Okładka książki Pojedynki wampirów

Pojedynki wampirów

Autor:
Cykl: Kroniki rodu Drake'ów (tom 2)
Blood Feud
wydawnictwo
Akapit-press
typ
papier
angelika1109
7,46 (600 ocen i 50 opinii)

Opis książki

Pojedynki wampirów kontynuuje opowieści Kroniki rodu Drake'ów.
Daj się porwać przez sekretny świat wampirów, epickich bitew, mrocznego uwodzenia, nieumarłych dramatów i przewrotnego humoru.
To romans, w który wgryziesz się z prawdziwą przyjemnością!

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
wiolagg66 | 2014-08-03

Kontynuacja historii rodu Drake'ów.W tej historii Isabeau,która przez długi czas leżała półżywa pogrzebana pod ziemią powraca i zamierza się zemścić na swoim oprawcy-Greyhavenie. Pomoże jej w tym Logan Drake.

-Czy Isabeau pokona znienawidzonego hrabię?
-Czy zapanuje nad uczuciem do Logana?

Przeczytajcie ;p

''Pojedynki wampirów'' to już druga część serii Kronik Rodu Drake'ów, napisanej przez Alyxandrę Harvey.Książkę czyta się bardzo szybko (mnie zajęło to 2 dni),a to dlatego,że jest strasznie wciągająca ! Główni bohaterowie przypadli mi do gustu,podobnie jak też postacie drugoplanowe,które znamy z pierwszej części.Ogólnie książka ta trzyma wyznaczony poziom przez część pierwszą,czyli ''Księżniczkę Wampirów''.Alyxandra Harvey napisała bardzo fajną serię dla młodzieży o wampirach.Polecam wam przeczytanie jej książek,ja sama będę polować na kolejne tomy tej serii w bibliotece.

aniusiaczek92 | 2011-02-21
Przeczytana: 18 lutego 2011

"Pojedynki wampirów" to druga część cyklu opowiadającego o wampirzej rodzinie Drake'ów, stworzonego przez mieszkającą w Kanadzie pisarkę - Alyxandrę Harvey.

Przeczytałam tę książkę już jakiś czas temu i uważam, że jest niezła, co prawda nie jest to jakaś ambitna lektura, ale to chyba nie problem, bo jak się spojrzy dookoła to można zauważyć masę takich właśnie książek, a z resztą chyba nikt nie spodziewał się dzieła na miarę Mistrza i Małgorzaty.

Po pierwsze autorka ma ode mnie dużego plusa za to, że mnie zaskoczyła, niczego się nie domyśliłam, ta cała 'intryga' naprawdę była dobra. Główni bohaterowie tej książki to Logan Drake i Isabeau St. Croix, nad tym faktem trochę ubolewam, nie dlatego, że byli okropni, wręcz przeciwnie polubiłam ich postacie, ale brakowało mi narracji ze strony Lucy (niekoniecznie Solange), która jest przekomiczna, a poza tym jej przekomarzanie się z Nicholasem, moim ulubionym bohaterem numer 2, było świetne, chyba najlepsze dla mnie w Księżniczce Wampi...

Kamila | 2011-09-19

Anglia, rok 1795. Balowe sale, koronkowe suknie z gorsetem i szalone tańce debiutantek do bladego świtu. Wtedy właśnie młoda Isabeau po raz pierwszy spotyka swojego oprawcę, który zniszczył jej dotychczasowe, beztroskie życie, mordując ją i przemieniając w słabego wampira. Dzięki pomocy szamanki i Ogarów dziewczynie udaje się wydostać z ziemi po ponad 200 latach, a świat, który widzi, po swoich ponownych narodzinach, zupełnie różni się od tego, który znała umierając. Niemniej jednak szybko odnajduje się w swojej roli i próbuje zemścić się na swoim stwórcy, z wiernymi i skorymi do walki psami u jej boku.

