Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)

Okładka książki Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)
Justyna BednarekDaniel de Latour Wydawnictwo: Poradnia K Cykl: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (tom 2) Seria: Latawiec literatura dziecięca
literatura dziecięca
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (tom 2)
Latawiec
Poradnia K
2017-03-29
2017-03-29
Inne

Okładka książki Sekretna historia ludz... skarpetek 2 Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Sekretna histo... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Sekretna historia ludz... skarpetek Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Sekretna histo... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Potworak i inne ko(s)miczne opowieści Grzegorz Kasdepke, Daniel de Latour
Potworak i inn... Grzegorz Kasdepke, ...
Okładka książki Bajki nasenne Ada Augustyniak, Katarzyna Bajerowicz, Ewa Beniak-Haremska, Tomasz Broda, Iwona Chmielewska, Maria Concejo Iwankowicz, Joanna Concejo, Maria Dek, Zosia Dzierżawska, Emilia Dziubak, Nika Jaworowska-Duchlińska, Mauko Małgosia Korczak, Magda Kozieł-Nowak, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Alessandra Michalska-Szwagierczak, Marek Niwald, Marta Niwald, Paweł Pawlak, Jola Richter-Magnuszewska, Robert Romanowicz, Joanna Rusinek, Marianna Sztyma, Elżbieta Wasiuczyńska, Daniel de Latour
Bajki nasenne Ada Augustyniak, Ka...

Super książka dla dużych i małych. Uwielbiamy czytać historie o skarpetkach!!!

Super książka dla dużych i małych. Uwielbiamy czytać historie o skarpetkach!!!

Po przeczytaniu części pierwszej nie było już takiego zaskoczenia i fascynacji przy tym wydaniu. Książka zapewnia na pewno rozrywkę, ale koncepcja nie jest specjalnie rozwojowa - przynajmniej dla starszego odbiorcy.

Zaznaczę od razu, że mojemu dziecka podoba się ogromnie, ja jednak jestem zmęczona i nie ukrywam, że uważam co najmniej część skarpetkowych opowieści za dość naciągane. W sensie że dobry pomysł jest dobry, ale ile można? W końcu studnia pomysłów na dany temat musi zacząć wysychać. Tak że polecam fanom skarpetek, ale jeśli ktoś już wcześniej nie był szczególnie przekonany, stanowczo nie jest to pozycja obowiązkowa.

Czytałem synowi, ale na dobra sprawę sam też mógłbym poczytać. Zawsze mnie to bawi. Teraz wiem gdzie znikają moje skarpetki, tylko jakie przeżywają potem przygody.... ? Kto to wie... ?

Nowe niesamowite przygody czekają na małych czytelników. Malinowa skarpetka zabierze was do sklepu z zabawkami, gdzie siedzi smutny miś z trzema uszkami. Skarpetka nie pozwoli na to, by zabawka była samotna. Razem wyruszą w podróż, by znaleźć misiowi przyjaciela. Niespodziewanie ich podróż zakończy się lotem w kosmos.

Niebieska skarpetka prawa z bujną wyobraźnią, nie cieszyła się popularnością. Inne skarpetki z niej drwiły. Pewnego dnia wskoczyła do dziury pod pralką i wyruszyła w drogę wraz ze swoimi wymyślonymi przyjaciółmi. Nie było jej łatwo, ponieważ nikt poza nią nie widział jej towarzyszy. Aż wreszcie spotkali pisarkę, która odmieniła ich życie.

Różowa skarpetka w kwiatki stała się pocieszycielką samotnego psa, a żółta skarpetka prawa okazała się być niezwykle utalentowana w produkcji serów. Za to czerwona prawa skarpeta frotte miała najfajniejsze zajęcie. Została pomocnikiem świętego Mikołaja.

W książce znajdziecie też niesamowite przygody wielu innych skarpetek. A każda z nich jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Jednak tata małej Be był innego zdania. Miał już dość znikających skarpetek i załatał dziurę pod pralką. Czy to koniec przygód niesamowitych skarpetek? Koniecznie przeczytajcie.

Niebieska skarpetka prawa z bujną wyobraźnią, nie...

