Przepis na nieśmiertelność

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Un pape suisse". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: M
La révélation de l'ange / L'ange dans le placard
literatura belgijska

W Rzymie na stolicy św. Piotra zasiada Emmanuel de Fully, pierwszy w historii papież ze Szwajcarii, który przyjął imię Jana XXIV. Przenosi się do Pałacu na Lateranie i podejmuje rewolucyjny wysiłek odnowienia i przywrócenia pierwotnych wartości Ewangelii. Tymczasem w Lozannie rodzony brat papieża, profesor Theo de Fully, wraz ze swoimi przyjaciółmi fizykami odpowiada na niezwykłe wezwanie. Jeden z najbogatszych bankierów świata wpada na koncept niepodejmowany już od stuleci, a mianowicie udowodnienia istnienia Boga, lub przynajmniej ludzkiej duszy. Rozsądek podpowiada, że żaden człowiek przy zdrowych zmysłach nie może podjąć się takiego zadania. A jednak przy okazji realizacji tego szalonego projektu nauka i wiara mogłyby się zjednoczyć w celu osiągnięcia porządku i pokoju na świecie. I jeśli przy okazji w to wszystko mieszają się jeszcze aniołowie?

Intrygująca i wciągająca kontynuacja bestsellerowej powieści Jacques'a Neiryncka "Manuskrypt z Grobu Świętego".

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: M Wydawnictwo, 2008

catalinka | 2013-07-08

"Przepis na nieśmiertelność" to druga część trylogii, której autorem jest Jacques Neirynck. Mimo, że nie znałam tomu pierwszego, to nie sprawiło mi to najmniejszego problemu. Autor w bardzo taktowny sposób nawiązywał do wcześniejszych wydarzeń, jednocześnie nie zdradzając nam istotnych elementów fabuły i rozwiązania. Dzięki temu będę mogła kiedyś rozpocząć "Manuskrypt z Grobu Świętego".

Grupa uczonych, na polecenie bogatego bankiera ma zadanie sprawdzić najważniejsze prawdy Kościoła, czy Bóg i dusza naprawdę istnieją. Wśród badaczy jest między innymi brat papieża, Theo de Fully oraz sceptyk i ateista posiadający za to żonę, którą nawiedzają aniołowie. Wiara i nauka muszą się zjednoczyć, aby osiągnąć wspólny cel.

Niestety, "Przepis na nieśmiertelność" nie jest powieścią wciągającą, stwierdziłabym nawet, że większa część jest po prostu nudna. Wydarzenia były przegadane, z każdą kolejną stroną moja ochota na dalszą lekturę malała. Najgorsze jest to, że pomysł na fabułę był naprawdę...

Hikaru_Shiina | 2012-06-25
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 25 czerwca 2012

Nie dobrnęłam do końca. Wynudziłam się jak nigdy wcześniej.

matg87 | 2016-11-07

Pierwsze 200 stron bardzo ciekawe. Opis różnych nurtów filozoficznych oraz naukowych wymaga skupienia, ale jest bardzo ciekawy. Niestety końcówka książki trochę rozczarowuje.

Figunia33 | 2013-06-20
Przeczytana: marzec 2009

Polecam całą trylogię Jacquesa Neiryncka. Kawał dobrej literatury sensacyjnej, osadzony wokół wątków religijnych ale bez zbędnego nawracania.

Nata_lena | 2016-03-28
Aleksandra Tomaszewska | 2016-01-06