Historia Arabów

Tłumaczenie: Janusz Danecki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Narody i Cywilizacje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Marabut
History of the Arab peoples
83-85893-21-0
Adam B

Historia Arabów - światowy bestseller - jest jedną z niewielu syntez świata arabskiego od samych jego początków po czasy najnowsze: od narodzin islamu, poprzez rozkwit i upadek imperium otomańskiego aż po kryzys sueski, wojnę iracko-irańską, a także intyfadę na terytoriach okupowanych przez Izrael. Biorąc pod uwagę, że rozważania autora odnoszą się do szczególnego amalgamatu społeczności - których członkowie posługują się co prawda tym samym językiem, jednakże dzielą ich odmienności kultury, tradycji i obyczaju - tym bardziej interesująca staje się analiza relacji społecznych, politycznych i ekonomicznych, widzianych w perspektywie historycznego rozwoju. Dzięki niej można bowiem zrozumieć podłoże wielu wydarzeń mających miejsce na Bliskim Wschodzie, a także ich konsekwencje dla świata.

| 2014-10-27
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Wybitna książka historyczna, która w bardzo precyzyjny sposób ukazuje historię ludów arabskich. Jeśli któreś z Was posiada korzenie arabskie, to wręcz powinien przebrnąć przez niniejszą książkę. Ja, czytałem ją fragmentarycznie, ze względu na najbardziej istotne dla mnie wątki. Na uwagę zasługuje odniesienie do współczesności, które sprawia, że książkę nie czyta się jak podręcznik do lekcji historii, tylko literaturę pomagającą zrozumieć obecną politykę państw arabskich.

Ania | 2013-04-23

Choć przeczytałam jedynie niewielki skrawek tej książki mogę stwierdzić ,że zawiera ona ogrom ciekawych informacji na temat Islamu jako religii oraz nieco informacji na temat jej założyciela i jego otoczenia. Warto po nią sięgnąć gdy potrzebujemy informacji z historii arabów.

Carmel | 2016-06-03
Przeczytana: 1999 rok