Kłopotliwy dług księżnej

Wydawnictwo: HarperCollins
978-83-238-8773-7
Karin

Księżna Isabella Di Cassilis ma jasno określony cel. Po zmarłym mężu odziedziczyła ogromne długi i gotowa jest zrobić wszystko, byle tylko nie trafić za kraty więzienia dla dłużników. Dlatego postanawia poślubić jednego ze skazanych na dożywocie i w ten sposób zrzucić na niego jarzmo swoich zobowiązań finansowych. Przekraczając próg mrocznego londyńskiego więzienia, nie spodziewa się, że w ponurych lochach spotka mężczyznę, którego dwanaście lat wcześniej porzuciła bez słowa przed ołtarzem. Marcus Ellis, siódmy hrabia Stockhaven, nie domyśla się, że Isabella zostawiła go wtedy wbrew swej woli. Wspomnienie chwil, kiedy na próżno czekał w kościele na ukochaną, nadal wywołuje w nim żal i złość. Teraz nadarza się niespodziewana okazja, by odpłacić pięknym za nadobne. Marcus przyjmuje propozycję Isabelli i w więziennej kaplicy odbywa się cichy ślub. Księżna nie wie, że hrabia prowadzi w więzieniu tajne śledztwo i nie ciąży na nim żaden wyrok. Już następnego wieczoru jej świeżo poślubiony małżonek niespodziewanie pojawia się na balu w Londynie. Ich spotkanie będzie początkiem serii nieprzewidzianych i dramatycznych wydarzeń.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl

zuzanee | 2019-08-09
Na półkach: Przeczytane, Romanse, 2019
Przeczytana: 09 sierpnia 2019

Początek ciekawy, później robi się nudnawo. Miała być zemsta, lecące między bohaterami iskry, nienawiść i uprzedzenie blaknące stopniowo w obliczu odradzającej się na nowo miłości... a tu nic. Bohater w jednej chwili planuje zemstę na dawnej ukochanej za porzucenie przed ołtarzem, a chwilę później kompletnie o niej zapomina, wszystko już jest w porządku, kocha Isabellę, no przecież zawsze ją kochał. Sama Isabella z kolei w jednej chwili chcę, by on trzymał się od niej z daleka i w ogóle to najlepsza będzie separacja, a w następnej gwałtowny przypływ pożądania sprawia, że oddaje się Marcusowi w ułamku sekundy, no bo jak mu się oprzeć. Do końca dobrnęłam dzięki wątkowi sensacyjnemu, bo ciekawa byłam, o co chodzi z Warwickiem i Indią.

Angelic | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Obawiam się, że "Kłopotliwy dług księżnej" nie przypadł mi zbytnio do gustu. Z opisanego wątku można się było spodziewać typowego love-hate relationship, z dogryzaniem, docinkami i rozkwitającą miłością. Niestety chemii między bohaterami było moim zdaniem jak na lekarstwo, a prowadzone dialogi i postępowanie, nie porwały mnie kompletnie.
Za plus należy podkreślić występujące wątki poboczne i odgrywający się w tle romans siostry księżnej, który podobał mi się o wiele bardziej, niż historia z pierwszego planu. Można poczytać, ale zapewne znajdzie się coś lepszego w podobnej konwencji.

Adrianna__ | 2017-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2017

Próbując ponownie wbić się w rytm czytania postanowiłam na kolejną swoją lekturę wybrać ”Kłopotliwy dług księżnej”, jako, że spodziewałam się, że będzie to literatura niezobowiązująca i bardzo lekka, która pomoże mi zacząć regularne czytanie od nowa. Zresztą ja lubię od czasu do czasu poczytać romanse historyczne.
Księżna Isabella Di Cassilis udała się do więzienia dla dłużników w Londynie, aby znaleźć sobie męża. I wcale nie jest tak dobra, że chce jakiegoś biedaka wykupić. Chodzi jej raczej o to, żeby jeden z tych nieszczęśników, który i tak nie zobaczy już koloru nieba na żywo wziął po ślubie na siebie jej długi, których sprawcą jest pierwszy mąż księżnej Isabell. Pech chce, że trafia na hrabiego Stockhaven Marcusa Ellisa, który nie do końca podczas rozmowy mówi jej prawdę. Mężczyzna ostatecznie zgadza się zostać jej mężem i wziąć na nią swoje długi, a pikanterii dodaje fakt, że tych dwoje było kiedyś po słowie i Bella porzuciła, Marcusa przed ołtarzem.
Nie macie pojęcia jak...

Eli1605 | 2017-05-14
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 14 maja 2017

Romans historyczny z maleńkim epizodem kryminalnym. Lektura lekka, miła i przyjemna. Przeczytałam w jeden wieczór. Jak zacznie się czytać to trudno się od niej oderwać.Zabawne dialogi wywołujące uśmiech, tajemnice, skandale i barwne postacie. Dla relaksu gorąco polecam.

Kladia | 2016-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Cóż, rozczarowałam się trochę. Jak dla mnie główna bohaterka jest niedopracowana. Czasami występują niezgodności w jej charakterze. Dziwnie mi się czytało tą książkę.

jolek121 | 2015-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2015

Początek dość ciekawy. Jednak z każdą następną stroną autorka traciła w moich oczach.

sPinacz | 2014-06-26
Przeczytana: kwiecień 2014

Książka świetna! Chociaż miała słabe momenty, wiadomo, to główny bohater...

Iwona | 2014-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Historia od samego początku intryguje, później wątek rzekomej zemsty trochę blaknie, a szkoda....
Na szczęście książkę można uznać za wielowątkową... i chociaż pod względem miłosnym jak każdy romans jest przewidywalna, to reszka nie jest już tak oczywista.
Całość w przyjemnym stylu, i zabawna i poruszająca. Ja się nie zawiodłam:)

Agnieszka | 2014-01-17
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo ciekawa, szybko się czyta. Polecam. ;)

Muminka | 2013-09-02
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 02 września 2013

Romans historyczny w najlepszym wydaniu, tak, jak lubię.