Ząb Napoleona

Seria: Klub Siedmiu Przygód
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
młodzież, dzieci, przyjaciele
Mateusz

Jarek ucieka przed nieszczęśliwą miłością do nieznanej babki. W czasie tych niezwykłych wakacji w Różach ma okazję zaprzyjaźnić się z tą tajemniczą starszą damą i rozwikłać sekrety swojej rodziny. A dzięki duchowi czarnej bestii i rodzinnej relikwii - zębowi Napoleona - przekona się, że od prawdziwego uczucia uciec nie można...

Bed | 2010-09-28
Na półkach: Dzieciństwo, Przeczytane

Miła lektura dla nastolatek i w dodatku z zagadką historyczną :)Bardzo mnie fascynował instrument na którym grał jeden z bohaterów - pianino skojarzone ze zmieniającymi się tęczami kolorów :)

Yvonne | 2014-02-27

Pamiętam, że wypożyczałam ją z mojej osiedlowej biblioteki kilkanaście razy i czytałam zawsze z takim samym zachwytem. Zastanawiam się czasem, czy może właśnie już wtedy zakiełkowała we mnie miłość do francuskiej historii... Kto wie?
Jaka szczęśliwa byłam, wychodząc z antykwariatu z tą właśnie książką w torebce! Jakie miłe wspomnienia obiecywała jej okładka opatrzona znakiem Klubu Siedmiu Przygód...

Przeczytałam ją w jedno weekendowe popołudnie i teraz będzie właśnie kilka słów o niej.

Znajdujemy się w Różach - małym, urokliwym miasteczku pachnącym kwiatami, od których wzięło ono swoją nazwę. Poznajemy sympatycznego inteligentnego młodzieńca, Jarka, który przyjeżdża na wakacje do swojej po raz pierwszy widzianej (!) babki mieszkającej samotnie w rodowym dworku,
Babka Helena jest wspomnieniem minionej epoki, damą dumną ze swego rodu i historii przodków, niedostępną kobietą, która raczej nie wpuszcza nikogo na swoje terytorium i trzyma wszystkich na dystans. Jest takim reliktem...

ZapomnianaBiblioteka | 2013-11-11
Przeczytana: czerwiec 2013

Jarek Obłomski przyjeżdża na wakacje do małego miasteczka o kwiecistej nazwie Róże. Tam w starym dworku mieszka jego babcia Helena. Zbudowany w 1870 r. drewniany dworek z krużgankami i tarasem otoczony jest wiekowymi dębami. Wymarzone miejsce dla młodego chłopaka, który chce odzyskać spokój po pierwszym zawodzie miłosnym.

Rodzina Obłomskich jest ze sobą skłócona od lat. Babka Jarka nie chciała zgodzić się na małżeństwo rodziców chłopca. Mimo, że Jarek ukończył już piętnaście lat, dopiero po raz pierwszy miał okazję ją odwiedzić. W trakcie pobytu w miasteczku chłopiec odkrywa rodzinną legendę. W 1812 r. do dworku Obłomskich zawitał przejazdem, wracając z Rosji sam Napoleon Bonaparte.

Więcej na:

Katniss | 2013-12-31
Przeczytana: 15 czerwca 2013

Świetne, lekkie czytadło dla młodzieży. Czyta się bardzo szybko. Są tu wątki miłosne, kryminalne, historyczne... Ja myślę, że spodoba się każdemu młodemu człowiekowi.

Jędrek | 2013-09-12
Przeczytana: 01 stycznia 1973

Powieść łączy elementy życia nastolatków: przyjaźń, miłość, zdrada z elementami zagadki historycznej. Zabrakło mi częstego u tego autora elementu pierwiastka science-fiction, który zawsze tak lubiłem. Ale mimo to książka była fajna, jak na tamten wiek i czasy.

Patrycja | 2013-02-13
Przeczytana: 2010 rok

Czytałam ją już dawno i uważam, że jest świetna ! Powiązanie przygody, miłości i zagadki sprawia, że książka ta jest wyjątkowa :)

jawora | 2013-03-25

Książka dla 11-12 latków:lato ,młodzi ludzie i tajemnica.
Minkowski to mistrz takich klimatów,zachęcam.

Iwmali Iwona | 2011-04-22
Przeczytana: marzec 2010

Książkę czytałam wiele razy, bardzo mi się podobała.

Karmel | 2010-11-25
Przeczytana: styczeń 1985

OK

Marta | 2013-07-09
Przeczytana: 2013 rok

Nie podoba mi się fragment, w którym pradziadek bohatera zastrzelił psa, bo tak mu nakazywał honor.