Okładka książki Czarne okręty

przygodowa
typ
papier
Tobiasz
6,65 (68 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Czarne okręty to znakomicie napisana powieść, której akcja rozgrywa się w czasach antycznych; jej główny bohater, Trojańczyk o imieniu Białowłosy, rzucany przez niezwykłe przygody w różne zakątki starożytnego świata, wraz z przyjaciółmi przemierza Egipt i Grecję, by wreszcie wyruszyć w kierunku dalekiej Północy - krainy cennego bursztynu… Kunsztowna fabuła, obfitująca w sensacyjne wątki i sugesty...

Kunsztowna fabuła, obfitująca w sensacyjne wątki i sugestywny, plastyczny obraz bajecznej przeszłości sprawiają, że książkę, pomimo jej znacznych rozmiarów, czyta się z zapartym tchem.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
adamats | 2010-07-09
Przeczytana: kwiecień 2009

To była już kolejna lektura. Pierwszy raz miał miejsce dawno temu w odległej galaktyce ;), kiedy byłem małym chłopcem. Przeczytałem dwa z czterech tomów w całości i dwa w kawałkach bo tylko tyle znalazłem na strychu w moim rodzinnym domu. Po latach skompletowałem całość i... pochłonąłem błyskawicznie. Doskonała, obowiązkowa pozycja dla chłopców w każdym wieku. Wojna, przygoda, przyjaźń, ciężka praca na morzu i mnóstwo ciekawych smaczków historycznych. Starożytny Egipt, Troja, Kreta, Ludy Morza, Fenicjanie, Scytowie, przodkowie Wikingów, bagna Prypeci i Hel (sic!)a na okrasę Stonehenge... Fantastyczna podróż Białowłosego Trojańczyka dookoła Europy sprzed tysięcy lat. A to wszystko dzięki Maciejowi Słomczyńskiemu, gdyż to on ukrywał się pod pseudonimem Joe Alex. Spróbujcie umieścić tę opowieść w konkretnych realiach historycznych... to naprawdę fajna zabawa i pasjonująca lektura :)

Bed | 2010-09-06

Super pozycja dla młodzieży. Miło się czyta jeśli się lubi historyczne książki. Jest też przygoda. Warto komuś podsunąć :)

piotru | 2013-05-25

Czytałem to tak dawno, że już nawet nie pamiętam, kiedy. Ale pamiętam bardzo dobrze wielkie wrażenie, jakie na mnie zrobiła ta książka. Doskonale napisana ksiązka łącząca cechy powieści historycznej, sensacyjnej i przygodowej. Warta polecenia dla młodzieży, nawet tej ... młodszej. Wciąga bez epatowania seksem, przemocą i okropnościami.

wonka | 2014-05-07

znalazłam w piwnicy w książkach taty. Zerkając na tytuł pomyślałam, że to jakieś wojenne bzdury. Dobrze, że zerknęłam do środka i zobaczyłam "antyczne rysunki"

Wciąga okrutnie! Ciąg zdarzeń troszkę nieprawdopodobny, ale w końcu to książka przygodowa ;] i nie zgadzam się, że tylko dla chłopców!

Tobiasz | 2010-07-04
Przeczytana: sierpień 2003
Jarosław | 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Ciekawa książka dla młodzieży. Dziwi mnie trochę, że tak mało znana. Szkoda, że nie miałem okazji poznać jej w wieku młodzieńczym :). Wtedy pewnie zrobiłaby na mnie ogromne wrażenie.

myszka | 2010-12-12

czytałam kilka książek tego autora ale najciekawsza byla własnie ta

Aksana | 2011-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2011

"Znakomicie napisana powieść, (...) czyta się z zapartym tchem"!

Jagoda | 2012-10-21
Na półkach: Chcę przeczytać, Ulubione

Czytałam dawno temu i chcę jeszcze raz przeczytać

potato11269 | 2014-10-01

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku