Księżniczka wampirów

Tłumaczenie: Julia Chimiak
Cykl: Kroniki rodu Drake'ów (tom 1)
Wydawnictwo: Akapit Press
Hearts at Stake
wampiry, nowość
Haven

Księżniczka wampirów, debiut literacki Alyxandry Harvey, otwiera sekretne Kroniki rodu Drake'ów. Solange Drake jest pierwszą dziewczyną, która przyszła na świat w rodzinie wampirów. Od zawsze wiedziała, że jej przeznaczeniem jest zostać królową wszystkich wampirzych plemion. A to oznacza, że ze wszystkich stron grozi jej niebezpieczeństwo - od wampirów-zalotników pragnących pojąć ją za żonę, po łowców nagród, których zamiarem jest zgładzić Solange i całą jej rodzinę. Kiedy zostaje uprowadzona, jej starszy brat Nicholas i najlepsza przyjaciółka Lucy wyruszają jej na ratunek. Ale czy Lucy oprze się kuszącym spojrzeniom Nicholasa? I jaki los spotka Solange, jeśli odda swoje serce łowcy wampirów, który udzieli jej pomocy w obliczu śmiertelnego zagrożenia czyhającego na nią na królewskim dworze?
Daj się porwać przez sekretny świat wampirów, epickich bitew, mrocznego uwodzenia, nieumarłych dramatów i przewrotnego humoru.
To romans, w który wgryziesz się z prawdziwą przyjemnością!

myślnik | 2013-10-16
Przeczytana: 12 października 2013

Gdyby mi ktoś przystawił broń do skroni i żądał potwierdzenia genialności tej książki,ugięłabym się tylko i wyłącznie dlatego,żeby ratować życie.
Gdyby ten sam osobnik groził mi bronią pytając czy bawiłam się dobrze,nie musiałabym wcale kłamać aby ocalić życie.

Nie wiem co takiego mają sagi rodzinne nadprzyrodzonych istot,ale na pewno coś mają w sobie.
Może chodzi o tworzenie pozorów normalności,mimo krwiożerczej natury.
Więzów rodzinnych,gdzie jeden za wszystkich,a wszyscy za jednego?
Czy to takie istotne,odpowiedź na to pytanie,jeśli zwyczajnie coś nam się podoba.

Mam dla Was dwa stwierdzenia - słodko i wyjątkowo zabawnie!

Solange Drake to dziewczyna na progu dojrzałości i przemiany w wampira.
Spokojna,zakochana w garncarstwie i zwykłym rytmie dnia.
Nadaje się na księżniczkę wampirów,tak bardzo,jak sam zamysł,że po lesie grasują drapieżne króliki.
Już jej śmiertelna przyjaciółka Lucy ma więcej zapału,ikry i temperamentu aby siać grozę i postrach wszystkich...

Kasia1101998 | 2016-12-30

Jednej rzeczy nie jestem w stanie zrozumieć. Jak mogłam tak długo wzbraniać się przed przeczytaniem tej książki, która okazała się rewelacyjna. Naprawdę jestem w szoku, a do tego jestem jeszcze mile zaskoczona.
Od ponad roku krążę wokół tej książki i gdyby nie zbyt duża ilość wolnego czasu to w życiu bym jej nie przeczytała.
Jeżeli chodzi o fabułę, nie mam nie zastrzeżeń, ale jeżeli chodzi o postacie to już inna bajka. Miałam ochotę udusić Kierana, ale chętniej zrobiłabym jak Lucy, czyli złamałabym mu nos z ogromną przyjemnością. Rozumiem, że jego ojciec został zabity i szuka zemsty, ale nie przesadzajmy.
Bardzo polubiłam postać Solange, chociaż bardziej podobała mi się jej przyjaciółka Lucky (która nienawidzi swojego imienia, dlatego każe mówić do siebie Lucy). Lucy reprezentuje mój system wartości i jest tak jak ja w gorącej wodzie kąpana (tak uważają wszyscy którzy mnie znają więc coś w tym musi być). Lucy to moja ulubiona postać. Oczywiście bardzo polubiłam Nicholasa jednego z...

wiolagg66 | 2014-08-03

Świetna książka o rodzinie wampirów,w której rodzi się pierwsza dziewczyna - Solange.Wie,że musi zostać królową wampirów,ale wie także,że ze wszystkich stron grozi jej niebezpieczeństwo.Nie tylko jej,ale i całej rodzinie Drake'ów.Chcą zgładzić jej ród,by królową została nadal Lady Natasza.

W życiu dziewczyny nie zabraknie też Lucy,która będzie narażona na kuszące spojrzenia ze strony brata przyjaciółki- Nicholasa.

Jaki los spotka Solange?
Czy uda się jej wypełnić przeznaczenie i pokonać zło,które czyha na każdym kroku?
Przeczytajcie-polecam.

Magdalena | 2014-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2014

Świetna książka pełna śmiechu, mrożących krew w żyłach momentów i super przygód. Szczególnie w wykonaniu Lucy ;)
Polecam ;).

Grafitowa_ | 2010-11-11
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 11 listopada 2010

Nie jest to może zbyt ambitna książką z nie wiadomo jakim pięknym językiem. Jednak czyta się bardzo szybko, ponieważ akcja rozwija się co raz bardziej z każdym rozdziałem. Głowna bohaterka, Solange jest bardzo sympatyczną osobą. Lisa dodaje uroku całości. Było wiele zaskakujących momentów. Z pewnością sięgnę po kolejną książkę Alyxandry Harvey.

