Lolek jest kudłatym stworzeniem o wielkim sercu i trudnej przeszłości, który ma tylko jedno marzenie: znaleźć swoich ludzi. Ale trafić na tych właściwych wcale nie jest łatwo. Szczególnie zimą w okolicach Puszczy Białowieskiej. Do napisania książki zainspirował Adama Wajraka psiak, który pewnego śnieżnego dnia pojawił się w życiu dziennikarza  i jego żony Nurii.  Dziś mieszka z nimi w...

Do napisania książki zainspirował Adama Wajraka psiak, który pewnego śnieżnego dnia pojawił się w życiu dziennikarza  i jego żony Nurii.  Dziś mieszka z nimi w Teremiskach, w Puszczy Białowieskiej.

Autorem ilustracji do "Lolka" jest znany z bestsellerowej "Rutki" Mariusz Andryszczyk.

Każdy pies marzy aby być z jakimś człowiekiem, a wielu ludzi marzy o tym by spotkać psa. Czasami wystarczy przypadek żeby się spotkać, a czasami trzeba się trochę rozejrzeć . Dlatego tę książeczkę dedykuję wszystkim pieskom, które jeszcze nie odnalazły swojego człowieka i  wszystkim ludziom którzy nie odnaleźli jeszcze swojego psa. A tym którzy się już odnaleźli życzę szczęścia.
Adam Wajrak

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

buziaczek197 | 2017-06-09
Przeczytana: czerwiec 2017

Jeśli ktoś nie chce się wzruszyć przy czytaniu tej książki to nie jest to książka dla niego. Niby opowieść dla dzieci, ale również i dla dorosłych. Kocham zwierzęta każde, ale historia w tej książce do wesołych nie należy, choć ma dobre zakończenie. Jakie wszyscy wiemy. Jeśli ktoś wie i śledzi losy Adama Wajraka :) i jego żony Nuri. Cudowne osoby! Tak pięknie opowiedziana historia, piękne ilustracje, pięknie wydana książka. Widzę zresztą, że Wydawnictwo Agora ma pięknie wydane książki. Lolek główny bohater przeszedł wiele, ale trafił w końcu na cudownych ludzi. Mega wzruszenie z każdą stroną tej książki. I na koniec dodam, że gumowy kurczak też jest bohaterem tej książki. Więcej takich historii w zwykłym Waszym życiu, ale również o tym jak nie powinno się traktować NIGDY zwierząt ! POLECAM !!!

kotomania | 2017-05-21
Przeczytana: 21 maja 2017

Bardzo proste, piękne opowiadanie o wielkich wartościach - miłości do zwierząt i związanej z tym odpowiedzialności. Wzruszająca książka do przeczytania w jeden wieczór. Piękne ilustracje, staranne wydanie.

Alicja | 2017-05-23

książka dla wszystkich, którzy chcą przez chwilę spojrzeć na świat oczami psa

Kosa | 2017-06-12
Przeczytana: 2017 rok

"Lolek" jest książką dla milusińskich, ale jak widać, nawet starsi mogą się nią zachwycić. Przepiękna opowieść dla dzieci o życiu bardzo skrzywdzonego pieska, który w końcu odnajduje swoich ludzi. Naprawdę, genialna pozycja do poczytania dla dzieciaków: wzrusza i uczy empatii oraz dobroci.

Książka jest przepięknie ilustrowana rysunkami Mariusza Andryszczyka.

AsiaKręci | 2017-05-25

wspaniała, ciepła, mądra ale lekka lektura dla wszystkich, którzy pielęgnują w sobie wrażliwość. czekam na więcej!

olek_zet | 2017-06-12

Uwielbiam książki pana Wajraka. Pełne zrozumienia dla świata, który jest tuż obok nas. Powinna to być lektura szkolna, w czasach tej znieczulicy społecznej...

Aneta | 2017-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Dobra interpretacja Piotra Głowackiego, kojąca muzyka, doskonale się słucha, polecam przesłuchać.

laster | 2017-06-15

Książka bardzo słaba. Nudna i z jeszcze nudniejszą akcją. Sztampowy pomysł na książkę. Widać że korekta kilka rzeczy przespała. Mało popracowali na niezbyt udanym stylem autora. Ogólnie nie przeczytałbym jej na pewno wiedząc jaka jest.

SleepingBeauty | 2017-06-23
Cressi | 2017-06-23
Nie piszę o ludziach, bo dla mnie są potwornie nudni

Uzależniony od przygód i natury. Mieszka w Puszczy Białowieskiej. To tam spotyka tematy, swoich bohaterów i problemy, które potem opisuje. W najnowszej książce opowiedział historię ucieczki psa tak, jak tylko Adam Wajrak potrafi - z niezwykłą wrażliwością i empatią.