Drzewo życzeń

Okładka książki Drzewo życzeń
Katherine Alice Applegate Wydawnictwo: Dwie Siostry opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Okładka książki Długa wędrówka Emilia Dziubak, Martin Widmark
Ocena 7,6
Długa wędrówka Emilia Dziubak, Mar...
Okładka książki Mirabelka Cezary Harasimowicz, Marta Kurczewska
Ocena 8,2
Mirabelka Cezary Harasimowicz...
Okładka książki Babcocha Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Ocena 7,8
Babcocha Justyna Bednarek, D...

Na półkach: , , , ,

Powiem jedno kupujcie :) co za cudowna historia. Magia i trochę fantastyki oraz historia pokazana z perspektywy starego dębu. Książka zostanie na mojej półce na lata, ostatnio rzadko, która robi na mnie takie wrażenie. Tutaj stary dąb (drzewo życzeń) pokazuje nam historię jak jest traktowany przez ludzi. Nawet jest trochę wzruszająca. Po prostu piękna. Wydanie i ilustracje na wysokim poziome.

Najpiękniejsza książka dla dzieci, mądra, poruszająca, niezwykła.

Najpiękniejsza książka dla dzieci, mądra, poruszająca, niezwykła.

"Im więcej się słucha tym więcej się wie".
A ile może wiedzieć drzewo, które posiada 216 słojów?🌳
I to takie, które obiecało sobie, że będzie milczeć?

Wchodząc w świat, który kreuje główny bohater opowieści Katherine Appelgate "Drzewo życzeń", nie można oprzeć się pokusie stwierdzenia, że otacza magią i wyjątkowością.
🥰
Mowa o wyjątkowym drzewie, jakim jest dąb.
I to nie byle jaki, bo raz do roku zostaje przyozdobiony życzeniami okolicznych mieszkańców z głęboką wiarą, że pomaga spełniać marzenia.
Z zaszczytem przyjmuje to niesamowite zadanie, bedac jednocześnie powiernikem, hotelem dla zwierząt i najwspanialszym rozłożystym parasolem przed słońcem w okolicy.

Historia, której jest świadkiem odmienia jego postrzeganie i budzi w nim chęć rozważań nad specyfiką ludzkiego spojrzenia na świat.
Wszystko zaczęło się od przeprowadzki muzułmańskiej rodziny Samar do pobliskiego, niebieskiego domu i śrubokrętu z żółta rękojeścią, który zanurzył się w dębowej korze, by dać upust negatywnym emocjom.

Kontrastem dla tego jest dziecięca ufność i sympatia, jaka łączy Samar i Stephena, która choć początkowo obarczona wymuszonym dystansem staje się inspiracją dla okolicznych mieszkańców aby okazać tolerancję i zrozumienie.🙂

W swoim zagadkowym tonie wypowiedzi Dąb obnaża prostotę człowieka i złożoność jego reakcji.
Pokazuje z jaką łatwością oceniamy druga osobę i jak ogromnie może to być krzywdzące.

Tłem dla tej historii jest równoległa troska o nie powtórzenie się przeszłości i jednoczesny lęk o własny byt.

Cóż mogę powiedzieć?
To jedna z najpiękniejszych i jednocześnie najprościej skonstruowanych książek, jakie można wybrać na początek dla młodszych i starszych dzieci aby nauczyć czytać się dłuższe publikacje.
Przyozdobiona prostymi rycinami skupia na tekście i cieszy oko lekkimi ilustracjami przy chwilami trudnym i emocjonującym tekscie.

Niesie w sobie wartości, które warto przekazywać swojemu dziecku już od najmłodszych lat.
Kusi ożywioną przyrodą pełną wzajemnego szacunku z humorystycznym ujęciem życia wszystkich dębowych lokatorów.
Coś wspaniałego! 🥰

"Im więcej się słucha tym więcej się wie".
A ile może wiedzieć drzewo, które posiada 216 słojów?🌳
I to takie, które obiecało sobie, że będzie milczeć?

🥰
Mowa o wyjątkowym drzewie, jakim jest dąb.
I to nie...

