazała się w dziewięćdziesiątą rocznicę urodzin pisarza (zmarł trzy lata później), Bertie Wooster postanawia dopomóc swemu przyjacielowi, Gingerowi Winship, ubiegającemu się o miejsce w parlamencie, lecz co chwila popada w bardzo śmieszne tarapaty.

Bed | 2010-10-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 09 października 2010

Humor angielski w pełnej odsłonie. :) Bertram Wooster, truteń, modny kawaler, ale prawdziwy dżentelmen usiłuje jak może nie wpaść w małżeńskie sidła kolejnych narzeczonych. Stara się jednocześnie pomagać przyjaciołom w ich życiowych kłopotach i wplątuje się w zabawne sytuacje pozornie bez wyjścia. Któż może mu pomóc? Chyba tylko Jeeves, lokaj bez skazy, który na wszystko zna odpowiedź :). Jedyne co pozostaje to szukać dalszych przygód tej dwójki. Myślę, że warto.

Allie | 2014-02-03
Na półkach: 2014, Przeczytane

Jak dobrze, że istnieje coś takiego jak "angielski humor". Jak wspaniale, że są takie książki jak ta. I am so much obliged, Mr. Wodehouse!

BetiFiore | 2013-01-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kocham Pana, Panie Wodehouse!

Lektura niewymagająca - lekka, łatwa i przyjemna, specyficzny angielski humor, wyższe sfery, które okazują się być "wyższymi sferami". Polecam

Poszukiwacz | 2016-07-10

Klasyczny humor angielski w znakomitym wydaniu. Coś dla fanów serialu "Pan wzywał milordzie?" :)

BWO | 2017-01-24
Tomek Hejmej | 2016-07-17