Księżycowe Jezioro

Tłumaczenie: Łukasz Nicpan
Cykl: Biblioteka Fantastyki (tom 57)
Wydawnictwo: ALFA
The Moon Pool
8370019188
kasira_

W starożytnych ruinach na Pacyfiku budzi się ze snu prawieczna, złowroga moc. Nazwana Świetlistym przez ogarnietych trwogą krajowców, jest skupiskiem groźnej energii, którą ożywia blask księżyca w pełni, a wtedy wychodzi nocami na łowy i porywa ludzi. Doktor Godwin przybywa na wyspę Nan-Tuach w poszukiwaniu swojego przyjaciela, antropologa, który padł ofiarą Świetlistego. Dostaje się do jego...

Doktor Godwin przybywa na wyspę Nan-Tuach w poszukiwaniu swojego przyjaciela, antropologa, który padł ofiarą Świetlistego. Dostaje się do jego siedziby i spada nagle do gigantycznych prastarych pieczar w głębinach Ziemi.

Świetlisty trzyma tam w niewoli rzesze swoich ofiar i szykuje się do wojny z garstką tych, którzy ważą mu się jeszcze przeciwstawiać. Godwin i jego towarzysze, zmuszeni do wzięcia udziału w tej wojnie, podejmują desperacką próbę ocalenia od zagłady zarówno świata podziemnego, jak i ich własnego.

źródło opisu: Alfa

źródło okładki: www.bookhunter.pl

Fasoletti | 2014-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2014

Kolejna, po "Płoń wiedźmo, płoń" przygoda z prozą Merritta. I tytaj bohaterem jest doktor, tyle, że nie medycyny, a akcja dzieje się w czasach I wojny światowej, na wyspach Pacyfiku.

"Księżycowe jezioro" to połączenie fantasy z powieścią przygodową. Mamy do czynienia z tajemniczymi rasami, które zyly na naszej planecie jeszcze zanim pojawili sie ludzie. Razem z bohaterami zwiedzimy zakamarki podziemnego swiata, poznamy historie stworzenia istoty zwanej Swietlistym i przezyjemy mase przygod.

"Ksiezycowe jezioro" uwazam za ksiazke nieco slabsza od "Plon, wiedzmo, plon", ale jak najbardziej warta uwagi i przeczytania.

michnar3 | 2013-07-21
Na półkach: 2013, Przeczytane, 6-7, Fantastyka
Przeczytana: 21 lipca 2013

Książka dość ciekawa, ale dziwna. W sumie cieszę się, że ją przeczytałem, trochę przypomniała mi dużo popularniejsze ''Tunele''. Chodziło jednak o zupełnie co innego. Świetlisty... no przeczytajcie sobie jaką tajemnicę skrywa...

to-ja | 2015-11-12
Lina | 2015-08-23