Dzieci umysłu

Okładka książki Dzieci umysłu
Orson Scott Card Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Saga Endera (tom 4) fantasy, science fiction
376 str. 6 godz. 16 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Saga Endera (tom 4)
Tytuł oryginału:
Children of the Mind
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
Data wydania:
2010-05-25
Data 1. wyd. pol.:
1998-01-01
Liczba stron:
376
Czas czytania
6 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788376483917
Tłumacz:
Piotr W. Cholewa
Tagi:
Card Ender Mówca Umarłych science fiction filozofia obcy

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Lovelock Orson Scott Card, Kathryn H. Kidd
Ocena 6,5
Lovelock Orson Scott Card, K...
Okładka książki Arcydzieła. Najlepsze opowiadania science fiction stulecia Poul Anderson, Isaac Asimov, Terry Bisson, Ray Bradbury, Orson Scott Card, Arthur C. Clarke, John Crowley, George Alec Effinger, Harlan Ellison, William Gibson, James Patrick Kelly, Ursula K. Le Guin, George R.R. Martin, Larry Niven, Frederik Pohl, Theodore Sturgeon, Michael Swanwick, Harry Turtledove, Robert Charles Wilson
Ocena 7,5
Arcydzieła. Na... Poul Anderson, Isaa...
Okładka książki Legendy II Terry Brooks, Orson Scott Card, Raymond E. Feist, Diana Gabaldon, Neil Gaiman, Elizabeth Haydon, Robin Hobb, George R.R. Martin, Anne McCaffrey, Robert Silverberg, Tad Williams
Ocena 6,9
Legendy II Terry Brooks, Orson...

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
2132 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1108
740

Na półkach: , , , ,

„Wszystkie opowieści są fikcją. Liczy się tylko to, w którą fikcję uwierzysz.”

Moja przygoda z sagą o Enderze dobiegła końca. Czy czuję się usatysfakcjonowana? Nie do końca. Saga jako całość była naprawdę przyjemnym doświadczeniem, zwłaszcza „Gra Endera” i „Mówca umarłych”, ale ostatni tom pozostawia wiele do życzenia i jest w moim odczuciu najsłabszą z części sagi.

Opowieść skupia się na dwóch wątkach, w jednym Peter wraz z Wang-Mu próbują powstrzymać Flotę Lusitańską przed zniszczeniem planety zamieszkałej przez trzy rodzaje istot rozumnych – ludzi, pequeninos i robale. W tym samym czasie Miro wraz z Val wyruszają na poszukiwanie innych planet do skolonizowania. Ich misja ma również inny ukryty cel, o którym dowiadują się później. Na samej Lusitanii dzieje się niewiele. Ender zabiega usilnie o uzyskanie przebaczenia Novinhy, która staje się coraz bardziej irytująca, na spółkę z Quarą.

Muszę przyznać, że książkę czytało się przyzwoicie, ale nie wszystko mnie porwało. Widać inspiracje autora kulturą Japonii, którą usilnie starał się wpleść. Historia jest przepełniona różnymi rozważaniami filozoficzno-egzystencjalnymi, jest o sensie życia, wszystko ładne, piękne i mądre, tyle że spowolniło akcję i sprawiło, że stała się nurząca w zbyt wielu momentach, po prostu było tego wszystkiego naupychane za dużo. Rozważania i przydługie monologi, zamiast zwykłej rozmowy, zdominowały całość, przez co zwykłe interakcje między bohaterami nabierały ogromnej wzniosłości i wydały mi się niesamowicie sztuczne.

Mimo wszystkich ‘ale’ cieszę się z zakończenia tej historii. Może i nie było jakieś specjalnie zaskakujące, ale ładne i na pewno nie zniechęciło mnie przed sięgnięciem po inne książki autora.

„Robimy, co robimy, a potem wymyślamy powody, ale one nigdy nie są prawdziwe. Prawda zawsze jest poza naszym zasięgiem.”

„Wszystkie opowieści są fikcją. Liczy się tylko to, w którą fikcję uwierzysz.”

Moja przygoda z sagą o Enderze dobiegła końca. Czy czuję się usatysfakcjonowana? Nie do końca. Saga jako całość była naprawdę przyjemnym doświadczeniem, zwłaszcza „Gra Endera” i „Mówca umarłych”, ale ostatni tom pozostawia wiele do życzenia i jest w moim odczuciu najsłabszą z części sagi....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2 931
  • Chcę przeczytać
    1 255
  • Posiadam
    606
  • Ulubione
    128
  • Fantastyka
    55
  • Teraz czytam
    49
  • Chcę w prezencie
    37
  • Science Fiction
    31
  • 2014
    27
  • Orson Scott Card
    25

Cytaty

Więcej
Orson Scott Card Dzieci umysłu Zobacz więcej
Orson Scott Card Dzieci umysłu Zobacz więcej
Orson Scott Card Dzieci umysłu Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także