Manuskrypt z Grobu Świętego

Tłumaczenie: Anna Łatka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Un pape suisse". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: M
Le manuscrit du Saint-Sépulcre
Paideia

Czy możemy wyobrazić sobie jakieś wydarzenie w Kościele, które wywołuje równie wielkie poruszenie, co upadek Muru Berlińskiego? Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki rozpoczyna badania, by rozwiązać problemy związane z datowaniem Całunu Turyńskiego. Ale jego hipotezy prowadzą go do odkryć, których zupełnie sie nie spodziewał. Podczas wykopalisk odnaleziony zostaje starożytny tekst, a jego odkrycie można porównać z wybuchem bomby. Ta fascynująca powieść sprawia, że czytelnik nie tylko nie może oderwać się od lektury, ale zmuszony zostaje do myślenia nad miejscem nauki i wiary w Kościele, dniem obecnym i przyszłością chrześcijaństwa.

eR_ | 2014-08-25

Za dużo rozmyślań jak dla mnie.
Reklamują jako thriller,przygodową,a to jakieś pseudo moralne dywagacje nie wiem nawet na jaki temat,sądząc po tytule o religii,ale zdziwilibyście się.
Tekst upchany gęsto,czcionka maleńka,oczy bolą,szkoda gadać,tani koszt i nic z tego.

Figunia33 | 2013-06-20
Przeczytana: sierpień 2008

Polecam całą trylogię Jacquesa Neiryncka. Kawał dobrej literatury sensacyjnej, osadzony wokół wątków religijnych ale bez zbędnego nawracania.

Aleksandra | 2015-11-16
Magnolia | 2015-09-11