Na imię mi kobieta

Wydawnictwo: Twój Styl
Меня зовут женщина
83-7163-554-0
kobieta, autobiografia

Książka ta, jak wszystkie utwory Arbatowej, jest autobiograficzna. Wyłania się z niej wizerunek kobiety nie tyle silnej z natury, co okrzepłej po przejściu prawdziwej szkoły przetrwania w warunkach komunistycznego reżimu. Opisując swoją wyboistą drogę do sukcesu, autorka ukazuje zakulisowe życie instytucji naukowych, kulturalnych, artystycznych i świata show-biznesu, nie oszczędzając znanych powszechnie osób.

Beti | 2017-05-13
Przeczytana: 13 maja 2017

Niesamowita autobiografia dramatopisarki Marii Arbatowej.

Warto sięgnąć po tę książkę chociażby po to żeby się dowiedzieć co się działo w Rosji od lat 70-tych.Mimo że autorka miała ciągle pod górkę to i tak się nie ugięła i nie poddawała tylko zawsze miała swoje zdanie i tego się trzymała.
Polecam!!1

KoKo | 2017-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Książka zajmująca, wciągająca, kontrowersyjna, miejscami wywołująca mój sprzeciw np.: ileż to można mieć kochanków w trakcie trwania małżeństwa?! Gdzie się nie ruszyła, tam romans. Czyta się dobrze, ma kobitka lekkość pióra.

Kamila | 2012-08-19
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 21 lipca 2012

Po tę książkę sięgnęłam dlatego, że potrzebowałam jakiejś literatury o silnej kobiecie. O kobiecie, która wbrew okolicznościom uparcie dąży do swoich celów. O kobiecie, która się nie poddaje, i która mimo trudności nadal potrafi pozostać wierna swoim zasadom.

Dostałam to, a także dużo. Ponieważ "Na imię mi kobieta" to także szokujący obraz życia w Związku Radzieckim. Ujawnia zakulisowe życie instytucji intelektualnych, politycznych i tzw. show-biznesu. Dużo miejsca poświęca problemowi płci, dyskryminacji kobiet.

I mimo, że dzieje ZSRR niespecjalnie mnie interesują, a biografie nie są moim ulubionym gatunkiem, tę książkę uznaję za wartą przeczytania. I jestem trochę jak ci synowie autorki, którzy niedowierzają, kiedy matka opowiada im o czasach, kiedy młodzież była bita przez milicję za noszenie dżinsów...

Elena | 2016-03-22
Domka | 2013-08-25
no_won | 2013-06-15
sagatt | 2013-04-27
    Nine
    Ludmiła Ulicka, Ludmiła Pietruszewska, Olga Sławnikowa, Nina Gorlanowa, An...