Księżniczka wampirów

Tłumaczenie: Julia Chimiak
Cykl: Kroniki rodu Drake'ów (tom 1)
Wydawnictwo: Akapit Press
Hearts at Stake
wampiry, nowość
Haven

Księżniczka wampirów, debiut literacki Alyxandry Harvey, otwiera sekretne Kroniki rodu Drake'ów. Solange Drake jest pierwszą dziewczyną, która przyszła na świat w rodzinie wampirów. Od zawsze wiedziała, że jej przeznaczeniem jest zostać królową wszystkich wampirzych plemion. A to oznacza, że ze wszystkich stron grozi jej niebezpieczeństwo - od wampirów-zalotników pragnących pojąć ją za żonę, po łowców nagród, których zamiarem jest zgładzić Solange i całą jej rodzinę. Kiedy zostaje uprowadzona, jej starszy brat Nicholas i najlepsza przyjaciółka Lucy wyruszają jej na ratunek. Ale czy Lucy oprze się kuszącym spojrzeniom Nicholasa? I jaki los spotka Solange, jeśli odda swoje serce łowcy wampirów, który udzieli jej pomocy w obliczu śmiertelnego zagrożenia czyhającego na nią na królewskim dworze?
Daj się porwać przez sekretny świat wampirów, epickich bitew, mrocznego uwodzenia, nieumarłych dramatów i przewrotnego humoru.
To romans, w który wgryziesz się z prawdziwą przyjemnością!

myślnik | 2013-10-16
Przeczytana: 12 października 2013

Gdyby mi ktoś przystawił broń do skroni i żądał potwierdzenia genialności tej książki,ugięłabym się tylko i wyłącznie dlatego,żeby ratować życie.
Gdyby ten sam osobnik groził mi bronią pytając czy bawiłam się dobrze,nie musiałabym wcale kłamać aby ocalić życie.

Nie wiem co takiego mają sagi rodzinne nadprzyrodzonych istot,ale na pewno coś mają w sobie.
Może chodzi o tworzenie pozorów normalności,mimo krwiożerczej natury.
Więzów rodzinnych,gdzie jeden za wszystkich,a wszyscy za jednego?
Czy to takie istotne,odpowiedź na to pytanie,jeśli zwyczajnie coś nam się podoba.

Mam dla Was dwa stwierdzenia - słodko i wyjątkowo zabawnie!

Solange Drake to dziewczyna na progu dojrzałości i przemiany w wampira.
Spokojna,zakochana w garncarstwie i zwykłym rytmie dnia.
Nadaje się na księżniczkę wampirów,tak bardzo,jak sam zamysł,że po lesie grasują drapieżne króliki.
Już jej śmiertelna przyjaciółka Lucy ma więcej zapału,ikry i temperamentu aby siać grozę i postrach wszystkich...

wiolagg66 | 2014-08-03

Świetna książka o rodzinie wampirów,w której rodzi się pierwsza dziewczyna - Solange.Wie,że musi zostać królową wampirów,ale wie także,że ze wszystkich stron grozi jej niebezpieczeństwo.Nie tylko jej,ale i całej rodzinie Drake'ów.Chcą zgładzić jej ród,by królową została nadal Lady Natasza.

W życiu dziewczyny nie zabraknie też Lucy,która będzie narażona na kuszące spojrzenia ze strony brata przyjaciółki- Nicholasa.

Jaki los spotka Solange?
Czy uda się jej wypełnić przeznaczenie i pokonać zło,które czyha na każdym kroku?
Przeczytajcie-polecam.

Magdalena | 2014-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2014

Świetna książka pełna śmiechu, mrożących krew w żyłach momentów i super przygód. Szczególnie w wykonaniu Lucy ;)
Polecam ;).

Grafitowa_ | 2010-11-11
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 11 listopada 2010

Nie jest to może zbyt ambitna książką z nie wiadomo jakim pięknym językiem. Jednak czyta się bardzo szybko, ponieważ akcja rozwija się co raz bardziej z każdym rozdziałem. Głowna bohaterka, Solange jest bardzo sympatyczną osobą. Lisa dodaje uroku całości. Było wiele zaskakujących momentów. Z pewnością sięgnę po kolejną książkę Alyxandry Harvey.

Nie porwało mnie, nudziło, czasami irytowała. Drugi tom troszkę lepszy.

Sherry | 2013-01-08

"-Jak to jest być jedynaczką?
-Skąd mam wiedzieć? Twoi bracia dokuczają mi tak samo jak tobie.
-To fakt.”

