Sześć dni Kondora

James Grady Wydawnictwo: Amber Cykl: Sześć dni Kondora (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Six days of the Condor
1994-01-01
1978-01-01
Stefan Wilkosz
Amber
Six days of the Condor
Sześć dni Kondora (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
1994-01-01
Stefan Wilkosz

Historia jednej operacji agenta CIA służbowo czytającego książki, wykonanej z własnej inicjatywy. Jakże skondensowana treść, blisko realiów, żadnych pobocznych opowieści. I tylko fakt, że agent nie szkolony do działań operacyjnych wymierza sprawiedliwość, świadczy o tym, że jest to fikcja literacka. Film z Redfordem był znakomity, może dlatego ta książka już tak nie wciąga.

Uwielbiałam film „Trzy dni kondora” oraz niedawno obejrzany serial „Kondor”... w końcu przyszedł czas na przeczytanie pierwowzoru czyli książki, od której się wszystko zaczęło czyli „Sześć dni Kondora” Jamesa Grady’ego.
I cóż mogę powiedzieć? Że jestem rozczarowana. Że czytało się ciężko. Że styl jakiś taki drewniany. To wszystko niestety prawda. A jednak popatrzcie, ta...

Kiedy ja to pierwszy raz czytałem? Jeszcze za komuny. Po długiej przerwie nic nie straciła ze swojej jakości. Za jednym podejściem. Świetna sensacyjna lektura. Łatwy w czytaniu i potoczysty styl. 4 godziny jak z bicza strzelił.

Kondor ma pecha. Najpierw ginie cały zespół. Później ginie pomoc. A dziewczyna zarabia kulkę. Ale Kondor, chociaż zajmuje się pierdołami, jednak jest agentem. I pokaże, na co go stać.

Widziałam film. Nie był szczególnie porywający, od, takie sobie kino akcji z Redfordem. Ale skoro już dostałam książkę to przeczytam. Jeden dzień starczył na jej połknięcie. Powieść napisane...

Ta książka jest jak rzep.
Raz ją człowiek weźmie w dłonie, odłożyć nie sposób. Przyczepia się jak ten rzep do psiego ogona. Gdzie się człek nie ruszy, książka wciąż z nim. Kuchnia, łóżko, toaleta, sklepowa kolejka, miejscówka w autobusie...
I najciekawsze, że choć pozycja ta liczy już sobie ponad czterdziestkę (1974 rok), brak w niej wymyślnych gadżetów godnych najbardziej...

Jedna z najlepszych książek jakie przeczytałem. Najlepsze cechy tej książki to moim zdaniem fabuła i główny bohater który potrafi zaciekawić od samego początku tej historii.

155 stron w kilka godzin. Książka wciąga niesamowicie, sam nie jestem jakimś wielkim fanem kryminałów, ale "Sześć Dni Kondora" odcięło mnie od świata zewnętrznego. Pozostaje tylko zapoznać się z ekranizacją, w której wystąpił Robert Redford. Serdecznie polecam.

Miłe zaskoczenie, pomógł mi wcześniej obejrzany film z RR.

Książka mająca nie całe 200 stron ale za to jak napisana. Czyta się ją z zapartym tchem i nawet nie wiemy kiedy książkę konczymy.Praktycznie każda strona trzyma w napięciu i szkoda,że przeczytałem jak na razie tylko tą pozycję Jamesa Grady. Polecam.

Fabuła trzyma w napięciu. Uważam, że to bardzo dobra książka. Polecam też film, który powstał na jej kanwie - "Trzy dni Kondora".

• Sensacja
  • 2014