Okładka książki Intruz

Intruz

Autor:
Cykl: Roswell w kręgu tajemnic (tom 5)
tłumaczenie
powieść amerykańska
typ
papier
Bob
6,25 (87 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Cena za uratowanie Maxa jest wielka. On żyje, lecz jego przyjaciel Michael dostaje się w łapy szeryfa Valentiego. Z taką samą determinacją, z jaką piątka przyjaciół zdobyła kamień o niezwykłych mocach, który uratował Maxowi życie, teraz - w trochę innym składzie - próbuje wyrwać Michaela ze szponów Valentiego. I on, ich więziony przyjaciel zdaje sobie sprawę, że ujęcie jednego z nich szeryfowi nie wystarczy. Wiedzą, że ich śmiertelny wróg nie spocznie, dopóki poprzez Michaela nie dotrze do reszty.

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Stasia | 2013-10-10
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 09 października 2013

Czytając "Intruza" byłam pewna, że to jakiś żart. Ta część jest kompletnie niedopracowana! Naiwność i sztuczność bohaterów bije po oczach. Pomysł był świetny, jednak autorka zawaliła sprawę.
Nadal nie mogę uwierzyć w to, że ta książka była tak nieprzemyślana.
Pourywane wątki, niedopracowani bohaterowie, nie wiadomo o co chodzi w działaniach szeryfa zwanego również "tatusiem" - chciałoby się rzucić WTF?!.
A ta błyskawiczna przemiana Adama? Żenada.
Jakim cudem Cameron pomyślała, że Michael i Adam to aktorzy, skoro dokonali zmiany wyglądu w jej obecności ?!

Ta część na tle poprzednich wypada beznadziejnie i ciesze się, że nie będę czytać kolejnej.

kinia84p | 2012-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

W tej części grupa przyjaciół musi uwolnić Michaela z rąk rządu, nie jest to łatwe ale wykonalne, poznają tez kolejnego kosmitę Adama, niesamowicie rozwijają się watki romantyczne.
Niestety jest to ostatnia część wydana po polsku więc teraz będę czytała trochę wolniej :)
Tak czy inaczej jeszcze raz polecam tą serię, jeśli ktoś lubi fantastykę dla młodzieży to naprawdę warto sięgnąć po coś innego niż wampiry :)

Jan23m | 2013-08-17
Przeczytana: 2012 rok

Jest mi bardzo szkoda, że jest to ostatnia część wydawana w Polsce. Lubię ten klimat i to napięcie, które czuć czytając tę książkę. Książka jest sto razy lepsza niż film. Gdybym tylko mógł znaleźć kolejne części po niemiecku. Angielski nigdy nie był moją mocną stroną. Polecam

Magdalena | 2012-05-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Ostatnia z wydanych w Polsce książek z tej serii. Niestety...
Michael zostaje porwany i jest przetrzymywany w laboratorium. Przyjaciele na szczęście razem go odbijają i jednocześnie wysadzają w powietrze centrum badań nad kosmitami. Ginie również szeryf...

Angie | 2013-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2013

Nie wiem czy to zmęczenie materiału, ale część The Intruder mnie odrobinę nużyła. Jednak nadal mam ochotę przejść do następnej, więc nie jest tak najwidoczniej taka zła.

Vivan | 2012-12-27

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,