Kup teraz - 10 ofert w cenie od 18.79 zł do 25.97 zł

Drzewo życzeń

Katherine Alice ApplegateSara Olszewska Wydawnictwo: Dwie Siostry opowiadania, powieści dla dzieci
Wishtree
Małgorzata Glasenapp
Dwie Siostry
Wishtree
opowiadania, powieści dla dzieci
Małgorzata Glasenapp

Ta książka to najsłodszy z możliwych miodów rozlanych na moje serduszko. Jeśli macie utworzone listy must read dla swoich dzieci, proszę wpiszcie na nie ‚Drzewo zyczen’. Nie pożałujecie.

Przepiękna! O tolerancji, przyjaźni, zmianach pokoleniowych. Cudownie magiczna i pozytywna! Kocham! Ogromne zaskoczenie!

#518 - Drzewo życzeń - Katherine Applegate - Wydawnictwo Dwie Siostry
#78/52/2021

Książka ma 176 stron, swoją premierę miała dnia 01.10.2018 roku i jest to literatura dla dzieci.

Jest to zbiór pięknie wydanych opowiadań, w twardej okładce i z ciekawymi grafikami w środku.

Narratorem opowiadań jest drzewo, które mówi o tolerancji i przyjaźni w sposób wzruszający, baśniowy...

Piękna opowieść o przyjaźni i wzajemnym szacunku. Drzewo, będące narratorem, przy okazji opowie trochę o tym, dlaczego każda rana w korze jest bolesna i niebezpieczna, jakie zwierzęta czerpią korzyści z jego sąsiedztwa, o swoich korzeniach i liściach.
Książka przekazuje dzieciom ważne wartości, trochę wiedzy, jest też po prostu ładną historią - bardzo polecam :)

Wzruszająca historia opowiadania z perspektywy drzewa. Napisana baśniowo, z poczuciem humoru. Traktuje przede wszystkim o tolerancji i przyjaźni, ale wątki dotyczące ekologii czy tradycji są tutaj nie mniej istotne od tych wiodących. Bohaterowie zostali ciekawie i z uczuciem nakreśleni, temat jak najbardziej ważny i aktualny, a niebanalna perspektywa dodaje uroku. Do tego...

Jestem pod niezwykłym urokiem tej pozycji. Książka ma twardą oprawę, uwagę przykuwa przepiękna okładka i niezwykle realistyczne ilustracje zwierząt, które znajdują się w środku. A i narrator jest nietypowy, bo ma ponad dwieście lat i jest....drzewem. Książka jest niezwykle ciepła, mądra, a przede wszystkim magiczna. Autorka porusza kwestie tolerancji i inności. Na pewno nie...

Najwspanialsza książka na nowy rok. Pokochałam ją i mam ochotę czytać ponownie.Ta historia otuliła mnie ogromną czułością, a moje serce zadrżało od nadmiaru wzruszeń. Ta książka jest pełna mądrości, filozofii, wartości. Aż trudno uwierzyć, że bohaterem jest DĄB i jego przyjaciele zwierzęta. Ludzie też się pojawiają... jestem zauroczona aurą tej opowieści, ilustracjami, jej...

Książka, która przepięknie mówi o miłości, przyjaźni, tolerancji i inności. Wzruszająca historia, w której narratorem jest drzewo, które nie rozumie do końca ludzi, ale kocha ich z całego serca.

Przepiękna opowieść o przyjaźni i tolerancji, która w bardzo delikatny sposób przekazuje problem rasizmu.

Zadanie drzew polega na słuchaniu, obserwowaniu, na trwaniu. Nie mogą one rozmawiać z ludźmi. Czasami jednak trzeba złamać tę regułę dla dobra wszystkich mieszkańców ulicy.

Dąb pełni bardzo ważną rolę. Co roku ludzie przyczepiają do niego kartki, szmatki, a nawet skarpetki. Jest drzewem życzeń, drzewem, któremu powierza się najskrytsze marzenia. Poza tym daje on...

Dyskusje

• 2019