Requiem dla króla zbrodni

Tłumaczenie: Wojciech Ludwikowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kryminał". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Requiem pour un tsar du crime
8303019074
piotrex

Z okładki: To znaczy, stwierdził Patrick, że Kate Kitzpack przekazała Brendzie list. A więc zna jej adres. Spojrzał na stempel pocztowy: Nikozja, Cypr. Naszły go wątpliwości. Może Kate nie ma nic wspólnego z tą sprawą? Może to uprzejmość z jej strony, że wysyła Brendzie pocztę, ale nic nie wie o jej tajemnicach? W takim wypadku nie miałaby najmniejszego powodu, żeby mu nie podać adresu Brendy....

Z okładki:
Naszły go wątpliwości. Może Kate nie ma nic wspólnego z tą sprawą? Może to uprzejmość z jej strony, że wysyła Brendzie pocztę, ale nic nie wie o jej tajemnicach? W takim wypadku nie miałaby najmniejszego powodu, żeby mu nie podać adresu Brendy. Postanowił pójść do niej i porozmawiać.
Tego samego popołudnia czatował w korytarzu prowadzącym do mieszkania Kate. Wróciła o piątej. Jak tylko wysiadła z windy, zbliżył się i zaszedł jej drogę.

Lecter | 2014-04-16
Przeczytana: 2013 rok

Requiem dla króla zbrodni jest książką do której będę zawsze powracał i zawsze przy spotkaniach w obecności książkożerców będą ją polecał. Autor trochę zapomniany i niedoceniany jeżeli chodzi o ten gatunek literacki. Książka jest świetna przy niej zapomina się o wszelakich problemach a nawet o spotkaniu z piękną kobietą chyba,że książkę zabierzemy ze sobą i trzymając ją pod pachą pobiegniemy na spotkanie. Ale czy kobieta nam wybaczy,że myślami będziemy błądzić po wcześniej przeczytanych stronach i co jakiś czas będziemy zerkać na okładkę książki chcąc ją dalej czytać.Dlatego odradzam i uważam,że lepiej pozostać w domu i przy dobrej i to nie jednej kawie zaszyć się na jakiś czas i czytać,czytać,czytać. Fabuły książki celowo nie przedstawię ponieważ lepiej po tą pozycję sięgnąć bez żadnego ryzyka. Sporadycznie tak wysoko oceniam książki ale w tym przypadku byłem zmuszony. A co do spotkania to można żle się poczuć i spotkanie przełożyć chyba,że znów sięgniemy po książkę tego...

fik | 2015-10-08
Przeczytana: 07 października 2015

Jedna z tych kultowych powieści którą każdy miłośnik literatury sensacyjnej powinien przeczytać. I choć z jednej strony można powiedzieć - taka sobie bajeczka to z drugiej myślisz - kurcze przecież to możliwe. Akcja tu zaczyna się na pierwszej stronie a kończy na ostatniej i wciąga niesamowicie, i chociaż dożo w niej przypadkowości ( nie zdarzającej się w życiu ) oraz trochę trywialnego zakończenia czyta się znakomicie i trochę szkoda że się kończy.

sebastian | 2011-01-04

Majstersztyk w wykonaniu tego autora z serii o Harrym.Trudno jest przewidzieć jakikolwiek ruch.

adam | 2014-11-16

Super kryminał, polecam również "Zaczęło się w Dallas" tego samego autora. Jak przeczytałem obie, to żałowałem że już koniec tych książek, które znalazłem u siebie w domu na półkach z przygodami Harry'ego Shulz'a. Jest jeszcze kilka, w przyszłości na pewno kupię i przeczytam.

JeanLuc | 2014-03-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2010

Bardzo wciągająca i interesująca przygoda trochę przypominająca połączenie Bonda i Ojca chrzestnego. Warto przeczytać

Kasia | 2012-07-09

stanowczo moja ulubiona książka z gatunku. nieprzewidywalna, intrygująca, po zakończeniu chce się czytać od nowa.

Jolka | 2016-06-28
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2016

Świat gangsterów i mafiosów, a w nim udana, ale jakże żmudna akcja prywatnego, płatnego mordercy. Mistrzostwo.

gwiazdakosza | 2015-09-26

Zdecydowanie książka godna polecenia!

bookeater | 2013-05-05

Doskonały kryminał.

Wachmistrz | 2012-05-31
Przeczytana: 1992 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Żenada...