Dziadek na huśtawce

2009-01-01
2009-01-01
48 min.
dziecko dziadek przyjaźń opowiadanie Artur Nowicki

Posiadanie dziadków to wielkie szczęście. A jeśli na stanie jest aż cały komplet dziadków, to szczęście podwójne.
Niektórzy, tak jak Witek, nie mają żadnego dziadka. Nawet takiego malutkiego i chudziutkiego.

Poznajcie zatem jego historię.

Witek, jako jedyny wśród swych kolegów, nosi okulary. Nie lubi budyniu z sokiem, ale zawsze wygrywa w pluciu na odległość. Dodatkowo ma fantastyczną kolejkę elektryczną.

Nie ma jednak dziadka. I nigdy nie miał.

Dziadka należało więc znaleźć. A jak?

Za płotem przyjaciela Witka, Marcinka, mieszkał Pan Teofil. Chłopcy uznali, że to doskonały wybór na Witkowego dziadka. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę, bo po czasie przyszywany dziadek Witka, stał się najlepszym, jakiego chłopiec mógł sobie wyobrazić.

"Dziadek na huśtawce" to przepełniona ciepłem i humorem historia, która pokazuje, jak ważną rolę w życiu dziecka pełnią dziadkowie. Pan Teofil stał się dla Witka nie tylko prawdziwym dziadkiem, ale też autorytetem i wzorem. Ekscentryczny starszy pan, w kolorowych koszulach i słomkowych kapeluszach, był jego przyjacielem, kompanem zabaw i codziennym towarzyszem. Przyjaźń, która zawiązała się między nimi, była wyjątkowa i nietypowa, bo udowodniła, że o głębokiej relacji decydują nie zawsze więzy krwi.

Świetna, mądra i poruszająca lektura, którą polecam wszystkim bez względu na wiek.

Poznajcie zatem jego historię.

Świetna, zabawna, mądra w sam raz dla 8 - 9 latków. Polecam

Świetna, zabawna, mądra w sam raz dla 8 - 9 latków. Polecam

Rzadko się zdarza, że doceniam współczesnych autorów książek dla dzieci. Brakuje im kunsztu, pięknych ilustracji, treści i inteligentnego dowcipu. W tej opowieści jest wszystko. Jest piękna, mądra, wzruszająca i zabawna. Z przyjemnością się ją czyta i ogląda. Bardzo polecam!!!

Uwielbiam książki tej autorki. I dzięki Bogu moja córka też je lubi. Więc obie świetnie się bawimy czytając kolejne pozycje. Piękny język, dowcip i morał. Czego można więcej oczekiwać? Polecam

Mieć dwóch dziadków i dwie babcie to prawdziwy skarb i niestety nie każde dziecko ma takie szczęście. Oliwier ma tylko jedną babunię i ani jednego dziadka, podobnie jak bohater książki Renaty Piątkowskiej "DZIADEK NA HUŚTAWCE". Jest to kolejna pozycja tej autorki, która zauroczyła zarówno mnie jak i synka.
Opowiada ona o dwóch przyjaciołach, Witku i Marcinku. Marcin ma dwóch dziadków a Witek niestety ani jednego. Dlatego nie miał komu podarować wspaniałego prezentu jaki robili w przedszkolu na Dzień Dziadka. Marcinek wpadł jednak na ciekawy pomysł, by jego kolega "zaadoptował" dziadka, pana Teofila, który mieszkał po sąsiedzku.
Jak się okazało, pan Teofil z wielką przyjemnością został "przyszywanym" dziadkiem a przyjaźń między chłopcem a starszym panem miała same korzyści dla obojga. Takiego dziadka jak Witek, nie miał nikt! Nawet kolega Marcin zaczynał mu trochę zazdrościć. Bo w końcu, który dziadek smaży melaśniki (nie naleśniki),ma karetę, nosi słomkowy kapelusz i śmieszne koszule a do tego huśta się na huśtawce i jest zegarmistrzem ?
Przezabawna historia niesamowicie wciąga a do tego uczy tolerancji oraz tego, że choć każdy jest inny, trzeba to szanować.
Pokazuje jak wielka może być przyjaźń kilkuletniego chłopca ze starszym panem, dziadkiem. Jak Ważne są dla kilkuletnich dzieci autorytety w postaci dziadków oraz jak sobie zaradzić, gdy tych prawdziwych, rodzonych zabraknie.
Książka świetnie nadaje się dla wszystkich dzieci, zarówno tych co mają dwóch dziadków i dwie babcie, jak również dla tych, którym brakuje tych osób.
Przepiękne ilustracje autorstwa Artura Nowickiego, świetnie uzupełniają książkę, nie odwracają uwagi od treści.

Oliwier pokochał książkę od pierwszego przeczytania. Od razu zaczął identyfikować się z Witkiem. W końcu obaj są w takiej samej sytuacji. Nawet pytał się mnie, czy on też może mieć takiego "przyszywanego" dziadka.

źródło: http://www.urwiskowo.com.pl/2013/01/dziadek-na-hustawce-renata-piatkowska.html

Opowiada ona o dwóch przyjaciołach, Witku i Marcinku. Marcin ma...

Wspaniała opowieść o dwóch chłopcach i pewnym staruszku. O marzeniach, o ich spełnianiu, o zabawie oraz małych i większych smuteczkach.

Każde dziecko na pewno chciałoby mieć dziadka, a w szczególności taki mały chłopiec, który marzy na przykład o chodzeniu z dziadkiem na ryby, czy też zabawach z jego psem...

Niestety mały Witek nie ma dziadka, nie ma więc komu podarować własnoręcznie wykonanego, kolorowego pudełka na okulary, które przygotował w szkole... Jego przyjaciel - Marcinek - wpadł na genialny pomysł. Znajdą Witkowi dziadka. I faktycznie, nawet nie musieli daleko szukać ponieważ za płotem mieszkał Pan Teofil. Miał śmiesznego psa, który nazywał się Warczysław Łobuzkiewicz. Pan Teofil był bardzo śmiesznym Panem :) Nosił bardzo kolorowe i zabawne koszule, słomkowy kapelusz i na dodatek rozmawiał z kwiatami :)
Z ogromną chęcią zgodził się zostać dziadkiem Witka. Okazało się nawet, że jest on najwspanialszym i najbardziej wymarzonym dziadkiem na świecie :)

Okazuje się więc, ze marzenia się spełniają. Witek marzył o dziadku, Pan Teofil marzył o wnuku... Oboje są teraz ogromnie szczęśliwi :)

Książeczka ta jest wspaniale napisana. Pani Renata Piątkowska potrafi idealnie odzwierciedlić, a raczej opisać uczucia i odczucia dziecka... Opowieść o wielkim marzeniu, ogromnej przyjaźni, kilku smuteczkach, które wystarczy przyczepić do chmurki i poczekać, aż odlecą...

Fenomenalna, zabawna, przepełniona ciepłem, z pięknymi bardzo barwnymi ilustracjami Artura Nowickiego. Idealna dla dzieci z marzeniami,oraz tych bez... Pokazująca, że warto czegoś pragnąć, bo może się okazać, że nasze fantazje się spełnią :)

Gorąco polecam, zaręczam że warto :)

Niestety mały Witek nie ma dziadka, nie ma więc komu podarować...

Polecam książeczkę w szczególności chłopcom 4-6 letnim, mojemu 5 latkowi bardzo się podobała, mi zresztą też. Książka o przyjaźni, którą bardzo dobrze i szybciutko się czyta. Mamy przeczytane dwie książeczki pani Piątkowskiej, a na pewno na tym nie poprzestaniemy....:)

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Dziadek na huśtawce