Okładka książki Czarne okręty

przygodowa
typ
papier
Tobiasz
6,74 (73 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Czarne okręty to znakomicie napisana powieść, której akcja rozgrywa się w czasach antycznych; jej główny bohater, Trojańczyk o imieniu Białowłosy, rzucany przez niezwykłe przygody w różne zakątki starożytnego świata, wraz z przyjaciółmi przemierza Egipt i Grecję, by wreszcie wyruszyć w kierunku dalekiej Północy - krainy cennego bursztynu… Kunsztowna fabuła, obfitująca w sensacyjne wątki i...

Kunsztowna fabuła, obfitująca w sensacyjne wątki i sugestywny, plastyczny obraz bajecznej przeszłości sprawiają, że książkę, pomimo jej znacznych rozmiarów, czyta się z zapartym tchem.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
książek: 2088
adamats | 2010-07-09
Przeczytana: kwiecień 2009

To była już kolejna lektura. Pierwszy raz miał miejsce dawno temu w odległej galaktyce ;), kiedy byłem małym chłopcem. Przeczytałem dwa z czterech tomów w całości i dwa w kawałkach bo tylko tyle znalazłem na strychu w moim rodzinnym domu. Po latach skompletowałem całość i... pochłonąłem błyskawicznie. Doskonała, obowiązkowa pozycja dla chłopców w każdym wieku. Wojna, przygoda, przyjaźń, ciężka praca na morzu i mnóstwo ciekawych smaczków historycznych. Starożytny Egipt, Troja, Kreta, Ludy Morza, Fenicjanie, Scytowie, przodkowie Wikingów, bagna Prypeci i Hel (sic!)a na okrasę Stonehenge... Fantastyczna podróż Białowłosego Trojańczyka dookoła Europy sprzed tysięcy lat. A to wszystko dzięki Maciejowi Słomczyńskiemu, gdyż to on ukrywał się pod pseudonimem Joe Alex. Spróbujcie umieścić tę opowieść w konkretnych realiach historycznych... to naprawdę fajna zabawa i pasjonująca lektura :)

Bed | 2010-09-06

Super pozycja dla młodzieży. Miło się czyta jeśli się lubi historyczne książki. Jest też przygoda. Warto komuś podsunąć :)

piotru | 2013-05-25

Czytałem to tak dawno, że już nawet nie pamiętam, kiedy. Ale pamiętam bardzo dobrze wielkie wrażenie, jakie na mnie zrobiła ta książka. Doskonale napisana ksiązka łącząca cechy powieści historycznej, sensacyjnej i przygodowej. Warta polecenia dla młodzieży, nawet tej ... młodszej. Wciąga bez epatowania seksem, przemocą i okropnościami.

wonka | 2014-05-07

znalazłam w piwnicy w książkach taty. Zerkając na tytuł pomyślałam, że to jakieś wojenne bzdury. Dobrze, że zerknęłam do środka i zobaczyłam "antyczne rysunki"

Wciąga okrutnie! Ciąg zdarzeń troszkę nieprawdopodobny, ale w końcu to książka przygodowa ;] i nie zgadzam się, że tylko dla chłopców!

Tobiasz | 2010-07-04
Przeczytana: sierpień 2003
Jarosław | 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Ciekawa książka dla młodzieży. Dziwi mnie trochę, że tak mało znana. Szkoda, że nie miałem okazji poznać jej w wieku młodzieńczym :). Wtedy pewnie zrobiłaby na mnie ogromne wrażenie.

myszka | 2010-12-12

czytałam kilka książek tego autora ale najciekawsza byla własnie ta

Aksana | 2011-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2011

"Znakomicie napisana powieść, (...) czyta się z zapartym tchem"!

Jagoda | 2012-10-21
Na półkach: Chcę przeczytać, Ulubione

Czytałam dawno temu i chcę jeszcze raz przeczytać

Lola | 2015-02-07

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Irving
    73. rocznica
    urodzin
    Na tym sprośnym świecie [...] jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką - albo na najlepszej drodze do stania się jedną czy drugą. A jeśli nie pasujesz do żadnej z tych kategorii, dają ci do zrozumienia, że coś jest z tobą nie w porządku
  • Peter Straub
    72. rocznica
    urodzin
    […] nigdy nie można być zbyt szczupłym ani zbyt bogatym.
  • Dorota Wellman
    54. rocznica
    urodzin
    Mogę sobie nie kupić czegoś do jedzenia, ale książkę kupię zawsze. Poluję na wybrane tytuły jak rasowy myśliwy. Czekam na targi książek, bo wiem, że żniwa będą obfite. Jestem szczęśliwa, kiedy tarabanię ciężkie torby z Pałacu Kultury. Nie mogę się doczekać, kiedy w domu otworzę książkę i zacznę nową... pokaż więcej
  • Marek Nowakowski
    80. rocznica
    urodzin
    Żyj po swojemu, własnym życiem, właśnie, dlatego, że ono jest twoje. Można je połączyć z cudzym, ale nie rezygnując z siebie. Bo wtedy, gdy przestaje się być sobą, gdy chce się być tylko tym, co pragną widzieć w nas inni, najłatwiej jest przegrać.
  • Piotr Sztompka
    71. rocznica
  • Szolem Alejchem
    130. rocznica
    urodzin
    Baba zawsze zostaje babą; nie darmo rzekł król Salomon, że pośród tysiąca kobiet ani jednej możliwej nie znalazł. Całe szczęście, dalibóg, że nie ma dziś mody na kilka żon.
  • Maria Józefacka
    73. rocznica
    urodzin
    Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promień słońca w mroki niepogody.
  • Murray Newton Rothbard
    89. rocznica
  • Philip K. Dick
    33. rocznica
    śmierci
    Nie wiedział wtedy, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
  • Jarosław Iwaszkiewicz
    35. rocznica
    śmierci
    A potem przyjdzie śmierć: wszystko rozwiązując niczego nie wyjaśni. Odejdziemy tak, jakeśmy żyli: osobno. Świat nasz własny i jedyny musi nam wystarczyć do śmierci i po śmierci. Byle tylko nie zgłębiać tej myśli do końca, byle tylko nie przemyśleć tego fizycznie. Obumieranie rąk, mącenie się myśli,... pokaż więcej
  • David Herbert Lawrence
    85. rocznica
    śmierci
    Mężczyzna może swoim ciałem być dla kobiety żywym kluczem do całego świata.
  • Horace Walpole
    218. rocznica