Sekrety ptaków. Fascynujący świat ptasich zmysłów

Wydawnictwo: Galaktyka
Bird Sense: What It's Like to Be a Bird
978-83-7579-230-0
ptaki, ciekawostki, natura
popularnonaukowa
Mikrotrabekule

Jak to jest być flamingiem i z odległości setek kilometrów wyczuwać mającą dopiero nadejść ulewę? Jak to jest być samcem gorzyka czerwonogłowego, zachowującym się jak bezrozumna zabawka przed niewykazującą zainteresowania samicą? Jak to jest kopulować w ciągu niespełna dziesiątej części sekundy, ale ponad sto razy na dzień? Jak to jest być jerzykiem i „materializować się na końcu długiego...

Jak to jest być jerzykiem i „materializować się na końcu długiego krzyku"?
Jak to jest być pingwinem cesarskim i nurkować w atramentowej otchłani antarktycznych mórz na głębokość do 400 metrów?

Na te i inne pytania odpowiada fascynująca książka Tima Birkheada. Sekrety ptaków po prostu otworzą przed tobą niezwykły świat ptasiego behawioru!

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka, 2012

źródło okładki: Wydawnictwo Galaktyka

Agnieszek | 2015-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2015

Świetna przepojona humanizmem pozycja - nie tylko o ptakach, ale i o zmysłach, granicach poznania, błędnych domniemaniach i o bogactwie świata. Autor stawia tezę, że świat nie jest odkryty i błyskotliwie ją udowadnia.
Przyjemna i pożyteczna lektura, smakuje lepiej sączona, nie połykana.

Mary | 2016-03-15
Przeczytana: 15 marca 2016

Wspaniała książka, naukowe fakty opisane w taki sposób, że czyta się jak dobrą powieść. Gdyby tak pisali podręczniki szkolne, mielibyśmy samych naukowców. Powoduje głód wiedzy. Polecam każdemu, kto choć odrobinę interesuje się ornitologią.

Kasia | 2016-05-04

Świetna książka, dobrze napisana i mimo, że zawiera wiele naukowych rozważań i faktów to są one przedstawione w bardzo przystępny sposób.

Obowiązkowa dla miłośników ptaków i naprawdę godna uwagi dla ludzi zainteresowanych przyrodą.

MarcinW | 2016-11-21

Niesamowita dawka wiedzy o ptakach

Lorien | 2017-05-04
Przeczytana: 2014 rok