83-205-4717-2
młodzież
Justyna

Główny bohater książki, maturzysta Filip ma w sobie coś z szatana z siódmej klasy i młodego Wertera. Jest inteligentny, sprytny, marzycielski. Czy Filip zdobędzie serce młodej polonistki Karoliny? Jak miłość do nauczycielki wpłynie na przyjaźń Filipa z jego przyjacielem Sławkiem? No i kto u licha w tym internecie kradnie? Czy tę kryminalną zagadkę rozwiąże Filip? Tyle się dzieje, a tu jeszcze...

Czy Filip zdobędzie serce młodej polonistki Karoliny? Jak miłość do nauczycielki wpłynie na przyjaźń Filipa z jego przyjacielem Sławkiem? No i kto u licha w tym internecie kradnie? Czy tę kryminalną zagadkę rozwiąże Filip? Tyle się dzieje, a tu jeszcze trzeba się uczyć przed maturą...

Powieść opowiada o licealistach, przygotowujących się do matury, o wzlotach i upadkach, o miłych, wrednych nauczycielach.
Główny bohater to młody maturzysta Filip, która ma coś z "Szatana z siódmej klasy" i z młodego Wertera jest chłopakiem inteligentnym, sprytnym, pomysłowym i marzycielskim.
Podkochuje się w szkole w młodej nauczycielce, uczącej języka polskiego w Polonistce Karolinie.
Bardzo zabiega o jej względy, zakochuje się w niej.Przyjaźni się z przyjacielem Sławkiem,czy jego miłość zaważy nad przyjaźnią i na tym ucierpi.
Filip ma do rozwiązania pewną zagadkę kryminalną, musi rozwiązać ją kto kradnie w internacie, dowieść kto się kryje za tym.
Literatura bardzo dobra, nie zawiodła mnie, lecz zaskoczyła bardzo, fajnie się czytało!.

Coffie | 2011-03-29
Przeczytana: 18 marca 2011

Tę książkę wypożyczyłam sobie, ponieważ myślałam, że będzie bardzo fajna. I taka była. Tylko, szczerze mówiąc, nie mogę się zgodzić z tym, iż jest napisana z humorem. Niby coś tam ma w sobie śmiesznego, ale to nie jest wiele. Książka opowiada nam głównie o kilku uczniach, m.in. Filipie, Hipku, Kamili, Adamie, Sylwii, Lucynie... I o nowej, młodej nauczyielce języka polskiego - Karolinie, która jest także pisarką. I powiem Wam, że pobiłam rekord w tym miesiącu (!). Pzeczytałam tę książkę w dwa dni, a moja koleżanka w aż tydzień. No nie powiem, ale jestem z siebie dumna ;) A tak na poważnie: książka jest warta polecenia. Ja się na niej nie zawiodłam i myślę, że Wy też nie będziecie rozczarowani. Żeby się nie powtarzać powiem, że choćby poszukanie jej nie będzie stratą czasu...

yootsuu | 2011-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2011

w ramach przygotowań do matury, zachciało mi się poczytać o innych biednych licealistach, którzy też mają na głowie ten problem. trafiło mi się pięknie - nie dość, że akacja toczy się w internacie, co zawsze wzbudza ciekawość, to są i maturzyści, i różni nauczyciele, a, przede wszystkim, jest to książka polska, co ostatnio zaczęłam cenić. chyba za dużo się naczytałam o 'koledżach' i 'haj skulach', które są mniej rzeczywiste dla polskich czytelników. ;)

pan Klawitter proponuje czytelnikom historię grupy nastolatków, połączonych przyjaźnią, sympatią, miłością lub - niechęcią. w ich życiu wiele namiesza młoda, pełna uroku polonistka oraz afera z kradzieżami sporych sum pieniędzy. główny bohater, Filip, jest połączeniem Wertera i Szatana z siódmej klasy. bystry, zakochany w nauczycielce, rozwiązuje tajemniczą zagadkę złodzieja, uzdolniony, wyróżnia się na tle innych postaci, którym także niczego nie brakuje. wielkim plusem jest naturalność zachowań, szczerość przekazu i cudowny brak...

gabriella | 2013-05-09
Przeczytana: 09 maja 2013

Szukacie lekkiej książki o perypetiach uczniów? Zajrzyjcie do tej książki. Trafiłam na nią w bibliotece, zupełnie przez przypadek. Stwierdziłam, że przeczytam ponieważ jestem licealistką - a co mi tam.. może okaże się fajna. I taka się okazała. Napisana przez polskiego pisarza co bardzo doceniam. Język lekki, więc czytać mogą lekturę nawet młodsze osoby. Zawsze ciekawiło mnie życie w internacie bo mam przyjaciółkę, która w nim mieszka. Jakie moje było zdziwienie kiedy ją czytałam. Opowiada o grupie nastolatków, którzy przeżywają codziennie perypetie i problemy. Kradzieże, kłótnie,przyjaźnie, a nawet miłość. Wszystko komplikuje się po przyjściu nowej,atrakcyjnej pani polonistki, w której skrycie podkochują się chłopacy. Jaki będzie finał książki? Czy pani polonistka będzie z kimś? Czytajcie, bo na prawdę dobrze się ją czyta . :)

lovely | 2012-11-13

Według mnie, z dotąd przeczytanych Klawittera najsłabsza, ale i tak miło się czyta :)

gakuko | 2012-01-03
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: grudzień 2011

Interesująca, wielowątkowa książka dla młodzieży mająca ciekawych bohaterów.

Jowita | 2010-08-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

jak najbardziej ++++++

Carmen | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Ciekawa książka. Fajna historia o przyjaźni. Dobrze mi się ją czytało, jednak nie do końca potrafiłam się wczuć. Chyba dlatego że czasy liceum mam już za sobą :) Najbardziej przypadł mi do gustu wątek Filipa i Karoliny, tylko szkoda, że zakończenie nie było inne.

Anemay | 2016-09-20
Przeczytana: 20 września 2016