Czarne okręty

przygodowa
typ
papier
Tobiasz
6,79 (76 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Czarne okręty to znakomicie napisana powieść, której akcja rozgrywa się w czasach antycznych; jej główny bohater, Trojańczyk o imieniu Białowłosy, rzucany przez niezwykłe przygody w różne zakątki starożytnego świata, wraz z przyjaciółmi przemierza Egipt i Grecję, by wreszcie wyruszyć w kierunku dalekiej Północy - krainy cennego bursztynu… Kunsztowna fabuła, obfitująca w sensacyjne wątki i...

Kunsztowna fabuła, obfitująca w sensacyjne wątki i sugestywny, plastyczny obraz bajecznej przeszłości sprawiają, że książkę, pomimo jej znacznych rozmiarów, czyta się z zapartym tchem.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
adamats | 2010-07-09
Przeczytana: kwiecień 2009

To była już kolejna lektura. Pierwszy raz miał miejsce dawno temu w odległej galaktyce ;), kiedy byłem małym chłopcem. Przeczytałem dwa z czterech tomów w całości i dwa w kawałkach bo tylko tyle znalazłem na strychu w moim rodzinnym domu. Po latach skompletowałem całość i... pochłonąłem błyskawicznie. Doskonała, obowiązkowa pozycja dla chłopców w każdym wieku. Wojna, przygoda, przyjaźń, ciężka praca na morzu i mnóstwo ciekawych smaczków historycznych. Starożytny Egipt, Troja, Kreta, Ludy Morza, Fenicjanie, Scytowie, przodkowie Wikingów, bagna Prypeci i Hel (sic!)a na okrasę Stonehenge... Fantastyczna podróż Białowłosego Trojańczyka dookoła Europy sprzed tysięcy lat. A to wszystko dzięki Maciejowi Słomczyńskiemu, gdyż to on ukrywał się pod pseudonimem Joe Alex. Spróbujcie umieścić tę opowieść w konkretnych realiach historycznych... to naprawdę fajna zabawa i pasjonująca lektura :)

Bed | 2010-09-06

Super pozycja dla młodzieży. Miło się czyta jeśli się lubi historyczne książki. Jest też przygoda. Warto komuś podsunąć :)

żabot | 2013-05-25

Czytałem to tak dawno, że już nawet nie pamiętam, kiedy. Ale pamiętam bardzo dobrze wielkie wrażenie, jakie na mnie zrobiła ta książka. Doskonale napisana ksiązka łącząca cechy powieści historycznej, sensacyjnej i przygodowej. Warta polecenia dla młodzieży, nawet tej ... młodszej. Wciąga bez epatowania seksem, przemocą i okropnościami.

wonka | 2014-05-07

znalazłam w piwnicy w książkach taty. Zerkając na tytuł pomyślałam, że to jakieś wojenne bzdury. Dobrze, że zerknęłam do środka i zobaczyłam "antyczne rysunki"

Wciąga okrutnie! Ciąg zdarzeń troszkę nieprawdopodobny, ale w końcu to książka przygodowa ;] i nie zgadzam się, że tylko dla chłopców!

Czesław_czyta | 2015-04-22

książka, która wciąga w miarę rozwoju nieprawdopodobnych przygód bohatera, oparta na wyprawie argonautów, polecam

Tobiasz | 2010-07-04
Przeczytana: sierpień 2003
Jarosław | 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Ciekawa książka dla młodzieży. Dziwi mnie trochę, że tak mało znana. Szkoda, że nie miałem okazji poznać jej w wieku młodzieńczym :). Wtedy pewnie zrobiłaby na mnie ogromne wrażenie.

myszka | 2010-12-12

czytałam kilka książek tego autora ale najciekawsza byla własnie ta

Aksana | 2011-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2011

"Znakomicie napisana powieść, (...) czyta się z zapartym tchem"!

Jagoda | 2012-10-21
Na półkach: Chcę przeczytać, Ulubione

Czytałam dawno temu i chcę jeszcze raz przeczytać

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Miałem kiedyś sen, w którym koniecznie chciałem po znać prognozę pogody na następny dzień. Zajrzałem do gazet, lecz działu z doniesieniami o pogodzie nie znalazłem na zwykłym miejscu. Włączyłem radio, lecz w wiadomościach nie było słowa o prognozie pogody. Zadzwoniłem do pogodynki akcja snu działa s... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica