Czarne okręty

83-7220-316-4
młodzieżowe, przygodowe
przygodowa
Tobiasz

Czarne okręty to znakomicie napisana powieść, której akcja rozgrywa się w czasach antycznych; jej główny bohater, Trojańczyk o imieniu Białowłosy, rzucany przez niezwykłe przygody w różne zakątki starożytnego świata, wraz z przyjaciółmi przemierza Egipt i Grecję, by wreszcie wyruszyć w kierunku dalekiej Północy - krainy cennego bursztynu… Kunsztowna fabuła, obfitująca w sensacyjne wątki i...

Kunsztowna fabuła, obfitująca w sensacyjne wątki i sugestywny, plastyczny obraz bajecznej przeszłości sprawiają, że książkę, pomimo jej znacznych rozmiarów, czyta się z zapartym tchem.

• Zadurzenie
  • Niezrównani
  • Dwóch panów z branży
  • Samotna gwiazda
  • Grzech nasz codzienny
  • Wieża
  • Alicja w krainie czasów
  • Tylko w mojej głowie
  • Szkielet białego słonia
  • Cień eunucha
  • Zostawić Daringham Hall
  • Japoński kochanek
  • Rzeka złodziei
  • Wielka księga kaca
  • Zadziwiająca historia samotnego listonosza
  • Ósme życie (dla Brilki)
Zadurzenie

Ósme życie (dla Brilki)
Nino Haratischwili

8,91 (11 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
adamats | 2010-07-09
Przeczytana: kwiecień 2009

To była już kolejna lektura. Pierwszy raz miał miejsce dawno temu w odległej galaktyce ;), kiedy byłem małym chłopcem. Przeczytałem dwa z czterech tomów w całości i dwa w kawałkach bo tylko tyle znalazłem na strychu w moim rodzinnym domu. Po latach skompletowałem całość i... pochłonąłem błyskawicznie. Doskonała, obowiązkowa pozycja dla chłopców w każdym wieku. Wojna, przygoda, przyjaźń, ciężka praca na morzu i mnóstwo ciekawych smaczków historycznych. Starożytny Egipt, Troja, Kreta, Ludy Morza, Fenicjanie, Scytowie, przodkowie Wikingów, bagna Prypeci i Hel (sic!)a na okrasę Stonehenge... Fantastyczna podróż Białowłosego Trojańczyka dookoła Europy sprzed tysięcy lat. A to wszystko dzięki Maciejowi Słomczyńskiemu, gdyż to on ukrywał się pod pseudonimem Joe Alex. Spróbujcie umieścić tę opowieść w konkretnych realiach historycznych... to naprawdę fajna zabawa i pasjonująca lektura :)

Bed | 2010-09-06

Super pozycja dla młodzieży. Miło się czyta jeśli się lubi historyczne książki. Jest też przygoda. Warto komuś podsunąć :)

żabot | 2013-05-25

Czytałem to tak dawno, że już nawet nie pamiętam, kiedy. Ale pamiętam bardzo dobrze wielkie wrażenie, jakie na mnie zrobiła ta książka. Doskonale napisana ksiązka łącząca cechy powieści historycznej, sensacyjnej i przygodowej. Warta polecenia dla młodzieży, nawet tej ... młodszej. Wciąga bez epatowania seksem, przemocą i okropnościami.

wonka | 2014-05-07

znalazłam w piwnicy w książkach taty. Zerkając na tytuł pomyślałam, że to jakieś wojenne bzdury. Dobrze, że zerknęłam do środka i zobaczyłam "antyczne rysunki"

Wciąga okrutnie! Ciąg zdarzeń troszkę nieprawdopodobny, ale w końcu to książka przygodowa ;] i nie zgadzam się, że tylko dla chłopców!

Krzychu Hyżorek | 2016-01-30

Obok Robinsona Crusoe, najlepsza książka jaką czytałem w dzieciństwie. Zdecydowanie godne polecenia. Dziecko może przy okazji wyobrazić sobie świat starożytny i panujące w nim prawa.

Czesław_czyta | 2015-04-22

książka, która wciąga w miarę rozwoju nieprawdopodobnych przygód bohatera, oparta na wyprawie argonautów, polecam

Tobiasz | 2010-07-04
Przeczytana: sierpień 2003
Jarosław Rozen | 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Ciekawa książka dla młodzieży. Dziwi mnie trochę, że tak mało znana. Szkoda, że nie miałem okazji poznać jej w wieku młodzieńczym :). Wtedy pewnie zrobiłaby na mnie ogromne wrażenie.

myszka | 2010-12-12

czytałam kilka książek tego autora ale najciekawsza byla własnie ta

Aksana | 2011-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2011

"Znakomicie napisana powieść, (...) czyta się z zapartym tchem"!