Zgłosuj na książki roku 2017

Krwawy Księżyc

Cykl: Kroniki rodu Drake'ów (tom 5)
Wydawnictwo: Akapit Press
Blood Moon
Kroniki Rodu Drake'ów
Sky

Gdy plemiona wampirów zwołają się na uroczystości Krwawego Księżyca, walka Solange z jej dziką naturą, tajemniczym nieznajomym, rodzinnymi tajemnicami i zakazaną magią ześle na wszystkich Drake'ów śmiertelne niebezpieczeństwo.
I gdy Nicholas Drake będzie rozdarty między uratowaniem młodszej siostry, Solange lub dziewczyny, Lucy, którą z nich wybierze ?

źródło opisu: Wydawnictwo Akapit Press, 2013

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/

Świetna część!
Szczególnie wstrząsnęły mną emocje Lucy. Ale koniec? Jak można zostawić człowieka w takiej nieświadomości?! Najgorsze jest to, że nie mam kolejnej części!
Polecam czekając z utęsknieniem na kolejny tom :D !

KatiaBlue | 2013-09-04
Przeczytana: 01 września 2013

"Kroniki rodu Drake'ów" to wielotomowa seria o wampirach Alyxandry Harvey. Tutaj w przeciwieństwie do innych książek tego typu, mamy okazję spotkać krwiożercze bestie jakimi są wampiry, ale również te przystojne, uwodzicielskie, zdobywające serca nastolatek (no cóż, tego się nie da pozbyć). "Krwawy księżyc" jest piątą częścią przygód rodziny Drake i Lucy Hamilton. W poprzednich tomach pani Harvey przedstawiła nam życie miłosne kilku braci Drake: Nicholasa, Logana, Quinna i Connora. Zanim przeczytałam "Krwawy księżyc" zastanawiałam się, który będzie następny: Marcus, Duncan, Sebastian? Żaden? W takim razie o czym jest ta książka?

Solange Drake po przemianie znacznie różni się od swoich braci, których człowiecza strona jest silniejsza i kontroluje tą wampirzą. Jest agresywna, lubuje się w świeżej krwi tzw. z żyły. Poprzednia część skończyła się jej atakiem na Kierana - chłopaka-łowcy. Lucy próbuje ratować sytuację, lecz żądza krwi jej przyjaciółki wydaje się być nieograniczona....

Caroline_174 | 2013-08-28
Na półkach: Young adult, Przeczytane
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Czekałam na nią dość długo, a kiedy już ją miałam w swojej rączce, aż podskakiwałam z radości. Szybko zabrałam się za czytanie i nie mogę powiedzieć, że jestem z niej całkowicie zadowolona. Pomimo wartkiej akcji oraz dużej ilości scen z Lucy (wielki plus czegoś mi w niej brakowało.

PolkaPati | 2015-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2015

Najbardziej podobała mi sie trzeci tom "Żądza krwi", tom piąty owszem miał dużo niespodziewanych zwrotów akcji i było więcej bójek lecz denerwowała mnie narracja Kierana i Solange. To było bardzo pogmatwane i chaotyczne. I jeszcze ten beznadziejny Koniec co sie nic nie wyjaśnia tylko rozczarowuje że nie wiemy jakie będą dalsze losy Nicholasa i Lucy...
Nie wiem jak was ale mnie już na Maxa denerwowało zachowanie Solange. Zachowywała sie jak obłąkana i niezrównoważona psychicznie.
A Lucy w tym wydaniu była dzika i drapieżna co było fajne i ciekawie sie czytało jak czasami sie jej nie powiodło i ktoś musiał jej pomóc.
Będę musiała przeczytać ostatnią część i dowiedzieć się co sie wydarzyło z dalszymi losami bohaterów.

TINA1912 | 2015-02-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Przedostatnia część o rodzie Drake'ów. Niespodziewane zakończenie zresztą jak w większości książek z tej serii. Polecam i nie mogę się już doczekać ostatniej części.

Katherine Parker | 2014-06-16
Przeczytana: 15 czerwca 2014

"Krwawy księżyc" to piąta już książka autorstwa Alyxandry Harvey, z którą miałam styczność. Tak jak w przypadku poprzednich części "Kronik rodu Drake'ów" nie zawiodłam się ani trochę. Mogę wręcz powiedzieć, że jest to najbardziej emocjonująca część ze wszystkich. Napotykamy w niej nieoczekiwane zwroty akcji i zmiany dotychczasowym postępowaniu różnych bohaterów. Nie mogę się doczekać by przeczytać ostatnią część z tej serii, aby dowiedzieć się jak zakończą się losy Drake'ów i ich przyjaciół. Z ręką na sercu gorąco polecam.

oxfordka | 2014-03-04
Przeczytana: 04 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Muszę się przyznać szczerze, że książki nie zrozumiałam. Jej opis co prawda jest bardzo sprecyzowany, ale nie wiem czy to co ja zrozumiałam właśnie do tego się odnosi:

Podczas gdy plemiona wampirów zjeżdżają się na wyjątkowe uroczystości Krwawego Księżyca, sekrety rodzinne i zakazana magia ściągają na ród Drake'ów niebezpieczeństwo. Nicholas musi zadecydować, czy ratować swoją młodszą siostrę, Solange, czy swoją dziewczynę, Lucy. Kogo wybierze?

Ukazały się już trzy części, że tak to ujmę "sagi Drake'ów". Wydaje mi się, że nie są one ze sobą w jakiś sposób połączone, a jedynie bohaterowie danych książek nie ulegają zmianie lub ich przybywa. Ta część zdecydowanie należała do tych, które ciężko było mi zrozumieć i nie wiem czy zrzucić winę, na fabułę czy prawdę powiedziawszy na czytanie przeze mnie książki w sposób niesystematyczny. Raz dwie strony raz sto... innym razem wcale i może dlatego nie mogłam się odnaleźć w tematyce...

Mimo to chciałabym Wam napisać moje spostrzeżenia na...

No-one-else | 2013-05-31
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Książka jest bardzo fajna, gorąco polecam, wciąga, ja przeczytam w 2 dni :) 11/10 :D

Irmina | 2014-01-31

Po przeczytaniu "Księżniczki wampirów" Kroniki Rodu Drake'ów stały się jedną z moich ulubionych serii. Kolejne części były równie dobre, jak pierwsza, jednak "Krwawy Księżyc" mnie rozczarował! Solange, którą kiedyś tak lubiłam, teraz bardzo mnie denerwuje. Było zdecydowanie za mało wspólnych scen Lucy i Nicholasa, którzy są najlepszą parą tej serii, jak i w ogóle jedną z najlepszych par w literaturze fantastycznej! Książkę ratuje tylko genialna Lucy i sentyment do bohaterów! :)

Gwiazdonatorka | 2016-01-21

Pierwsze 3 tomy serii były tak to nazwę normalne. Później robi się psychicznie.. Bohaterzy zachowują się dziwnie, wszystko się robi zakręcone. Ale przeczytałam całą. Pomimo że tak jakoś przed ostatnia część nie była według mnie fajna to ostatnią część bym przeczytała.