Chet i Bernie na tropie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Thereby Hangs a Tail
powieść amerykańska
Evelline

Kontynuacja przygód niesfornego psa detektywa. Tym razem Bernie Mały oraz jego pies Chet Odrzutowiec otrzymują zlecenie ochrony pewnej niezwykle cennej suczki Princess. Z początku zadanie wydaje się banalne, a nawet absurdalne, ale wszystko się komplikuje, gdy Princess rzeczywiście znika… w dodatku ze swoją właścicielką. Bernie i Chet ruszają z odsieczą. Przed nimi mnóstwo przygód, podobnie...

Kontynuacja przygód niesfornego psa detektywa.

Tym razem Bernie Mały oraz jego pies Chet Odrzutowiec otrzymują zlecenie ochrony pewnej niezwykle cennej suczki Princess. Z początku zadanie wydaje się banalne, a nawet absurdalne, ale wszystko się komplikuje, gdy Princess rzeczywiście znika… w dodatku ze swoją właścicielką. Bernie i Chet ruszają z odsieczą. Przed nimi mnóstwo przygód, podobnie jak w poprzedniej części dowcipnie i uroczo opowiedzianych przez Cheta.

Druga po powieści "Na psa urok" odsłona cyklu Spencera Quinna nie rozczarowuje ani na moment. Humor, wartka akcja i rozbrajający praktycznym podejściem do życia psi narrator zachwycą czytelników.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

Pani_Wu | 2015-09-28
Przeczytana: 28 września 2015

Partnerzy, bez dwóch zdań!

Amerykański Sherlock Holmes o imieniu Bernie i jego Watson, czyli wierny partner na czterech łapach Chet, to sympatyczna dwójka bohaterów kryminału na wesoło. Chet przeszedł szkolenie w elitarnej szkole dla psów K-9, z której został wylany z powodu ....kota. Nie pamiętam, czy ta historia została ostatecznie opowiedziana w tomie pierwszym, czy też nie, niemniej możemy sobie sami wyobrazić co się wydarzyło. Obecnie Chet, wraz z Berniem, prowadzi Małą Agencję Detektywistyczną, nazwaną tak od nazwiska Berniego - Mały. Chet prowadzi Agencję? Pies? No cóż, on w każdym razie tak uważa :)

On, bo właśnie to Chet opowiada nam całą kryminalną historię ze swojego, psiego punktu widzenia. A punkt widzenia Cheta jest prosty:

"Zaparkowaliśmy i podeszliśmy do nich: ja, Bernie, porucznik Stine." [1]

"Robiliśmy już takie rzeczy przedtem, ja i Bernie - wślizgiwaliśmy się do domu sprawcy w nocy." [2]

"Zanim nas usłyszeli, byliśmy już prawie przy nich: potrafimy poruszać...

Karolina | 2015-05-03
Przeczytana: 02 maja 2015

Chet znowu akcji. Podoba mi się ten szalony, roztrzepany psiak i jego oddanie dla Berniego. To prowadzenie akcji z punktu widzenia psa dodaje smaku całej opowieści. Nawet to, że Chet nie zawsze trzyma się tematu, za to prawie zawsze trzyma się jakichś nogawek albo piłeczek.
Trzymaj tak dalej Chet! :)

rumiko | 2013-06-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kryminał
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Kolejne spotkanie z Chetem i Bernim - parą niezwykłych wspólników. Bernie dedukuje, Chet - łapie sprawców... za nogawki - albo cokolwiek innego co podleci mu koło pyska. Bardzo zabawny kryminałek: narracja z punktu widzenia psa, który ma nieco inne priorytety niż jego właściciel, ale zawsze wiernie trwa przy jego boku. Nawet jeśli Chet bywa trochę roztrzepany i czasem zbacza z tematu, to zawsze wie, co jest najważniejsze. A część kryminalna: do ostatnich rozdziałów nie wiadomo, kto jest sprawcą i czy zguba się znajdzie (kto czytał, ten wie o co chodzi, reszcie nie będę psuć przyjemności spoilerami).
Polecam.

AMisz | 2011-03-18
Przeczytana: 14 marca 2011

Trochę niższe loty niż pierwsza część, ale można przeczytać.

Lunanona | 2016-11-07
czytuczytamjaczytam | 2016-07-08