Okazuje się, że Isabeau została wyznaczona do negocjacji międzyplemiennych z królewskim rodem Drake’ów. W tym celu udaje się do ich siedziby, gdzie nie zostaje mile przywitana, ze względu na ataki ich wspólnego wroga, Montmartre’a, który chce pojąć za żonę nastoletnią Solange Drake, aby objąć panowanie nad wampirami. Właśnie dlatego, przyszła królowa i Matka Ogarów postanowiły połączy...

Fleur | 2014-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2014

Muszę przyznać, że zostałam przez tę sagę wciągnięta. Drugi tom mnie w tym upewnił. Na początku bardzo zaskoczyła mnie zmiana bohaterów, spodziewałam się wielotomowej serii o Solange, a tu taka niespodzianka. Ale jest to zmiana na plus, bo ta część jest zdecydowanie lepsza od pierwszej. Historia w niej opisana jest bardziej intrygująca, a główna bohaterka tajemnicza. Bardzo polubiłam Isabeau, o wiele bardziej niż Lucy, może dlatego, że wolę czytać o milczących i zmagających się z przeszłością dzielnych wojowniczkach, niż o rozchichotanych i rozgadanych trzpiotkach.
Poza tymi plusami odnośnie treści, ponownie mam zastrzeżenia co do stylu i formy. Powtórzenia wyrazów oraz błędy i nieścisłości w opisach są rażące. Finn, towarzysz Isabeau najpierw wychodzi walczyć z wampirami, a po chwili znajduje się w lesie przy głównej bohaterce. Isabeau nie nosi telefonu, a na koniec wyjmuje go nie wiadomo skąd i pożycza Loganowi.
Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca i bardzo mnie drażniły.
Mimo tego...

książek: 2083
Rose | 2011-11-28
Przeczytana: 27 listopada 2011

Bracia Drake! Kocham wszystkich i każdego z osobna;)

Great_ | 2013-07-26
Przeczytana: 20 lipca 2013

„(Helena do Logana o świeżo wykopanym tunelu przez wroga):
- Twój ojciec nie pozwala mi napakować tam dynamitu.”

„(Lucy do Logana, Solange, Nicholasa i Isabeau):
- Chodźcie - powiedziała radośnie - popatrzycie sobie jak jem czekoladę.”

...

Miałam niesamowitą frajdę z czytaniem tej książki. Może nie jest to coś ambitnego, ale ja lubię od czasu do czasu wyrwać się do takich książeczek.

Daje plusy za Lucy, bo ja nieraz płakałam z niej. Jest osobą bardzo pogodną i śmieszną. Szkoda, że tylko w "Księżniczce wampirów" jest ona narratorem. Kolejny duży plus za to, że widziałam sytuacje z punktu Isabeau, ale również oczami Logana, chociaż jak podkreśliłam już, nadal brakuje mi przekomicznej Lucy. I ostatni plus za Helenę. Ręka w górę kto by chciał mieć taka matkę!

Ogólnie rzecz biorąc całość zabawna i ciekawa.

Kate | 2011-03-09
Przeczytana: 31 stycznia 2011

Uważam, że ta część jest lepsza niż pierwsza. Na pewno więcej się dzieje, lepsza akcja.:) Denerwowały mnie wspomnienia tej Isabeou (?), strasznie długo zajmowały i wcale nie były ciekawe, no może niektóre. Ogólnie książka jest dobra odskocznia od normalnego życia na jakiś jeden wieczór, dłużej na pewno nie da się tego czytać. :)

Nikki | 2011-06-29
Przeczytana: 2011 rok

Książka ta wciąga w niesamowity świat . sprawdź a , przekonasz sie:)
jest wiele książek o wampirach i nie które są bardzo podobne. I tu muszę przzyznać rację. Ale warto po nią sięgnąć . jest pełna fascynujących przygód wampirów z różnych gatunków. jęsli nie lubisz wamprów to siegająć po tę powiesć możesz polubić ;X

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,