Maskarada

Okładka książki Maskarada Brenda Joyce
Okładka książki Maskarada
Brenda Joyce Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Rodzina Warenne (tom 5) Seria: New York Times Bestselling Authors: Powieść Historyczna literatura obyczajowa, romans
Rodzina Warenne (tom 5)
New York Times Bestselling Authors: Powieść Historyczna
The Masquerade
HarperCollins
2009-05-08
2009-05-08
Wojciech Usakiewicz
ród de Warenne`ów XIXw. bal maskowy

Pierwsza cześć super, ciekawe dialogi i nieoczekiwane zwroty akcji. Niestety od połowy obrzydliwe przewidywalna, cukierkowo komiczne dialogi, które nigdy nie mógłby mieć miejsca w XIX Irlandii. Szkoda, bo zapowiadało się naprawdę interesująco.

Piękna książka, pełna emocji, warto przeczytać. Polecam.

Piękna książka, pełna emocji, warto przeczytać. Polecam.

Cudowna książka. Na pewno jeszcze kiedyś do niej wrócę.

Cudowna książka. Na pewno jeszcze kiedyś do niej wrócę.

Historia Kopciuszka, który wcale nie był taki brzydki jak mu się wydawało i księcia, który ciężko łączył fakty.

Lizzie podkochuje się od dziecka w sąsiedzie czyli Tyrellu, człowieku majętnym i utytułowanym. Ona także wpada mu w oko, a nawet budzi fascynację, ale ma zaniżone poczucie własnej wartości, więc tego nie dostrzega, poświęca się dla ludzi których kocha i tym samym rujnuje sobie reputację.
Z największego błędu, który rozpoczyna się na balu maskowym, powstaje jednak najpiękniejszy początek.

Książkę przeczytałam na raz, ale im bliżej byłam końca, tym bardziej mój zachwyt malał.  Autorka ma niewątpliwy talent do psucia tego, co stworzy. Już po raz drugi to samo. Nieświadomie, jak mi się wydaje, wyolbrzymia negatywne cechy postaci oraz stwarza pozory, które z biegiem akcji nie mają pokrycia w działaniu bohaterów.

Pomimo całej sinusoidy emocji, jakie towarzyszyły mi podczas czytania, daję siedem gwiazdek.
Koniec końców podobało mi się.
Poza tym Georgie i Rory mnie kupili :)
Lubię gdy na drugim planie także kwitnie miłość.

Zdecydowanie jest to moja ulubiona część sagi i właściwie jedyna, która jest godna przeczytania. Zawiera odpowiednią dawkę emocji, żeby połknąć ją w całości na raz. Jest to jedna z pierwszych książek tego gatunku, które przeczytałam i do której z przyjemnością od czasu do czasu powracam.
Ten jeden jedyny raz autorce udało się zbalansować oczekiwane zakończenie z ciekawą fabułą, bez popadania w infantylizm. Fabuła i klimat jedyne w swoim rodzaju.

Bardzo ciekawa powieść rozgrywająca się w XIX wiecznej Irlandii.

Bardzo ciekawa powieść rozgrywająca się w XIX wiecznej Irlandii.

Strasznie nudna pierwsza połowa ,dopiero od momentu wspólnego zamieszkania zrobiło się ciekawiej,ale i tak książka nie wciągneła mnie zbyt mocno. Główna bohaterka strasznie nijaka,spodziewałam się czegoś lepszego.

Pożądanie Tylella de Warenna i miłości Lizzie Fitzgerald to okaz tego co można znieści i zrobić dla rodzącej się miłości ale też miłości która żyje od lat.
Warto przeczytać polecam.

Warto przeczytać polecam.

Pocieszna książka. Miła odskocznia od kryminałów i horrorów ;)

Pocieszna książka. Miła odskocznia od kryminałów i horrorów ;)

Dla miłośników romansów bardzo dobra książka. Czyta się lekko, można uronić kilka łezek. Wspaniała lektura na długie zimowe wieczory albo na gorące letnie dni.

• Romans historyczny
  • Romans