Sprawa kulawego kanarka

Wydawnictwo: Hachette
The Case of the Lame Canary
83-7184-245-7
ola161

Tajemnicza dziewczyna z kanarkiem w klatce zaintrygowała Perry'ego Masona do tego stopnia, że postanowił wysłuchać jej zagmatwanej historii. Dowiedział się, że jego klientka przychodzi w imieniu siostry Ruth, która zamierza rozstać się z mężem, aby móc cieszyć się szczęściem z ukochanym Jimmym. Problem w tym, że ów ukochany Jimmy niekoniecznie kocha tylko Ruth. I że mąż Ruth podejrzewa żonę o zamiary znacznie gorsze niż tylko rozwód. I że sama Ruth jest przekonana, że mąż usiłuje ją zabić. Wystarczająca ilość powodów, by wziąć sprawę. Zwłaszcza, że pojawiają się kolejne...

Versinn | 2014-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Książka bardzo przeciętna... Nadrabia trochę humorem oraz zakończeniem, ale poza tym jest bardzo schematyczna i prostolinijna. Nie ma żadnych zwrotów akcji, kluczowych w sprawie świadków. Główni bohaterowie także niespecjalnie się wyróżniają. Cóż, "Sprawa kulawego kanarka" nie może się równać przygodom Sherlocka Holmesa czy Herculesa Poirot. :/
5/10

Meszuge | 2014-03-06
Przeczytana: 30 listopada 2011

Przychodzi baba do lekarza z kanarkiem w klatce… Nie, to nie tak. Do gabinetu adwokata, Perry’ego Masona, przychodzi młoda, atrakcyjna kobieta z kulawym kanarkiem w klatce. Przedstawia swój problem, który – jak to zwykle bywa u Gardnera – wydaje się błahy i nieciekawy; Mason, specjalista od procesów kryminalnych, nie zajmuje się sprawami rozwodowymi, a na to się zapowiada według relacji klientki, jednak to tylko pozory, bo – znowu, jak zwykle – chodzi o skomplikowane morderstwo, w które uwikłane są dwie siostry, kochanek jednej z nich, tajny agent ubezpieczeniowy i kanarek.

Ciekawa zagadka kryminalna, dobry humor… kryminał w starym stylu wart przeczytania.

KiNGa | 2015-05-05
Przeczytana: maj 2009

Do Perry'ego Masona przychodzi klientka w imieniu siostry, która chce rozstać się z mężem, a który jak jej się wydaje chce ją zabić. Kobieta przyszła z kanarkiem w klatce, co wzbudza zainteresowanie detektywa, a później doprowadza go do rozwiązania zagadki. Książkę dobrze się czyta.

gabrysia | 2015-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Przyjemna lektura na wakacyjny wieczór. Fajnie się czyta. Akcja wartka i zaskakujące zakończenie :).

Saszen | 2013-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2013

Świetna.

Megsss | 2013-08-21

Nie ciekawa, nic nadzwyczajnego. Nie wiele też pamiętam z fabuły, oprócz tego, że czytałam ją aby skończyć (a były to jeszcze czasy, gdy każdą rozpoczętą książkę doczytywałam do końca, bez względu na to czy mi się podobała).

wercia188 | 2012-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2012