Tumitak na powierzchni ziemi

corrum

KBKBKB | 2014-08-14
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Przepisana opinia z pierwszej części Tumitaka -- http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48023/tumitak-z-podziemnych-korytarzy:

Nie sposób oceniać tej książki inaczej niż przez pryzmat nastoletniego odkrycia fantastyki -- ta podróż, romatyczna przecież, głównego bohatera (ale też ta do lat młodzieńczych czytelnika), może się dla wielu wydawać infantylna, ale kto z nas nie chciał być kiedyś odważnym Tumitakiem, który pokonuje ciemności, samotność, własny strach i który w końcu zdobywa to swoje wymarzone trofeum, któremu poświęcił całe swoje dorastanie?

Pierwszy raz od dawna na kilku stronach książka pochłonęła mnie tak bardzo, że w środku przychodni odleciałem tak bardzo i nie zauważyłem, ze to już moja kolej.

Piekielnie prosto, piekielnie w sedno, piekielnie świetnie. A wspomnienia z dzieciństwa są nie do przecenienia...

Nana | 2010-08-25

Udana kontynuacja pierwszej części:)

Efemeryda | 2017-03-24

Drugi tom o przygodach Tumitaka był prawie tak pożądany jak wieczne pióro albo guma Donald. Opisanąą historię wciągałam z płonącymi uszami, wyobrażając sobie oczywiście siebie w roli bohaterskiego Tumitaka.
Po latach bez mała 30, przy przeprowadzce znalazłam i zastanawiając się czy zostawić czy nie, przeczytałam po raz drugi. Przecież kiedyś była świetna i wybitna, no i Tumitak obok Hemana pierwszy superbohater. Czytając ponownie obśmiałam się jak norka. Naiwne, płyciutkie, głupiutkie, a Tumitak, ten mój ukochany seperhero, to superrekordzista debilizmu. Myślicie, że wyrzuciłam? Nie zostawiłam, bo gdzieś w połowie tej zajmującej lektury podstawiłam sobie pod ten świat twór zwany KORPORACJĄ razem z zaludniającymi ją korpoludami. Korposzczur zrobi nawet większą głoputę niż wykorzystanie prętu paliwa jądrowego jako stylisko toporu, by przypodobać się szefowi. No i książeczka została.

eR_ | 2014-07-14

Mam sentyment do tej książki-moje pierwsze sci-fi ,emocje niesamowite,do dzisiaj pamiętam tą walkę z Wenusjanami .

Dalszy ciąg przygód Tumitaka. Okazuje się, że powierzchnia istnieje naprawdę, mało tego to ludzie panowali na Ziemi lecz przed wieloma pokoleniami musieli schować się w jej wnętrzu aby ukryć się przed najeźdźcami z kosmosu.

Sławomir | 2013-11-03

Skoro Tumitak już dotarł na tą powierzchnię (Tumitak z podziemnych korytarzy) to wypadało wyjść i coś tam pohasać. No to wyszedł a autor to wyjście obarczył przygodą i czytało się fajnie.

zrywoslaw | 2014-12-10

Dzieciństwa wspomnień czar :-)

Margita | 2017-03-06
Vinga | 2016-11-29