Moje rzymskie wakacje

2010-01-28
978-83-7515-028-5
Agata Żbikowska
Włochy Rzym miłość

Super letni romans! Tak wciąga w klimat Włoch, że codziennie słuchałam włoskich piosenek i ubierałam się w sukienki do picia porannej kawy. Jeszcze specjalnie przed czytaniem odświeżyłam sobie film "Rzymskie wakacje", żeby bardziej wczuć się w klimat i nie pominąć żadnego nawiązania.
Myślę, że z główną bohaterką wielu z nas może się utożsamić, bo każdy ma moment zagubienia i przytłoczenia w życiu. Czytając cały czas się uśmiechałam, no może poza jedną chwilą, gdy wcale nie rozumiałam decyzji tej bohaterki i osobiście postąpiłabym inaczej. Ale gdyby ona nie postąpiła, jak postąpiła, to cała historia by się nie wydarzyła! Więc wybaczone. Bardzo miło wspominam tę lekturę, pozwala się oderwać i zapomnieć. W dodatku, może się wydawać kolejnym przewidywalnym romansem, ale autorka potrafi zaskoczyć, oczywiście pozytywnie.
Polecam wszystkim rozmarzonym marzycielom i marzycielkom, których aktualnie nie stać na wakacje w Italii!

Nie dokończyłam

Nie dokończyłam

Fajna książka! Trafiła w mój gust. (Y)

Fajna książka! Trafiła w mój gust. (Y)

Fajna książka w klimacie wakacji w Rzymie. Myślę, że w postaci głównej bohaterki każdy odnajdzie jakąś małą cząstkę siebie.

Książka o niezaradnej, niezdecydowanej i naiwnej "starej pannie" za którą inni podejmują decyzję a jej jedynym celem jest usidlić jakiegokolwiek faceta. Wyjazd do Włoch odmienia jej zycie. Historia jakich mnóstwo w tzw. literaturze kobiecej. Nic odkrywczego, nienaturalne dialogi, malo wiarygodne postacie i wyolbrzymione problemy z przeszlosci. Nuda....

Ojej, trochę jak zwykle, choć tym razem przystojny Włoch nie znalazł się w Rzymie, ale w Nowym Jorku, ale jednak, aby do Niego dotrzeć podróż do Rzymu okazała się niezbędna. A poza tym reszta jak zwykle, ciekawe znajomości w podróży, miłość w tle i niezałatwione rodzinne spraw. A czy uda się je załatwić, no cóż ... trzeba poczytać.

Cudowna podróż do Rzymu

Cudowna podróż do Rzymu

Książka ciekawa fajnie się czyta o przygodach jakie spotykają główną bohaterkę dużo się dzieje.Bardzo fajnie opisany jest także Rzym. Jedyny minus to sama bohaterka trochę irytująca taka mało zaradna nie potrafi się na nic zdecydować boi się zaryzykować żeby coś zmienić w swoim życiu tłumacząc się rodziną. Zachęca żeby po raz kolejny zobaczyć film Rzymskie wakacje 🤗

Lekka i przyjemna książka. Idealna na wakacje gdy człowiek pragnie się odprężyć i odpocząć przy lekkiej książce.

Książka o poszukiwaniu siebie. Nie do końca dla mnie. Już dawno wyrosłam z takich romansów, ale dla relaksu, jeśli nie jesteśmy zbyt wymagający, to będzie okej :)

• 2011