Baśnie nasze współczesne

Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Ludoznawcze
83-87266-26-4
miriakaia

Książka jest zbiorem artykułów dotyczących baśni i szeroko rozumianej baśniowości tudzież jej elementów w literaturze, od modernistycznej począwszy, a skończywszy na współczesnej. W tomie zredagowanym przez Jolantę Ługowską, a dedykowanym profesorowi Czesławowi Hernasowi, znaleźć można ciekawe głosy na temat baśni Bolesława Leśmiana, Tadeusza Micińskiego, Tadeusza Konwickiego, Doroty Terakowskiej - ale również wypowiedzi na temat literatury bieżącej, takiej jak twórczość Olgi Tokarczuk, rozwijającego się nowatorskiego gatunku "urban fantasy" czy też romansu popularnego, zawierającego wątki baśniowe. Wreszcie wierni fani, dociekliwi badacze i ciekawi socjolodzy znajdą artykuły odnoszące się do takich monumentów literackich jak popularny "Harry Potter" czy sławny "Władca pierścieni". Pozycja obowiązkowa dla osób znajdujących się w kręgu zainteresowania baśniowością i literaturą fantasy.

artdeco92 | 2012-04-05
miriakaia | 2010-07-02