Okładka książki Intruz

Intruz

Autor:
Cykl: Roswell w kręgu tajemnic (tom 5)
tłumaczenie
powieść amerykańska
typ
papier
Bob
6,25 (87 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Cena za uratowanie Maxa jest wielka. On żyje, lecz jego przyjaciel Michael dostaje się w łapy szeryfa Valentiego. Z taką samą determinacją, z jaką piątka przyjaciół zdobyła kamień o niezwykłych mocach, który uratował Maxowi życie, teraz - w trochę innym składzie - próbuje wyrwać Michaela ze szponów Valentiego. I on, ich więziony przyjaciel zdaje sobie sprawę, że ujęcie jednego z nich szeryfowi nie wystarczy. Wiedzą, że ich śmiertelny wróg nie spocznie, dopóki poprzez Michaela nie dotrze do reszty.

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Stasia | 2013-10-10
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 09 października 2013

Czytając "Intruza" byłam pewna, że to jakiś żart. Ta część jest kompletnie niedopracowana! Naiwność i sztuczność bohaterów bije po oczach. Pomysł był świetny, jednak autorka zawaliła sprawę.
Nadal nie mogę uwierzyć w to, że ta książka była tak nieprzemyślana.
Pourywane wątki, niedopracowani bohaterowie, nie wiadomo o co chodzi w działaniach szeryfa zwanego również "tatusiem" - chciałoby się rzucić WTF?!.
A ta błyskawiczna przemiana Adama? Żenada.
Jakim cudem Cameron pomyślała, że Michael i Adam to aktorzy, skoro dokonali zmiany wyglądu w jej obecności ?!

Ta część na tle poprzednich wypada beznadziejnie i ciesze się, że nie będę czytać kolejnej.

kinia84p | 2012-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

W tej części grupa przyjaciół musi uwolnić Michaela z rąk rządu, nie jest to łatwe ale wykonalne, poznają tez kolejnego kosmitę Adama, niesamowicie rozwijają się watki romantyczne.
Niestety jest to ostatnia część wydana po polsku więc teraz będę czytała trochę wolniej :)
Tak czy inaczej jeszcze raz polecam tą serię, jeśli ktoś lubi fantastykę dla młodzieży to naprawdę warto sięgnąć po coś innego niż wampiry :)

Jan23m | 2013-08-17
Przeczytana: 2012 rok

Jest mi bardzo szkoda, że jest to ostatnia część wydawana w Polsce. Lubię ten klimat i to napięcie, które czuć czytając tę książkę. Książka jest sto razy lepsza niż film. Gdybym tylko mógł znaleźć kolejne części po niemiecku. Angielski nigdy nie był moją mocną stroną. Polecam

Magdalena | 2012-05-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Ostatnia z wydanych w Polsce książek z tej serii. Niestety...
Michael zostaje porwany i jest przetrzymywany w laboratorium. Przyjaciele na szczęście razem go odbijają i jednocześnie wysadzają w powietrze centrum badań nad kosmitami. Ginie również szeryf...

Angie | 2013-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2013

Nie wiem czy to zmęczenie materiału, ale część The Intruder mnie odrobinę nużyła. Jednak nadal mam ochotę przejść do następnej, więc nie jest tak najwidoczniej taka zła.

Vivan | 2012-12-27

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica