Okładka książki Czarne okręty

przygodowa
typ
papier
Tobiasz
6,68 (68 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Czarne okręty to znakomicie napisana powieść, której akcja rozgrywa się w czasach antycznych; jej główny bohater, Trojańczyk o imieniu Białowłosy, rzucany przez niezwykłe przygody w różne zakątki starożytnego świata, wraz z przyjaciółmi przemierza Egipt i Grecję, by wreszcie wyruszyć w kierunku dalekiej Północy - krainy cennego bursztynu… Kunsztowna fabuła, obfitująca w sensacyjne wątki i sugesty...

Kunsztowna fabuła, obfitująca w sensacyjne wątki i sugestywny, plastyczny obraz bajecznej przeszłości sprawiają, że książkę, pomimo jej znacznych rozmiarów, czyta się z zapartym tchem.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
adamats | 2010-07-09
Przeczytana: kwiecień 2009

To była już kolejna lektura. Pierwszy raz miał miejsce dawno temu w odległej galaktyce ;), kiedy byłem małym chłopcem. Przeczytałem dwa z czterech tomów w całości i dwa w kawałkach bo tylko tyle znalazłem na strychu w moim rodzinnym domu. Po latach skompletowałem całość i... pochłonąłem błyskawicznie. Doskonała, obowiązkowa pozycja dla chłopców w każdym wieku. Wojna, przygoda, przyjaźń, ciężka praca na morzu i mnóstwo ciekawych smaczków historycznych. Starożytny Egipt, Troja, Kreta, Ludy Morza, Fenicjanie, Scytowie, przodkowie Wikingów, bagna Prypeci i Hel (sic!)a na okrasę Stonehenge... Fantastyczna podróż Białowłosego Trojańczyka dookoła Europy sprzed tysięcy lat. A to wszystko dzięki Maciejowi Słomczyńskiemu, gdyż to on ukrywał się pod pseudonimem Joe Alex. Spróbujcie umieścić tę opowieść w konkretnych realiach historycznych... to naprawdę fajna zabawa i pasjonująca lektura :)

Bed | 2010-09-06

Super pozycja dla młodzieży. Miło się czyta jeśli się lubi historyczne książki. Jest też przygoda. Warto komuś podsunąć :)

piotru | 2013-05-25

Czytałem to tak dawno, że już nawet nie pamiętam, kiedy. Ale pamiętam bardzo dobrze wielkie wrażenie, jakie na mnie zrobiła ta książka. Doskonale napisana ksiązka łącząca cechy powieści historycznej, sensacyjnej i przygodowej. Warta polecenia dla młodzieży, nawet tej ... młodszej. Wciąga bez epatowania seksem, przemocą i okropnościami.

wonka | 2014-05-07

znalazłam w piwnicy w książkach taty. Zerkając na tytuł pomyślałam, że to jakieś wojenne bzdury. Dobrze, że zerknęłam do środka i zobaczyłam "antyczne rysunki"

Wciąga okrutnie! Ciąg zdarzeń troszkę nieprawdopodobny, ale w końcu to książka przygodowa ;] i nie zgadzam się, że tylko dla chłopców!

Tobiasz | 2010-07-04
Przeczytana: sierpień 2003
Jarosław | 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Ciekawa książka dla młodzieży. Dziwi mnie trochę, że tak mało znana. Szkoda, że nie miałem okazji poznać jej w wieku młodzieńczym :). Wtedy pewnie zrobiłaby na mnie ogromne wrażenie.

myszka | 2010-12-12

czytałam kilka książek tego autora ale najciekawsza byla własnie ta

Aksana | 2011-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2011

"Znakomicie napisana powieść, (...) czyta się z zapartym tchem"!

Jagoda | 2012-10-21
Na półkach: Chcę przeczytać, Ulubione

Czytałam dawno temu i chcę jeszcze raz przeczytać

potato11269 | 2014-10-01

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica