Tajemnicza klika

Cykl: Replika (tom 5)
Wydawnictwo: Da Capo
Secret clique
replika, dla młodzieży

W gimnazjum Parkside dzieją się dziwne rzeczy. Uczniowie znikają bez śladu, inni dostają listy z pogróżkami. Wszystkie te wydarzenia najwyraźniej mają związek z tajemniczą paczką, do której niełatwo się dostać, choć niektórzy o tym marzą. O dziwo, Amy, która dotychczas niewiele sobie robiła z tej snobistycznej grupy, nagle za wszelką cenę zapragnęła się do niej dostać. Napięcie w szkole sięga zenitu...

InnyŚwiat | 2014-08-08
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

"Tajemnicza klika" to kolejna część serii "replika". W szkole tworzy się tajemnicza paczka. Zalicza się do niej między innymi odwieczna rywalka Amy oraz Melissa i jej chłopak, który rzekomo uratował jej życie. Od chwili, kiedy Melissa wróciła ze szpitala i wstąpiła na nowo do kliki zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Tasha coraz częściej się potyka. Cóż, brzmi to głupio, ale taka jest prawda. Czy to tylko wynik jej niezdarności? Sądzę że nie. Kolejny incydent ma miejsce w centrum handlowym, gdzie przy piekarni cudem udaje jej się ujść z życiem, kiedy fragment 'obudowy' sklepu spada na nią. Na szczęście jest z nią Amy, która ją ratuje. Dziwnym trafem przy każdej takiej sytuacji jest Melissa, która widząc te przypadki, chichocze złośliwie.

Poza tym rozpoczyna się dziwna seria zaginięć. Najpierw Sarah, potem Spence, a teraz Jeanine. Czy po prostu uciekli z domu? Czy ktoś ich porwał? Żadne z nich nie miało powodu do ucieczki. Jednak wszystkich troje nienawidziła Melissa i jej...

alouette | 2011-06-16

Zupełnie zapomniałam o serii „Replika” i dopiero Lubimy Czytać przypomniało mi, że kiedyś zaczytywałam się w tych książkach.

Byłam dumną uczennicą szkoły podstawowej, kiedy odkryłam na swoim osiedlu niewielką bibliotekę dziecięcą. To ona pozwoliła mi zagłębić się w niesamowity świat książek. Pamiętam, że kiedy sięgnęłam po „Replikę” zupełnie inaczej wyobrażałam sobie jej treść. Natomiast w żadnym razie nie czułam się zawiedziona po przeczytaniu pierwszej i kolejnych części serii. Jest to zwarta historia, napisana przyjemnym, łatwym w odbiorze językiem. Szczypta sensacji, garść dramatyzmu i kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji sprawiają, że czytając te książki nie mogłam się oderwać.

Nie mogę powiedzieć, żeby było to jakieś wielkie odkrycie literackie. W żadnym razie nie nazwałabym tej serii „ucztą bibliofila”. Natomiast myślę, że gdybym nadal miała 12 lat te książki cieszyłyby mnie i z chęcią bym do nich wracała.

yootsuu | 2013-09-18
Przeczytana: 2004 rok

chyba moja ulubiona część, czytałam kilka razy. :) tematyka szkolnych grup i elit zawsze intryguje w książkach młodzieżowych, bo w polskich szkołach raczej to zjawisko nie występuje.

Czytajka | 2012-02-01

kelly12 | 2010-11-27
Przeczytana: 25 lipca 2009

Fajna

Akashiya Viv | 2015-10-26

Pamiętam, że jako nastolatka serię pochłonęłam błyskawicznie i ciężko było mnie od niej oderwać. Wspólnie z koleżanką wręcz ścigałyśmy się do biblioteki, by wypożyczyć te, których jeszcze nie czytałyśmy. Zdecydowanie warte polecenia.

Vivan | 2012-08-28
Przeczytana: 16 stycznia 2006