Super książka idealna do dzieci jak się ktoś też nudzi to warto przeczytać ja przeczytałam i naprawdę teraz już chcę czytać książki takie jak te

Jak rzadko płacze przy ksiązkach tak tej się udało mnie złapać, mimo że to jednak jest książka z literatury dziecięcej przez co gdybym tylko inaczej sobie ułożyła niedziele (20.11) to bym w jeden dzień ją przeczytała. Dużo światła na stronie, mało tekstu a do tego du,ze literki i piękne ilustracje.
nasz narrator, który jest drzewem ujął mnie, po prostu zauroczyłam sięw nim, takie pocieszne Drzewko z niego. A jego lekko filozoficzna strona mmm "palce lizać"!
Wciągająca i absorbująca czytalnika książka, powoduje chęć pomocy naszym bohaterom.
Gdyby to była literatura bardziej młodzieżowa, gdyby faktycznie bardziej filozoficznie to ująć była bym w siódmym niebie, bo tego mi w tej książce brakuje. Lecz ta prostota, brak jakiejś zawiłośći ma swój niepowtarzalny urok. Tak czy siak cudowna książka, chciałabym przeczytać coś w tych klimatach ale dla nieco dla starszego czytelnika <3

Polecam i zachęcam każdego go czytania, pozycja mimo wszystko otwierająca oczy, pokazująca ile upó dwójki maluchów może zdziałać!

nasz narrator, który jest drzewem ujął mnie, po prostu zauroczyłam sięw nim,...

Drzewo życzeń, czyli Dąb i jego historia.

Narratorem całej historii jest dąb. Zanim zacznie ją opowiadać poznamy jego mieszkańców. Oposy siwy i skunksy. Dowiemy się skąd się wzięły ich imiona. Bo każdy Dąb ma na imię Dąb. Drzewo jest stare i bardzo mądre. Posiada optymistyczne podejście do życia i najczęściej rozmawia ze swoją przyjaciółką krukiem o imieniu Bongo. Potrafi on naśladować różne odgłosy.

Akcja dzieje się w Ameryce. Dąb jest drzewem życzeń. To znaczy, że co roku ludzie przywiązują wstążki lub karteczki z życzeniami. Skąd się wzięła ta tradycja? Tutaj przechodzimy do ważnych treści przyjaźni tolerancji, życia, optymizmu i wiary w marzenia. Jest w tym trochę magii. Bo drzewo chce zrobić coś dobrego. To doprowadza do czegoś pięknego i magicznego. Jednoczy ludzi i zwierzęta. Ale o tym musicie przeczytać sami.
Stare drzewo, mądre rady dla ludzi i życzliwość oraz optymistyczne patrzenie na świat!

Bajka ma twarda oprawę i czarno białe rysunki szkicowanie ołówkiem. Zwraca uwagę na przyrodę i opowiada historie dwóch domów z perspektywy drzewa. Wierzy w dobro i jest optymistyczne. Cała historia zatem jest okraszona nadzieją i magią. Drzewa są strasznymi gadułami, ale maja jedna zasadę nie mogą mówić do ludzi. Dlatego opowiada nam co widział, opowiada zabawnie o kłótniach zwierząt, mimo iż drzewa nie potrafią żartować. Ale zatrzymuje dla nas wszystkie ulotne chwile. W końcu dąb jest mądrym drzewem. Tolerancyjnym, pragnącym szczęścia ludzi i zwierząt.
całość:

Drzewo życzeń, czyli Dąb i jego historia.

Bardzo mądra i poruszająca historia, pokazująca co to prawdziwi przyjaciele, jakie wartości naprawdę się liczą w życiu. Dla młodszego czytelnika idealna.

Jeszcze nie spotkałam się z książką dla dzieci, która w nienachalny sposób uczy tak prostych wartości jak: przyjaźń, tolerancja, wiara, a nawet przemyca w fabule fakty o drzewach, którymi dziecko będzie mogło pochwalić się w szkole. Są to tak uniwersalne prawdy, że ta historia nigdy się nie zestarzeje.
Za to całość opowieści dopełniają sympatyczni ludzcy bohaterowie, a ocieplają zabawne i urocze zwierzątka, które reprezentując niektóre z ludzkich cech, ukazują o jak absurdalne sprawy kłócą się ludzie. A w tym wszystkim główny bohater dąb, potrafiący zjednać sobie sympatię czytelnika, chociaż zdawać by się mogło, że to tylko drzewo. Przy tym książka nie jest banalna. Gdy pojawia się zagrożenie, problem jest oswajany, a jego rozwiązanie przeprowadzone w prosty i piękny sposób. W tak cudownej historii przyjemność z czytania odnajdzie każde dziecko jak i dorosły. Serdecznie polecam 🐦🌳🦝🦨🦉🐿🦡

Za to całość opowieści dopełniają sympatyczni ludzcy bohaterowie, a...

urocza, krótka, poruszająca ważne tematy - cudowna. mało znana, a szkoda, czytajcie drzewo życzeń, bo nie wiecie co tracicie!

Historia zawarta w książce skupia się na ważnych wartościach, takich jak: przyjaźń, przywiązanie, czynienie dobra (prezentuje nawet postawę buntowniczą w imię wyższego celu, tym samym skłaniając najmłodszych do refleksji). Ponadto, zawarte są w niej ciekawostki przyrodnicze. Nie zaszkodzi pokazać jej dziecku, jednakże istnieją książki nieco bardziej rozwijające ;)

Video

Video