Okładka książki Intruz

Intruz

Autor:
Cykl: Roswell w kręgu tajemnic (tom 5)
tłumaczenie
powieść amerykańska
typ
papier
Bob
6.24 (82 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Cena za uratowanie Maxa jest wielka. On żyje, lecz jego przyjaciel Michael dostaje się w łapy szeryfa Valentiego. Z taką samą determinacją, z jaką piątka przyjaciół zdobyła kamień o niezwykłych mocach, który uratował Maxowi życie, teraz - w trochę innym składzie - próbuje wyrwać Michaela ze szponów Valentiego. I on, ich więziony przyjaciel zdaje sobie sprawę, że ujęcie jednego z nich szeryfowi nie wystarczy. Wiedzą, że ich śmiertelny wróg nie spocznie, dopóki poprzez Michaela nie dotrze do reszty.

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Stasia | 2013-10-10
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 09 października 2013

Czytając "Intruza" byłam pewna, że to jakiś żart. Ta część jest kompletnie niedopracowana! Naiwność i sztuczność bohaterów bije po oczach. Pomysł był świetny, jednak autorka zawaliła sprawę.
Nadal nie mogę uwierzyć w to, że ta książka była tak nieprzemyślana.
Pourywane wątki, niedopracowani bohaterowie, nie wiadomo o co chodzi w działaniach szeryfa zwanego również "tatusiem" - chciałoby się rzucić WTF?!.
A ta błyskawiczna przemiana Adama? Żenada.
Jakim cudem Cameron pomyślała, że Michael i Adam to aktorzy, skoro dokonali zmiany wyglądu w jej obecności ?!

Ta część na tle poprzednich wypada beznadziejnie i ciesze się, że nie będę czytać kolejnej.

kinia84p | 2012-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

W tej części grupa przyjaciół musi uwolnić Michaela z rąk rządu, nie jest to łatwe ale wykonalne, poznają tez kolejnego kosmitę Adama, niesamowicie rozwijają się watki romantyczne.
Niestety jest to ostatnia część wydana po polsku więc teraz będę czytała trochę wolniej :)
Tak czy inaczej jeszcze raz polecam tą serię, jeśli ktoś lubi fantastykę dla młodzieży to naprawdę warto sięgnąć po coś innego niż wampiry :)

Jan23m | 2013-08-17
Przeczytana: 2012 rok

Jest mi bardzo szkoda, że jest to ostatnia część wydawana w Polsce. Lubię ten klimat i to napięcie, które czuć czytając tę książkę. Książka jest sto razy lepsza niż film. Gdybym tylko mógł znaleźć kolejne części po niemiecku. Angielski nigdy nie był moją mocną stroną. Polecam

Magdalena | 2012-05-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Ostatnia z wydanych w Polsce książek z tej serii. Niestety...
Michael zostaje porwany i jest przetrzymywany w laboratorium. Przyjaciele na szczęście razem go odbijają i jednocześnie wysadzają w powietrze centrum badań nad kosmitami. Ginie również szeryf...

Anita | 2013-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2013

Nie wiem czy to zmęczenie materiału, ale część The Intruder mnie odrobinę nużyła. Jednak nadal mam ochotę przejść do następnej, więc nie jest tak najwidoczniej taka zła.

Vivan | 2012-12-27

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku