Trzy dni od teraz

Cykl: Porachunki z przygodą (tom 6)
Wydawnictwo: Siedmioróg
edtta

Czternastoletni przestępcy mogą być równie bezwzględni, jak dorośli. Przekonuje się o tym Jajco, poszukując zaginionej koleżanki. Sam tropiony przez policję, współpracując ze znajomym reporterem, trafia w Krakowie na ślad porywaczy — bandy kradnącej samochody. Jej przywódcą jest piętnastolatek, który nie zawaha się przed niczym...

Agniecha | 2011-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2011

Od dziecka marzył o niesamowitych przygodach. W końcu jednak został dziennikarzem i pisarzem. To jednak nie przeszkodziło Krzysztofowi Petek w realizowaniu swoich marzeń i tak połączył przyjemne z pożytecznym. Wokół swoich doświadczeń i ulubionych miejsc zbudował fabułę serii powieści „Porachunki z przygodą”. „Trzy dni od teraz” jest jednym z tomów tego cyklu poruszającego temat przestępczości wśród młodych ludzi.
Do nastoletniego Tadzika przychodzi list, w którym grupa przestępców informuje go o porwaniu jego dziewczyny, Netki. Głównym podejrzanym w tej sprawie jest jej przyjaciel- Jajco, którego odciski palców znalezione zostały nie tylko na liście, ale także w pobliżu torebki porwanej. Pomimo zatrzymania przez policję Jajco podejmuje próbę uratowania swojej kumpeli i decyduje się na ucieczkę z aresztu. Teraz z policją na karku i grupą przyjaciół przy boku próbuje odnaleźć Netkę. Czasu mają niewiele, bowiem jej egzekucja ma się odbyć już za trzy dni.
Powieść z gatunku...

Terpentulla | 2010-08-07

Jedna z najbardziej trzymających w napięciu książek.

Czy jeszcze będą kolejne?

czytałem jako dzieciak, ale pamiętam, że bardzo mi się podobało

Marta | 2011-07-01
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Ciekawa, ale tak jak " Bezlitosna fala nie zachwyciła mnie.

Izabela | 2011-01-04

Świetna książka dla młodzieży :) POLECAM