W cieniu motyla

Wydawnictwo: Telbit

Konstanty jest nieśmiałym, zamkniętym w sobie gimnazjalistą. Ledwo tolerowany przez krewnych, u których mieszka od śmierci rodziców, przez rówieśników uważany jest za dziwadło. Nieszczęśliwy i samotny Kocio czuje, że nie radzi sobie z życiem z dręczącym go starszym kuzynem Aleksandrem, straszną matematyczką, z samym sobą. Gdy jest już na skraju depresji, poznaje starszą, intrygującą dziewczynę. Czy przypadkowo nawiązana znajomość odmieni jego życie na lepszea A w ogóle... kim jest tajemniczy tytułowy Motyla Marta Sienkiewicz debiutowała w 2006 roku powieścią dla dzieci pt. Dom przy ulicy zwyczajnej. W tym samym roku zdobyła I nagrodę w VII edycji konkursu Nie pochłonie nas ekran, a w roku 2008 II miejsce w konkursie literackim na utwór o Płocku zorganizowanym przez Płocką Galerię Sztuki. W cieniu Motyla zdobyło nagrodę w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Wydawnictwa TELBIT na powieść dla młodzieży.

koniaralisa13 | 2015-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2015

Piękna,bardzo pouczająca i poruszająca powieść!!!!!!!! Gorąco polecam, nie tylko młodzieży!!!!!! :)

muzyczkaxd | 2015-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

Autorka nie ma zielonego pojęcia jak zwraca się do siebie młodzież.
Bohaterowie obrażają się za słowa typu "głupek". Może nie raziło by to tak po oczach gdydy nie określenie "dziwka" której pada w powieści.
I mówienie wszystkiego z wykrzyknikiem! Bo przecież oni wszyscy krzyczą! Mówiąc na głos! W głowie! Czegokolwiek nie robią! I tak krzyczą!
Może być, krótka, dosyć słaba. Przynajmniej zakończenie nie było przesłodzone.

Cecily | 2011-03-02
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 02 marca 2011

Bardzo mądra, wartościowa powieść. Zawiera wiele trafnych, nierzadko krytycznych spostrzeżeń na temat życia i ludzi. Polecam:)

Scratched | 2011-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Rozczarowałam się trochę tą książką. Na początku akcja była nudna i monotonna, dopiero pod koniec nabrała koloru. Liczyłam więc, że zakończy się równie barwnie i ciekawie. Niestety się myliłam.
Główny bohater Kocio, był w centrum uwagi tylko na początku książki, potem zamienił się tą rolą z Olkiem, który popadł w rozpacz przez śmierć swojej bliskiej koleżanki. Zaciekawił mnie ten motyw i żałuję, że był tak krótko opisany.
Sylwetka Majki była bardzo tajemnicza. Dziwiło mnie to, że wszystkim starała się pomóc, jednak sama nie miała większych problemów.
Marcin zaś, ku mojemu zdziwieniu okazał się większym zuchwalcem niż Olek, ponieważ nie umiał zrozumieć problemu swojego brata ciotecznego, który zawsze był idealny i niewrażliwy na krzywdę innych.
Wszyscy bohaterowie dopełniali się nawzajem, każdy był zupełnie inny. Szkoda, że autorka nie najlepiej wykorzystała ten fakt.

Dream | 2013-07-28
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam