Parmenion

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Trylogia Antyczna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
historyczna

W Atenach minęły dni wielkich napięć. Jak w prowincjonalnym miasteczku nie działo się nic ważnego, dzień podobny do dnia, a noc do nocy. Wielka polityka, handel i sztuka, nawet występek i rozpusta przeniosły się na północ, za świętą górę Olimp. W Atenach spały nawet psy i straże szkoda czuwać. Powszechny pokój, mieszkańcom nie grozi nic.

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl

apl | 2015-08-03
Przeczytana: 11 lipca 2015

Bardzo dobrze napisana druga część trylogii wiążacej się z losami Aleksandra Wielkiego. Trzyma w napięciu i w przystępny sposób pokazuje realia ówczesnych czasów. Świetnie obrazuje mentalność Greków (Ateńczyków).

Antoniuss | 2016-03-10
Przeczytana: listopad 2014

Tytuł książki jest poniekąd zwodniczy, gdyż tytułowy Parmenion jest w niej postacią drugorzędną. Prym, podobnie jak w całej trylogii, wiedzie w niej Aleksander, a wydarzenia z wielkiego świata nieodmiennie wywołują harmider w niemogących się pogodzić ze swoją prowincjonalnością Atenach. Postawienie na Aleksandra jako głównego bohatera nie wyszło, niestety, powieści na dobre. Postać macedońskiego króla jest zbyt znana i dokładnie opisana, aby autor mógł się wykazać pomysłowością. Z tego powodu czytelnicy otrzymują jedynie fabularyzowany opis wyprawy Aleksandra Wielkiego. Jedynie fragmenty rozgrywające się w Atenach są interesują, jednak nie wiem, czy warto dla nich sięgać po całą powieść. Chyba wolę już poczytać po raz kolejny ,,Anabazę" Flawiusza Arriana albo ,,Wyprawę Aleksandra" Kurcjusza Rufusa.

Pyrodziej | 2013-05-23
Przeczytana: 23 maja 2013

Bardzo dobra książka opisująca losy Aleksandra Wielkiego odkąd został królem Macedonii.

Rose | 2011-01-17

Świetna książka, przybliżająca losy Aleksandra Wielkiego i ludzi z jego otoczenia!

Rkrz | 2014-12-12

prv