Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)

Cykl: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (tom 2)
Wydawnictwo: Poradnia K
bajki
KasiaPe

Trzynaście nowych opowieści bestsellerowej książki Justyny Bednarek, zilustrowanych przez niezrównanego Daniela de Latour. Postacie stworzone przez Justynę Bednarek pragną odmiany i przygód. Jak pokazuje autorka, dzięki swej ciekawości świata zmieniają na lepsze nie tylko swoje życie, ale i los wielu osób i zwierząt. Pisarka uczy, że powinien to być cel każdego z nas – nieważne, czy jesteśmy...

Postacie stworzone przez Justynę Bednarek pragną odmiany i przygód. Jak pokazuje autorka, dzięki swej ciekawości świata zmieniają na lepsze nie tylko swoje życie, ale i los wielu osób i zwierząt. Pisarka uczy, że powinien to być cel każdego z nas – nieważne, czy jesteśmy człowiekiem, czy skarpetką.

Dzieci zapewne ucieszą się z nowych postaci jak malinowa skarpetka, która poleciała w kosmos; niebieska, która została muzą znanej pisarki; a czarna została superbohaterką.

Nowa książka Justyny Bednarek ukaże się w Wydawnictwie Poradnia K, w dziecięcej serii Latawiec.

źródło opisu: biuro prasowe wydawnictwa Poradnia K

źródło okładki: www.poradniak.pl

aali | 2017-04-17
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to się dzieje, że gdy wrzucacie do pralki parę brudnych skarpetek, zdarza się, że wyjmujecie tylko jedną? W niewyjaśnionych okolicznościach giną bezpowrotnie, ale dlaczego zawsze tylko jedna? Przecież nie rozpuszczają się w wodzie, nie stają się niewidzialne, a nasza pralka nie stała się nagle skarpetkożercą. A może, jak przekonuje autorka "Nowych przygód skarpetek (jeszcze bardziej niesamowitych)" Justyna Bednarek przyczyna tajemniczych zniknięć naszych skarpetek jest całkiem inna?

W domu małej Basi, zwanej przez rodziców małą Be, skarpetki nie tyle znikają, co uciekają, przez znajdujące się tuż za pralką przejście do tajemniczego korytarza, "którym zazwyczaj można było dojść dokładnie tam, gdzie się chciało." Znudzone przebywanie w koszu na brudną bieliznę, skarpetki bordowa, malinowa, żółta, biała, anilanowa, bawełniana i frotte, raz prawa, innym razem lewa czmychają na wolność przez dziurę pod pralką w poszukiwaniu przygód. Bardzo...

Bolanren | 2017-10-08
Przeczytana: 08 października 2017

Przeczytałam dziecku już wcześniejsze przygody Skarpetek i kolejne historyjki o nich nadal mają swoją moc. Książka jest z morałem, poucza, pociesza, rozbawia i wzrusza. Szalenie podoba mi się uwrażliwianie dzieci na krzywdę innych, pokazywanie dobrych, sprawiedliwych rozwiązań kłopotów z jakimi być może zmagają się w swoim życiu i same dzieci. Piękne opowieści to ta z misiem o trzech uszach, czy Skarpetce Superbohaterze.
Ilustracje nadal na wysokim poziomie, zgodne z tekstem i na sztywniejszych kartach, dzięki czemu książka szybko się nie zniszczy.
Z miłym zaciekawieniem czekamy na kolejne skarpetkowe opowieści.

Kani | 2017-12-05
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 05 grudnia 2017

Kontynuacja wg sprawdzonego schematu.
A że schemat perfekcyjny to i tutaj 10/10.

Paula | 2017-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2017

Drugą część mnie i córkę niezawiodła. Będziemy często wracać do tych książek.

BabaJaga | 2017-08-12

Bardzo plastyczny język.Rewelacyjnie się ją czyta.

nocny_marek | 2017-11-24
Na półkach: Przeczytane, 2017