Fantastyczne przygody otulistópek, czyli skarpet zawarte w „Sekretnej historii skarpetek” Justyny Bednarek podbiły nasze serca. Pisarka przyglądając się historii ludzkości podsuwa nam opowieść, w której zobaczymy alternatywne wydarzenia, czyli takie, w których zobaczymy jak mogły wyglądać określone wydarzenia, gdyby kluczową rolę odegrały w nich skarpety. Opowieści mają już dwa tomy i zabierają nas na podróż w czasie od początków istnienia Ziemi, aż do czasów współczesnych. W pierwszym tomie dostaniemy historie pozwalające na zapoznanie się z tą dawniejszą, bardziej odległą historią i często bazującą na mitologiach religijnych. W drugim wchodzimy do czasów już w pewien sposób udokumentowanych, otwieranych wynalezieniem druku.
Cała przygoda z alternatywną historią pokazywaną z humorem zaczyna się od wyjazdu rodziców małej Be na wczasy. Córka trafia pod opiekę dziadka, który był przewodnikiem muzealnym. Wspólnie spędzony czas jest pretekstem do zabrania dziewczynki na spacer po muzeum, pokazanie jej cennych eksponatów, przybliżenie historii, a później przekazania ważnego i cennego dziedzictwa, którym jest w tajemniczenie w prawdziwą historię świata, w której wielką rolę odegrały skarpetki. Zastanawiacie się w jaki sposób to, co nosimy na stopach mogło mieć jakikolwiek wpływ przed wiekami lub w czasach, kiedy ludzkość jeszcze nie istniała? No to zachęcam do lektury i wędrówki przez wspaniałe przygody tych nietypowych bohaterek pozwalających zrozumieć różna mechanizmy działania świata oraz motywacje ludzi.
Humorystyczne pokazanie różnych wydarzeń sprawiło, że bardzo polubiłyśmy te historie i z tego powodu nie mogłyśmy przejść obojętnie obok kolejnych tomów. I tym sposobem przeczytałyśmy całą serię. Dziś opowiem Wam o tomie „Nowe przygody skarpetek”. Znajdziemy w nim opowieści nienawiązujące do historii, ale za to zabierające nas do świata ludzkich wyborów oraz dylematów. Mamy tu opowieści o odmienności i dawaniu miłości oraz akceptowaniu, dbaniu o otoczenie oraz zwierzaki domowe. Zobaczymy bohaterki podejmujące się nowych zadań i wyzwań, zmieniające swoje życie i uświadamiające napotkanym ludziom, że nie muszą naśladować swoich przodków. Do tego zobaczymy, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Poza tym odkryjemy, że to, co na pierwszy rzut oka może wydawać nam się naszą wadą może okazać się zaletą. Justyna Bednarek snuje opowieści o bohaterskich bohaterkach, które w różnorodny sposób ratowały innych: jedne swoim pruciem i doprowadzaniem do ofiar pożarów, a inne zmianą w niezwykle pojemy worek świętego Mikołaja. Wśród opowieści znajdziemy przygody dla miłośników latania w kosmos, wakacyjne przygody, opowieści pełne grozy i takie, które pozwolą na zbudowanie świątecznego klimatu.
Justyna Bednarek z wielką swobodą sięga po znane motywy, przetwarza je i w zabawnej formie będącej pełnymi napięcia opowieściami podsuwa młodym czytelnikom, którzy właśnie przez ten humorystyczny kontekst mogą zainteresować się dziejami ludzkości, ale też rozwinąć swoje zainteresowanie obserwowaniem przyrody. Przygody otulistópek zdecydowanie pobudzają wyobraźnię, zachęcają do snucia fantastycznych opowieści i powracania do podsuniętych przez Justynę Bednarek opowieści.. Opowieści rewelacyjnie czyta się na głos. Mojej córce bardzo podobają się te historie.
Wszystkie tomy wzbogaciły fantastycznie dobrane ilustracje Daniela de Latoura, który z jednej strony słynie z prostej kreski, a z drugiej zabawą ilustracjami i skojarzeniami. Połączenie fantazyjnego świata Justyny Bednarek ze sposobem przedstawienia go przez rysownika to strzał w dziesiątkę. Ilustracje świetnie wprowadzają do opowieści, pobudzają wyobraźnię. Użycie pozornie podstawowych kolorów daje ciekawy efekt. Mamy tu zabawę z rozmieszczeniem tekstu oraz tłem. Całość wydrukowano na dobrym papierze, starannie zszyto i oprawiono w solidne okładki, dzięki czemu książki są trwałe i estetyczne. Zdecydowanie polecam.

