Pojedynki wampirów

Cykl: Kroniki rodu Drake'ów (tom 2)
Wydawnictwo: Akapit Press
7,47 (710 ocen i 55 opinii)
Blood Feud
angelika1109

Pojedynki wampirów kontynuuje opowieści Kroniki rodu Drake'ów.
Daj się porwać przez sekretny świat wampirów, epickich bitew, mrocznego uwodzenia, nieumarłych dramatów i przewrotnego humoru.
To romans, w który wgryziesz się z prawdziwą przyjemnością!

Sklep

• Etta i Otto i Russell i James
  • Wyspa
  • Sekret Sonji
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Złączeni
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Powrót do Daringham Hall

8,22 (9 ocen i opinii)
Sekret Sonji
Åsa Hellberg

7,75 (4 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Złączeni
Carol Cassella

6 (3 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Podziemny labirynt
James Rollins

6,32 (73 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
wiolagg66 | 2014-08-03

Kontynuacja historii rodu Drake'ów.W tej historii Isabeau,która przez długi czas leżała półżywa pogrzebana pod ziemią powraca i zamierza się zemścić na swoim oprawcy-Greyhavenie. Pomoże jej w tym Logan Drake.

-Czy Isabeau pokona znienawidzonego hrabię?
-Czy zapanuje nad uczuciem do Logana?

Przeczytajcie ;p

''Pojedynki wampirów'' to już druga część serii Kronik Rodu Drake'ów, napisanej przez Alyxandrę Harvey.Książkę czyta się bardzo szybko (mnie zajęło to 2 dni),a to dlatego,że jest strasznie wciągająca ! Główni bohaterowie przypadli mi do gustu,podobnie jak też postacie drugoplanowe,które znamy z pierwszej części.Ogólnie książka ta trzyma wyznaczony poziom przez część pierwszą,czyli ''Księżniczkę Wampirów''.Alyxandra Harvey napisała bardzo fajną serię dla młodzieży o wampirach.Polecam wam przeczytanie jej książek,ja sama będę polować na kolejne tomy tej serii w bibliotece.

aniusiaczek92 | 2011-02-21
Przeczytana: 18 lutego 2011

"Pojedynki wampirów" to druga część cyklu opowiadającego o wampirzej rodzinie Drake'ów, stworzonego przez mieszkającą w Kanadzie pisarkę - Alyxandrę Harvey.

Przeczytałam tę książkę już jakiś czas temu i uważam, że jest niezła, co prawda nie jest to jakaś ambitna lektura, ale to chyba nie problem, bo jak się spojrzy dookoła to można zauważyć masę takich właśnie książek, a z resztą chyba nikt nie spodziewał się dzieła na miarę Mistrza i Małgorzaty.

Po pierwsze autorka ma ode mnie dużego plusa za to, że mnie zaskoczyła, niczego się nie domyśliłam, ta cała 'intryga' naprawdę była dobra. Główni bohaterowie tej książki to Logan Drake i Isabeau St. Croix, nad tym faktem trochę ubolewam, nie dlatego, że byli okropni, wręcz przeciwnie polubiłam ich postacie, ale brakowało mi narracji ze strony Lucy (niekoniecznie Solange), która jest przekomiczna, a poza tym jej przekomarzanie się z Nicholasem, moim ulubionym bohaterem numer 2, było świetne, chyba najlepsze dla mnie w Księżniczce...

Kamila | 2011-09-19

Anglia, rok 1795. Balowe sale, koronkowe suknie z gorsetem i szalone tańce debiutantek do bladego świtu. Wtedy właśnie młoda Isabeau po raz pierwszy spotyka swojego oprawcę, który zniszczył jej dotychczasowe, beztroskie życie, mordując ją i przemieniając w słabego wampira. Dzięki pomocy szamanki i Ogarów dziewczynie udaje się wydostać z ziemi po ponad 200 latach, a świat, który widzi, po swoich ponownych narodzinach, zupełnie różni się od tego, który znała umierając. Niemniej jednak szybko odnajduje się w swojej roli i próbuje zemścić się na swoim stwórcy, z wiernymi i skorymi do walki psami u jej boku.

Okazuje się, że Isabeau została wyznaczona do negocjacji międzyplemiennych z królewskim rodem Drake’ów. W tym celu udaje się do ich siedziby, gdzie nie zostaje mile przywitana, ze względu na ataki ich wspólnego wroga, Montmartre’a, który chce pojąć za żonę nastoletnią Solange Drake, aby objąć panowanie nad wampirami. Właśnie dlatego, przyszła królowa i Matka Ogarów postanowiły...

Magdalena | 2015-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2015

Tak samo ciekawa, pełna śmiesznych sytuacji i wciągająca. Jednak mnie było za mało Lucy. Wiem, że w tej części jest ona postacią poboczną, ale nie umiem się doczekać, aż będzie coś więcej o niej :D.
Polecam! :D

TINA1912 | 2015-02-22

Część druga przygód braci Drake. Poprzednia bardzo mi sie spodobała więc oczywiście sięgnęłam po drugą. W tym tomie opisane są losy Logana Drake'a i księżniczki Ogarów- Isabeau. Dziewczyna pragnie zemścić się hrabie Greyhavenie a przystojny Drake wyrusza, by jej pomóc.

Fleur | 2014-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2014

Muszę przyznać, że zostałam przez tę sagę wciągnięta. Drugi tom mnie w tym upewnił. Na początku bardzo zaskoczyła mnie zmiana bohaterów, spodziewałam się wielotomowej serii o Solange, a tu taka niespodzianka. Ale jest to zmiana na plus, bo ta część jest zdecydowanie lepsza od pierwszej. Historia w niej opisana jest bardziej intrygująca, a główna bohaterka tajemnicza. Bardzo polubiłam Isabeau, o wiele bardziej niż Lucy, może dlatego, że wolę czytać o milczących i zmagających się z przeszłością dzielnych wojowniczkach, niż o rozchichotanych i rozgadanych trzpiotkach.
Poza tymi plusami odnośnie treści, ponownie mam zastrzeżenia co do stylu i formy. Powtórzenia wyrazów oraz błędy i nieścisłości w opisach są rażące. Finn, towarzysz Isabeau najpierw wychodzi walczyć z wampirami, a po chwili znajduje się w lesie przy głównej bohaterce. Isabeau nie nosi telefonu, a na koniec wyjmuje go nie wiadomo skąd i pożycza Loganowi.
Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca i bardzo mnie drażniły.
Mimo...

Kate | 2011-03-09
Przeczytana: 31 stycznia 2011

Uważam, że ta część jest lepsza niż pierwsza. Na pewno więcej się dzieje, lepsza akcja.:) Denerwowały mnie wspomnienia tej Isabeou (?), strasznie długo zajmowały i wcale nie były ciekawe, no może niektóre. Ogólnie książka jest dobra odskocznia od normalnego życia na jakiś jeden wieczór, dłużej na pewno nie da się tego czytać. :)

Rose | 2011-11-28
Przeczytana: 27 listopada 2011

Bracia Drake! Kocham wszystkich i każdego z osobna;)