Solange Drake jest piętnastoletnią dziewczyną, mieszkającą z siedmioma braćmi, matką, ojcem i ciotką. Wywodzi się z bardzo starej rodziny wampirów, która niegdyś została wygnana. Jest pierwszą dziewczyną urodzoną w tak nadzwyczajnej rodzinie, od iluś tam setek lat, a oprócz tego wiąże ją przepowiednia o tym, że po swojej przemianie zostanie królową krwiopijców. Możecie sobie więc wyobrazić, że niezbyt optymistycznie patrzy na swoje przyszłe urodziny, które zbliżają się wielkimi krokami, a przemiana razem z nimi. Brzydzi ją widok krwi i nie wyobraża sobie, żeby kiedykolwiek mogła ją pić. Oprócz tego, ostatnimi czasy jest bardzo zdenerwowana postawą siedmiu braci, którzy są wobec niej zbyt nadopiekuńczy i nie pozwalają jej praktycznie na wychodzenie samej z domu. Doprowadza ją to do szaleństwa, ale na szczęście ma swoją przyjaciółkę, z którą zawsze może podzielić się swoimi...

martimer5 | 2014-05-18
Na półkach: 2013 rok, Przeczytane

Solange Drake jest pierwszą dziewczyną, która przyszła na świat w rodzinie wampirów. Od zawsze wiedziała, że jej przeznaczeniem jest zostać królową wszystkich wampirów. A to oznacza, że z każdej strony grozi jej niebezpieczeństwo – od wampirów-zalotników, pragnących pojąć ją za żonę, po łowców nagród, których zamiarem jest zgładzić Solange i całą jej rodzinę. Kiedy zostaje uprowadzona, jej starszy brat Nicholas i najlepsza przyjaciółka Lucy wyruszają jej na ratunek. Ale czy Lucy oprze się kuszącym spojrzeniom Nicholasa? I jaki los spotka Solange, jeśli odda swoje serce łowcy wampirów, który udzieli jej pomocy w obliczu śmiertelnego zagrożenia?

Według mnie bardzo słaba, nudna książka ... po przeczytaniu opisu spodziewałam się czegoś więcej... ta książka nie posiada długich opisów, jest pisana prostym i lekkim językiem - może dam jej jeszcze jedną szansę czytając drugą część - może mnie wciągnie ?

wiejskifilozof | 2013-12-09

Z okładki spogląda na mnie urocza brunetka, o ciepłym i miłym spojrzeniu.Znak trzeba się wziąć do czytanka.
I mimo,że wampiry nie są z mojej bajki.Ta książka zrobiła na mnie wrażenie dość średnie.
Wyobrażacie sobie dwie najlepsze kumpelki, takie od serduszka.
To Lucy (człowiek ) i Solange (wampirka).
Solange jest pierwszą kobietą w rodzie Drekeów od lat.Ma brata Nicholasa i masę kłopotów.Chwilami jej życie znajdzie się w niebezpieczeństwie.Owszem jakaś akcja jest, to muszę przyznać.Lecz spodziewałem się więcej,zaskoczyła mnie też fabuła.Jak, to wampir może się uodpornić na światło,może żywić się nie tylko krwią ?
Książka chwilami mnie irytowała,miałem wrażenie że autorka zwraca się do nastolatek.Może dlatego,że książka jest głównie do nich przeznaczona.
Może i to prawda, ja jednak chciałbym poczytać także inne książki Harvey może się okażą ciut lepsze niż ta.

Fleur | 2014-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2014

Chociaż historia jest całkiem sympatyczna i czyta się ją dość szybko, to wydaje się ona jakby niepełna. Mój główny zarzut wobec niej to powierzchowność. Miałam wrażenie, że akcja prześlizguje się pomiędzy wątkami nie zahaczając dokładniej o żaden z nich. Wszystko zostało opisane po łebkach, a już najbardziej historia rodów i zwyczaje poszczególnych typów wampirów, których było naprawdę wiele.
Autorka najmocniej skupiła się na wątkach miłosnych bohaterek, co jak najbardziej by mi się podobało, gdyby tylko udało się jej stworzyć w nich choć odrobinę romantyczności. Niestety, ja jej nie czułam.
Nie czułam również emocji podczas licznych bitew, które toczyli Drake'owie. Nawet gdy groziła im śmierć przez przypalenie słoneczne, bądź wodę święconą to oni uśmiechali się i drwili sobie z tego. Tak wiem, że wszyscy oni razem i każdy z osobna są świetnymi wojownikami, no ale proszę, moim zdaniem choć jeden powinien zginąć. Tak samo jak mogli odrobinę bardziej się przejąć, gdy Solange...

alsmile | 2015-10-25

Świetna.
Może nie zmieni wiele w Twoim życiu, ale za to czyta się ją szybko i miło. A nawet wciąga.

Także polecam, w sam raz na jesienny wieczór z kubkiem herbaty i kocem. :))