Uwaga! Skarpetkowa saga powraca!

Wracam dziś do Was z kolejna książką o przygodach kreatywnych i nietuzinkowych skarpetek, które mają głowę pełną marzeń i pomysłów a kosz na brudną bieliznę czy szuflada to po prostu miejsce nie dla nich! Całe szczęście pod pralka znajduje się wejście to tajemniczego korytarza, który ułatwia skarpetkom realizację życiowych planów.

Tym razem wśród odważnych skarpetek, które postanowiły wskoczyć do ciemnego korytarza znalazły się:
- lewa malinowa skarpetka
- prawa niebieska skarpetka
- lewa różowa skarpetka
oraz lewa zielona skarpetka i jeszcze kilka ich z ich skarpetkowej rodziny. Każda z nich miała już dosyć swoich nudnych i przewidywalnych zajęć. A przecież jak już wiecie po lekturze pierwszej czesci- skarpetki są pełne pomysłów, marzeń, są kreatywne i marzą o wielkich przygodach.

Jedna z naszych bohaterek drugiego tomu pomogła ufomisiowi odnaleźć ukochany dom, druga przyczyniła się do powstania światowego bestsellera dla dzieci o magicznych postaciach, jeszcze inna poleciała w kosmos i uratowała chomika.

Przezabawna, dynamiczna i pełna zaskakujących historii książka dla dzieci, która w przewrotny sposób pokazuje że każdy ma prawo śnić i marzyć! Oraz każdy ma prawo realizować swoje zamierzenia, niezależnie od tego czy komuś nóżka przez to nie zmarznie. :)

Świetna seria dla dzieci! Skarpetkowy szal!

Wydawca: @poradnia_k_wydawnictwo
Seria: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek
Data premiery: 29.03.2017
Wiek: 6+

Uwaga! Skarpetkowa saga powraca!

Tym...

Kolejne dziesięć niesamowitych przygód, które uczą dzieci że:
🧦jeżeli nie jesteś do końca szczęśliwy, możesz w każdej chwili to zmienić
🧦wygląd się nie liczy, liczy się to co jest w środku
🧦 każdy może znaleźć swoje miejsce na ziemi, wystarczy tylko dobrze poszukać
🧦bycie innym niż wszyscy, jest ok!
🧦warto jest być dobrym
🧦warto jest być wytrwałym, w drodze po spełnienie marzeń
🧦nie trzeba się bać!

Polecam serdecznie, szczególnie dla dzieci 5+ 👌🏻

Kolejne dziesięć niesamowitych przygód, które uczą dzieci że:
🧦jeżeli nie jesteś do końca szczęśliwy, możesz w każdej chwili to zmienić
🧦wygląd się nie liczy, liczy się to co jest w środku
🧦 każdy może znaleźć swoje miejsce na ziemi, wystarczy tylko dobrze poszukać
🧦bycie innym niż wszyscy, jest ok!
🧦warto jest być dobrym
🧦warto jest być wytrwałym, w drodze po...

Seria autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latour ukazuje się nakładem Wydawnictwa Poradnia K. Skarpetki uciekają z domu bohaterów serii, aby przeżyć nowe przygody. W domu ciągle giną skarperki, a rodzina zastanawia się, gdzie mogły się podziać. Już od pewnego czasu domownicy wiedzą, że skarpetki ruszają w świat, aby zmienić swoje życie lub przeżyć coś niesamowitego. Pewnego dnia mama wręcza tacie opakowanie proszku do prania i mówi, aby wyprał osobno kolorowe rzeczy, a potem rozwiesił, bo ona wychodzi z domu w ważnej sprawie. Tata zaczął wrzucać do pralki ubrania, a gdy przyszła pora na skarpetki, to nie mógł znaleźć pary. To chyba się zdarza w każdym domu. 😉 W tym tomie poznajemy nowe, interesujące przygody skarpetek, które szukają wolności przez dziurę pod pralką. Tym razem wraz ze skarpetkami czytelnicy mają okazję polecieć w kosmos, uratować chomika, pocieszyć samotnego psa... Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/07/nowe-przygody-skarpetek-jeszcze.html

Kolejna książka o przygodach skarpetek, którą czytałam razem z córką. Nie była tak wciągająca jak część 1, ale nadal wzbudzała zainteresowanie.

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)