Władczyni demonów

Cykl: Kruczy Dwór (tom 2) | Seria: Fantasy
Wydawnictwo: Rebis
Sorcerers of the nightwing
króliczy dwór, magia

Kontynuacja bestselleru Czarodzieje Skrzydła Nocy. Czarownica Isobel, spalona na stosie w 1522 roku, obiecała tuż przed śmiercią, że wróci i podbije świat. I rzeczywiście, niecałe pięćset lat później ponownie zjawiła się wśród żywych, a jedyną osobą, która może ją powstrzymać, jest czternastoletni czarodziej Devon March. O ile oczywiście upora się z własnymi problemami... Groza rozpoczyna się na pierwszej stronie i nie ustaje do samego końca! Takie właśnie książki lubię, pełne magii i wielu przerażających niespodzianek. R.L. Stine.

Przemek Zygmunciak | 2014-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2014

Ostatnimi czasy czytam bardzo różne książki. Rozpoczynając na psychologicznych, przez kryminały i w końcu kończąc na literaturze typowo młodzieżowej. Powieść ,,Władczyni demonów'' była dla mnie odskocznią od poważnych, realistycznych książek. Stała się nią dzięki prostemu językowi, ciekawej fabule i ważnych motywach poruszonych przez autora. Powieść czytało się łatwo i chciało się chłonąć dalsze przygody Kruczego Dworu. ,,Władczyni demonów'' przekonała mnie do serii i niewątpliwie przeczytam poprzednią i następną część.

ChanLee | 2017-01-01
Przeczytana: 29 grudnia 2016

„Kruczy dwór” to raczej trylogia wypożyczona na ślepo. Spieszyło mi się i sięgnęłam po praktycznie cokolwiek. Padło na książki o tak okropnych okładkach jakich moje oczy już dawno nie ujrzały. Szczególnie ta pierwsza robi kiepskie wrażenie. Nie mam jednak nic do zarzucenia samemu wydaniu, bo książki są nie tylko w twardych okładkach, ale nie użyto do niż żadnego kleju! Coś zdumiewającego, bo te biblioteczne dużo już przeszły i dalej się trzymały w kupie. Wniosek: książki szyte to porządne książki. I żałuję, że w obecnych czasach tak rzadko można je dostać. Obecne potrafią rozlecieć się przy czytaniu, a i już sam rozmiar (coraz więcej nowości to cegły przekraczające pięćset stron) przyczynia się do błyskawicznego złamania grzbietu i wypadania kartek. To jest jeden plus tego ślepego trafu.
Drugim plusem jest fakt, że seria okazała się być z gatunku dark fantasy. Co prawda jest ona kierowana do młodzieży, ale i mnie starej dupie nie czytało się tego wcale najgorzej. Mamy mroczne...

Ewelina | 2015-07-13
Przeczytana: 08 lipca 2015

II część lepsza od I, jednakże jednak dalej czegoś mi brakowało. No właśnie - tego CZEGOŚ.
Bohater trochę się "ogarnął", lecz dalej mnie denerwował. Nie wiem dlaczego.
Aczkolwiek książkę się miło i szybko czytało. :)

Mateusz | 2012-07-29
Przeczytana: 27 lipca 2012

Wziąłem się za tę książkę, mimo że pierwsza część okazała się niewypałem i ku wielkiemu zdziwieniu doszedłem do wniosku, że "Władczyni demonów" jest o niebo lepsza od poprzedniej części cyklu, lecz też nie zapisuje się w mojej pamięci jako książka dobra, do której warto powracać.

PięknoCzytania | 2012-12-05

Kocham tą książkę ! Jest cudowna , orginalna i nie oklepana . Pomysły zawarte w tej książce są zachwycające , nie ma oklepanej miłości ... Po prostu cudna ^-^

Filemona | 2012-03-14
Przeczytana: 13 marca 2012

Poziom podobny jak przy poprzedniej części. Miło było ponownie spotkać się z tymi postaciami, tak nietypowymi dla przeciętnej książki dla młodzieży.

Cecily14 | 2012-03-25
Przeczytana: 2012 rok

Kocham

Kinga | 2013-07-08

Książka idealna dla pewnej grupy wiekowej :)
Jestem przekonana, że za kilkanaście lat (hm?) polecę ją moim dzieciom :)

Sara Rocławska | 2012-04-01

liczyłam że tu sie chociaż dowiem reszty i wgl ale nic także zakończyło sie nie zakończone

Gosia | 2012-03-27

Czytałam w I kl. gim

Książka fajna ale bez rewelacji:D