Po cienkim lodzie

Tłumaczenie: Violetta Dobosz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "PRZYGODY I TAJEMNICE". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Thin Ice
83-89064-04-9
PannaP

Siedemnastoletnia Arden ma starszego brata i ... niestety jest sierotą. Po śmierci rodziców w katastrofie samolotu, Scott przejął obowiązki wychowania Arden " na ludzi". Ale pewnego dnia również starszy brat znika z jej życia. Arden postanawia szukać go do skutku. Zwłaszcza kiedy odkrywa, że miał wielki ... powód do takiej ucieczki...

Książkowo_czyta | 2011-09-21
Przeczytana: 21 września 2011

Historia opowiedziana przez siedemnastoletnią Arden, która po wypadku i rzekomej śmierci opiekującego się nią brata wbrew wszystkiemu nie zamierza uwierzyć w to, iż Scott nie żyje...
Arden uparcie wierzy, że młody mężczyzna nie zginał, a po prostu postanowił odejść, zaczyna więc na różne sposoby szukać go na własną rękę...
Czy nastolatka rzeczywiście ma rację? Jak będą przebiegać i co przyniosą poszukiwania? dowiecie się sięgając po tę książkę.

Kahhs | 2016-01-31
Na półkach: 2016, Nie dla mnie, Przeczytane
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Czytało się ją dość szybko, ale byłą NUDNA. Nie widziałam za bardzo sensu w poszukiwaniu brata Arden i, szczerze mówiąc, nie wydaje mi się, żeby domyśliła się o tym, że uciekł z tak mało znaczących powodów. Poza tym to wszystko było jakieś takie... sztywne. Dialogi przyjaciółek, które powinny być luźne, wcale takie nie były.
W opisie pisało, że ma tu być wątek sensacyjny. I jego zabrakło. Ponadto, chciałam znaleźć problemy współczesnej młodzieży. Nie znalazłam.
Książka jest raczej cienka, ma 193 strony, ale moim zdaniem to i tak za dużo jak na taki nudny i bezsensowny wątek. Nie polecam

arachne | 2010-11-20

Czytałam dobre kilka lat temu ( dzięki rekomendacji pani bibliotekarki :)) i wówczas historia wywarła na mnie ogromne wrażenie.
Zapomniałam autora i tytułu, przez długi czas bezskutecznie szukając właśnie tej pozycji, zamierzam bowiem do niej wrócić.
Z tego co pamiętam, to powieść jest absolutnie porywająca (ogólnie cała seria "Przygody i tajemnice" wydaje się godna polecenia młodzieży).

keithwt | 2015-05-10
Przeczytana: 06 maja 2015

Jest OKROPNA. Doczytałam ją do końca tylko dlatego, że szkoda mi porzucać książki i nie mieć jednocześnie pełnej opinii o nich.
Fabuła niemalże identyczna jak w książce "Wyszedł z domu"!
Książka leci na półkę "SYNDROM NASTOLATKOWOŚCI", ponieważ takowy w niej występuje (sama go sobie wymyśliłam, bo syndrom mnie już tak irytował, że zachciałam pokazać swój ból światu)- wszyscy są "zakochani" w głównej bohaterce, główna bohaterka sobie z niczym nie radzi i wszyscy jej współczują, ale ona stara się być silna, BLA BLA BLA, dokładnie tak, jakby użalała się nad sobą jakaś nastolatka i przerzuciła to na książkę. Swój własny, cudowny świat, w którym wszyscy o nią zabiegają i się o nią troszczą.
Fuj. Okropne. Nie polecam. Dwieście stron pisane stylem notki prasowej. To nawet nie wciąga. Obrzydliwość.

Carnivore_ | 2013-09-29
Przeczytana: wrzesień 2013

Książka dosyć przewidywalna, nudna, napisana dosyć dziwnie, tak jakby się ją chciało szybko skończyć. Środkowa część wlokła mi się niesamowicie, a końcówka wręcz odrzuciła. Nie polecam.

Karina | 2011-11-27
Przeczytana: listopad 2011

Nie skończyłam, bo po prostu mnie nie wciągnęła i jakoś nie mogłam utożsamić się z główną bohaterką. Zdecydowanie NIE polecam!

Karolka | 2011-07-31

Ciekawy kryminał, tylko że w połowie robi się jakiś nudny. Ledwo przebrnęłam przez tę część, aby przeczytać dość dobre zakończenie...

| 2013-03-10
Przeczytana: 04 marca 2013

Powiem szczerze :/ nie warto wogule sięgać po tą książkę,strasznie nieciekawa !!!!!!!!!!!!!!!!! Rzuciłam nie doczytawszy do końca

czekoLadowa | 2014-01-21

Wciągająca i bardzo ciekawa opowieść.

Ludwiczeg | 2012-07-22
Przeczytana: 18 lipca 2012

Książka bardzo intrygująca. dawno nie czytałam lepszej. Dość szybki zwrot akcji i ciekawa fabuła. Polecam miłośnikom przygód i tajemnic ;D