Nie porwało mnie, nudziło, czasami irytowała. Drugi tom troszkę lepszy.

Sherry | 2013-01-08

"-Jak to jest być jedynaczką?
-Skąd mam wiedzieć? Twoi bracia dokuczają mi tak samo jak tobie.
-To fakt.”

Solange Drake jest piętnastoletnią dziewczyną, mieszkającą z siedmioma braćmi, matką, ojcem i ciotką. Wywodzi się z bardzo starej rodziny wampirów, która niegdyś została wygnana. Jest pierwszą dziewczyną urodzoną w tak nadzwyczajnej rodzinie, od iluś tam setek lat, a oprócz tego wiąże ją przepowiednia o tym, że po swojej przemianie zostanie królową krwiopijców. Możecie sobie więc wyobrazić, że niezbyt optymistycznie patrzy na swoje przyszłe urodziny, które zbliżają się wielkimi krokami, a przemiana razem z nimi. Brzydzi ją widok krwi i nie wyobraża sobie, żeby kiedykolwiek mogła ją pić. Oprócz tego, ostatnimi czasy jest bardzo zdenerwowana postawą siedmiu braci, którzy są wobec niej zbyt nadopiekuńczy i nie pozwalają jej praktycznie na wychodzenie samej z domu. Doprowadza ją to do szaleństwa, ale na szczęście ma swoją przyjaciółkę, z którą zawsze może podzielić się swoimi...

Die_Toten_Maus | 2017-04-11
Na półkach: 4/10, 2017, Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Trudno ocenić tę książkę. Z jednej strony bardzo mocny, dobry pomysł, z drugiej sama realizacja tego pomysłu pozostawia wiele do życzenia.

Solange Drake lada dzień zostanie wampirem. Każdy z jej rodziny musi przejść przemianę, taka ich genetyczna "uroda". Ma 7 przemienionych już braci, rodziców, cioć, wujków i całej reszty familii od metra. Same wampiry. Nie licząc Lucy -> człowieczej najlepszej przyjaciółki.

Solange jest pierwszą od wieków dziewczyną urodzoną w wampirzej rodzinie, to już pobudza męską część wampirzej populacji, a gdy doda się do tego przepowiednie, że ma ona zostać królową wampirów i zazdrosną o to obecną władczynię Lady Nataszę... cóż dostajemy niezły galimatias.

Lucy też nie jest zwykłą śmiertelniczką. Kumpluje się z wampirami, pyskuje, walczy i ogólnie lubi narażać swoje życie. Dobrze, że obok zawsze jest Nicolas (starszy brat So.), który ją ochroni. I dobrze, że w na łamach powieści pojawia się człowiek - łowca wampirów Kieran Black, bo mielibyśmy tu...

martimer5 | 2014-05-18
Na półkach: 2013 rok, Przeczytane

Solange Drake jest pierwszą dziewczyną, która przyszła na świat w rodzinie wampirów. Od zawsze wiedziała, że jej przeznaczeniem jest zostać królową wszystkich wampirów. A to oznacza, że z każdej strony grozi jej niebezpieczeństwo – od wampirów-zalotników, pragnących pojąć ją za żonę, po łowców nagród, których zamiarem jest zgładzić Solange i całą jej rodzinę. Kiedy zostaje uprowadzona, jej starszy brat Nicholas i najlepsza przyjaciółka Lucy wyruszają jej na ratunek. Ale czy Lucy oprze się kuszącym spojrzeniom Nicholasa? I jaki los spotka Solange, jeśli odda swoje serce łowcy wampirów, który udzieli jej pomocy w obliczu śmiertelnego zagrożenia?

Według mnie bardzo słaba, nudna książka ... po przeczytaniu opisu spodziewałam się czegoś więcej... ta książka nie posiada długich opisów, jest pisana prostym i lekkim językiem - może dam jej jeszcze jedną szansę czytając drugą część - może mnie wciągnie ?

wiejskifilozof | 2013-12-09

Z okładki spogląda na mnie urocza brunetka, o ciepłym i miłym spojrzeniu.Znak trzeba się wziąć do czytanka.
I mimo,że wampiry nie są z mojej bajki.Ta książka zrobiła na mnie wrażenie dość średnie.
Wyobrażacie sobie dwie najlepsze kumpelki, takie od serduszka.
To Lucy (człowiek ) i Solange (wampirka).
Solange jest pierwszą kobietą w rodzie Drekeów od lat.Ma brata Nicholasa i masę kłopotów.Chwilami jej życie znajdzie się w niebezpieczeństwie.Owszem jakaś akcja jest, to muszę przyznać.Lecz spodziewałem się więcej,zaskoczyła mnie też fabuła.Jak, to wampir może się uodpornić na światło,może żywić się nie tylko krwią ?
Książka chwilami mnie irytowała,miałem wrażenie że autorka zwraca się do nastolatek.Może dlatego,że książka jest głównie do nich przeznaczona.
Może i to prawda, ja jednak chciałbym poczytać także inne książki Harvey może się okażą ciut lepsze niż ta.