Dominoes, etc.
8320707528
Domek, karty
dona

Zawartość zbioru: 1. "Gomez" 2. "Spotkanie" 3. "Statek rekin" 4. "Domek z kart" " Pieniądze! Ciągle pieniądze! - krzyknęła żona. - Zabijasz się, Will! Rzuć tę giełdę i zacznijmy wreszcie żyć jak ludzie! Zatrzasnął drzwi mieszkania nie chcąc słuchać jej wymówek i stojąc na pokrytym dywanem korytarzu, skrzywił się czując świdrujący ból. Wrzód żołądka znowu dawał o sobie znać. Drzwi windy...

Zawartość zbioru:
1. "Gomez"
2. "Spotkanie"
3. "Statek rekin"
4. "Domek z kart"

Zatrzasnął drzwi mieszkania nie chcąc słuchać jej wymówek i stojąc na pokrytym dywanem korytarzu, skrzywił się czując świdrujący ból. Wrzód żołądka znowu dawał o sobie znać. Drzwi windy odsunęły się i windziarz przywitał go z promiennym uśmiechem.

- Dzień dobry, panie Born. Cudowny mamy dzionek..."

źródło opisu: Iskry, 1985

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Misza | 2016-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2016

Dość ciekawy zbiór opowiadań fantastycznych. Mimo, że zbiór ten został w Polsce wydany dopiero w 1985, autor tworzył swoje opowiadania już w latach 50. i 60.
Z czterech utworów z zeszytu najciekawsze chyba jest opowiadanie pierwsze, mimo że jest najmniej "fantasy" to jest najlepiej i najciekawiej napisane.
Drugie opowiadanie jest też całkiem fajnie napisane, o podróżach kosmicznych, jednakże nie jest objętościowo duże a można by myślę więcej z niego wyciągnąć.
Trzecie opowiadanie, jak pierwszy raz czytałem, uznałem za najgorsze, i rzeczywiście teraz widzę, że sam początek jest bardzo męczący ale za to ma ono dość intrygujące i ciekawe zakończenie związane z zagładą cywilizacji ludzkiej.
Ostatnie opowiadanie, chyba najkrótsze, też całkiem dobrze napisane, mówi o konsekwencjach podróży w czasie.

Ogółem rzecz biorąc książka ta jeżeli wpadnie wam w ręce, to warto przeczytać jako klasykę literatury sci-fi, chociaż nie ma się co o nią zabijać. Wszystkie opowiadania są napisane dość...

Efemeryda | 2017-03-24

Kolejna pozycja, na któą bardzo w swoim czasie wyczekiwałąm. Jak na nie polowałam, prosząc znajomą kioskarkę o odłożenie. Ech, łza się w oku kręci. Czytałam z wypiekami na twarzy. Po latach wracam do nich z sentymentem. Moze i nie jest wybitna, może i nie jest najlepsza w dorobku autora, ale moje horyzonty poszerzyła. Wracam do niej z przyjemnością.

marijestmoja | 2018-04-15
Przeczytana: 27 marca 1987