Okładka książki Pojedynki wampirów

Pojedynki wampirów

Autor:
Cykl: Kroniki rodu Drake'ów (tom 2)
Blood Feud
wydawnictwo
Akapit-press
typ
papier
angelika1109
7.42 (555 ocen i 46 opinii)

Opis książki

Pojedynki wampirów kontynuuje opowieści Kroniki rodu Drake'ów.
Daj się porwać przez sekretny świat wampirów, epickich bitew, mrocznego uwodzenia, nieumarłych dramatów i przewrotnego humoru.
To romans, w który wgryziesz się z prawdziwą przyjemnością!

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
aniusiaczek92 | 2011-02-21
Przeczytana: 18 lutego 2011

"Pojedynki wampirów" to druga część cyklu opowiadającego o wampirzej rodzinie Drake'ów, stworzonego przez mieszkającą w Kanadzie pisarkę - Alyxandrę Harvey.

Przeczytałam tę książkę już jakiś czas temu i uważam, że jest niezła, co prawda nie jest to jakaś ambitna lektura, ale to chyba nie problem, bo jak się spojrzy dookoła to można zauważyć masę takich właśnie książek, a z resztą chyba nikt nie spodziewał się dzieła na miarę Mistrza i Małgorzaty.

Po pierwsze autorka ma ode mnie dużego plusa za to, że mnie zaskoczyła, niczego się nie domyśliłam, ta cała 'intryga' naprawdę była dobra. Główni bohaterowie tej książki to Logan Drake i Isabeau St. Croix, nad tym faktem trochę ubolewam, nie dlatego, że byli okropni, wręcz przeciwnie polubiłam ich postacie, ale brakowało mi narracji ze strony Lucy (niekoniecznie Solange), która jest przekomiczna, a poza tym jej przekomarzanie się z Nicholasem, moim ulubionym bohaterem numer 2, było świetne, chyba najlepsze dla mnie w Księżniczce Wampi...

Kamila | 2011-09-19

Anglia, rok 1795. Balowe sale, koronkowe suknie z gorsetem i szalone tańce debiutantek do bladego świtu. Wtedy właśnie młoda Isabeau po raz pierwszy spotyka swojego oprawcę, który zniszczył jej dotychczasowe, beztroskie życie, mordując ją i przemieniając w słabego wampira. Dzięki pomocy szamanki i Ogarów dziewczynie udaje się wydostać z ziemi po ponad 200 latach, a świat, który widzi, po swoich ponownych narodzinach, zupełnie różni się od tego, który znała umierając. Niemniej jednak szybko odnajduje się w swojej roli i próbuje zemścić się na swoim stwórcy, z wiernymi i skorymi do walki psami u jej boku.

Okazuje się, że Isabeau została wyznaczona do negocjacji międzyplemiennych z królewskim rodem Drake’ów. W tym celu udaje się do ich siedziby, gdzie nie zostaje mile przywitana, ze względu na ataki ich wspólnego wroga, Montmartre’a, który chce pojąć za żonę nastoletnią Solange Drake, aby objąć panowanie nad wampirami. Właśnie dlatego, przyszła królowa i Matka Ogarów postanowiły połączy...

Kate | 2011-03-09
Przeczytana: 31 stycznia 2011

Uważam, że ta część jest lepsza niż pierwsza. Na pewno więcej się dzieje, lepsza akcja.:) Denerwowały mnie wspomnienia tej Isabeou (?), strasznie długo zajmowały i wcale nie były ciekawe, no może niektóre. Ogólnie książka jest dobra odskocznia od normalnego życia na jakiś jeden wieczór, dłużej na pewno nie da się tego czytać. :)

książek: 2027
Rose | 2011-11-28
Przeczytana: 27 listopada 2011

Bracia Drake! Kocham wszystkich i każdego z osobna;)

Great_ | 2013-07-26
Przeczytana: 20 lipca 2013

„(Helena do Logana o świeżo wykopanym tunelu przez wroga):
- Twój ojciec nie pozwala mi napakować tam dynamitu.”

„(Lucy do Logana, Solange, Nicholasa i Isabeau):
- Chodźcie - powiedziała radośnie - popatrzycie sobie jak jem czekoladę.”

...

Miałam niesamowitą frajdę z czytaniem tej książki. Może nie jest to coś ambitnego, ale ja lubię od czasu do czasu wyrwać się do takich książeczek.

Daje plusy za Lucy, bo ja nieraz płakałam z niej. Jest osobą bardzo pogodną i śmieszną. Szkoda, że tylko w "Księżniczce wampirów" jest ona narratorem. Kolejny duży plus za to, że widziałam sytuacje z punktu Isabeau, ale również oczami Logana, chociaż jak podkreśliłam już, nadal brakuje mi przekomicznej Lucy. I ostatni plus za Helenę. Ręka w górę kto by chciał mieć taka matkę!

Ogólnie rzecz biorąc całość zabawna i ciekawa.

Kyou | 2013-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2013

Tak się zastanawiam, co mogę o tej książce napisać... Poprzednia część była świetna - jednak ta pozostawia wiele do życzenia. Na okładce jest napisane, iż spodoba się wszystkim fanom Stephenie Meyer. Otóż - nie prawda. Jako fanka 'Zmierzchu' mogę powiedzieć, że 'Kroniki Rodu Drake'ów' nie mają w sobie tego czegoś. Romans, którym zachęcają wygląda tak: poznanie, zakochanie, bycie razem. Tak od razu. Bez żadnych zbędnych czułości. Jednak bracia Drake są tym, co w tej książce jest plusem. Nie pałam sympatią do dziewczyn z tej książki. Jedynie Lucy jest do zniesienia.

Niestety kontynuacja pierwszego tomu nie zachwyciła mnie. Dalszy rozwój akcji jest przewidywalny i mdły troszkę. Może dlatego, że na jedno kopyto wszystko jest napisane. Owszem, czyta się szybko i nawet miło, szczególnie że lubię Logana, ale nie ma w tej części zachwytów nad świeżością serii. A szkoda. Polecam tylko fanom części pierwszej lub tym co wcale nie czytali jeszcze nic z pod ręki Alyxandry Harvey.

Nikki | 2011-06-29
Przeczytana: 2011 rok

Książka ta wciąga w niesamowity świat . sprawdź a , przekonasz sie:)
jest wiele książek o wampirach i nie które są bardzo podobne. I tu muszę przzyznać rację. Ale warto po nią sięgnąć . jest pełna fascynujących przygód wampirów z różnych gatunków. jęsli nie lubisz wamprów to siegająć po tę powiesć możesz polubić ;X

Annie | 2011-01-11
Przeczytana: 03 stycznia 2011

Ogólnie książka ciekawa i fajna ale prez większą część czasu nic się nie dzieje ...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto