Księżniczka wampirów

Okładka książki Księżniczka wampirów Alyxandra Harvey
Okładka książki Księżniczka wampirów
Alyxandra Harvey Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Kroniki rodu Drake'ów (tom 1) fantasy, science fiction
Kroniki rodu Drake'ów (tom 1)
Hearts at Stake
Akapit Press
2010-05-01
2010-05-01
Julia Chimiak
wampiry nowość

Pierwsza część serii spodobała mi się. Ciekawi bohaterowie i wartka akcja. Książka raczej dla młodszych czytelników, jednak Ci starsi tez mogą znaleźć w niej coś ciekawego. Nie wiem czy sięgnę po tę sagę drugi raz, jednak czytając ją po raz pierwszy chce dotrzeć do końca. Tak więc Polecam!

Prosta przyjemność - szybko wyrwała mnie z marudnego nastroju czytelniczego 😊

Prosta przyjemność - szybko wyrwała mnie z marudnego nastroju czytelniczego 😊

Przyjemna, na odprężenie, gdy zbyt wiele nie oczekujemy. Akcja nawet nietypowa, o co w tych czasach niełatwo, a świat ma swoje tajemnice, które wymagają wyjaśnienia. Postacie całkiem ciekawe, choć powierzchownie opisane - wynika to pewnie z tego jaka jest krótka - co również wpływa na szybkie tempo akcji.
Wystarczająco dobra, by zachęcić do sięgnięcia po następne tomy.

Wystarczająco dobra, by zachęcić do sięgnięcia po następne tomy.

Nie będę kłamać - ta książka lekko mi się dłużyła. Jednak (trzeba to przyznać) fabuła jest świetna. Nie ma w niej oklepanej historii, w której szara myszka zakochuje się w krwiożerczej bestii czy też wampira - odludka, kryjącego się przed resztą świata i uczuciami. Jest to bardzo piękna, zaskakująca przygoda, która odkrywa kamuflaż, pod którym kryje się tajemnica powstawania wampirów, ich świata i ich człowieczeństwa, którego nie wyzbyli się, nie wyrzekli się go. Autorka idealnie wplata również różność ras, kultur, zachowań i tolerancję wiążącą się z ich poznawaniem.

Brzmi nudno, kolejna książka o wampirach i romansach. Sięgnijcie jednak, jest niesamowita. W mojej opinii, sto razy kreatywniejszą, zabawniejsza i z cudowniejszymi postaciami niż wiele dzieł bardziej znanych, typu Zmierzch (nie rzucajcie dzidami, Zmierzch też lubię). Bardzo polecam, rozśmieszyła mnie do łez, zachwyciła i wzruszyła.
Sięgnęłam po nią już wcześniej, teraz postanowiłam odświeżyć sobie serię i nie żałuję. Polecam każdemu z czystym sumieniem.
Polecam od lat 12/11

Sięgnęłam po nią już wcześniej, teraz...

Jestem pi przecczytaniu całej serii. Szczerze spodziewałam się więcej. Podoba mi się to, że tutejsi bohaterowie nie skupiają się na alkoholu i zabawach, a na relacjach. Lucy przypadła mi do gustu, mogliśmy poznać ją bliżej oraz jej rodzinę. Niestety po Solange mam wielki niedosyt. Brakuje mi rónież, coś na wzór wspomnień ich przyjaźni z dziecińśtwa. Relacja pomiędzy Nicholasem, a Lucy trochę niedorzeczna. Autorka podkreśla, że oboje się nienawidzą po czym już w pierwszych rozdziałaś się całują. Mogłam przymknąć oko, gdyby nie to mocne słowo nienawiść, a zamiast tego nie lubić. O samym Kieranie również nie wiemy zbyt dużo. Akcja czasami wydaje się do zniesinia. Pierwszy tom można jakoś przeczytać, ale nie polecam. Mimo wszystko większość książek o wampirach, jakie czytałam, tak wyglądały. Dlatego nie jestem bardzo zawiedziona.

Polecam, super i wciąga chcesz wiedzieć co się stanie i co wybierze bohater

Polecam, super i wciąga chcesz wiedzieć co się stanie i co wybierze bohater

Macie ochotę na wampirzy retelling Królewny Śnieżki? Jeśli lubicie retellingi to odkopałam taką oto młodzieżówkę z 2010 roku, kiedy retellingi jeszcze nie były w modzie.

Solange jest najmłodsza z 8 rodzeństwa w dodatku ma samych nadopiekuńczych braci, a pewna przepowiednia mówi o tym, że w starym wampirzym rodzie narodzi się dziedziczka tronu wampirów. Niestety Solange jest zaledwie kilka dni przed przemianą i wydziela feromony wabiące tłumy adoratorów oraz przyciąga uwagę obecnej Królowej, która nie zamierza oddać tronu. Jak by tego było mało poluje na nią łowca wampirów powołujący się na złamanie traktatu między wampirami i ludźmi. Cóż, nie łatwo być wampirzą nastolatką, a tym bardziej taką która ma własne plany na życie.

Jakoś ostatnio wciągnęła mnie fantastyka młodzieżowa i te stare pozycje udowadniają mi, że wcale nie trzeba pisać 500 stronicowych tomiszczy, aby tworzyć ciekawą historię, sympatycznych bohaterów oraz spójny świat paranormali. Dodatkowo na plus jest jest fakt, że książka jest pisana z perspektywy dwóch osób Solange i jej ludzkiej przyjaciółki Lucy co daje nam pełen obraz wydarzeń kiedy zostają rozdzielone oraz dwa kompletnie różne sposoby widzenia. Solange delikatna dziedziczka, która brzydzi się krwi i Lucy nieustraszona dziewczyna, która odpłaci każdemu, kto spróbuje skrzywdzić jej bliskich. A w tym wszystkim kilku przystojniaków plączących się pod nogami.

Chętnie sięgnę po następny tom i dowiem się kto zasiądzie na wampirzym tronie. 😉

Męki Tantala to nic w porównaniu z moim cierpieniem przy czytaniu tej książki. Infantylność w konstrukcji fabuły i budowie postaci skłoniły mnie do sprawdzenia wieku autorki. Nastolatce bym wybaczyła, ale pisarka miała blisko trzydziestkę, gdy powieść została wydana. Szkoda drzew, które zostały ścięte, by wydrukować ten kicz. Oj, to nie jest nawet kicz, bo czytanie kiczu sprawia przyjemność, to fantazmaty dorastającego dziewczęcia ubrane w przydługie i nudne dialogi. NIE POLECAM! Szkoda czasu.

Książka zdecydowanie dla młodszego czytelnika.

Książka zdecydowanie dla młodszego czytelnika.

• Wampiry