Moje rzymskie wakacje

Italian for Beginners
978-83-7515-028-5
Włochy, Rzym, miłość
Pistacia

Aromat prawdziwego cappuccino, smak lekkiego wina, dotyk słońca na twarzy... To wszystko czuje rozsądna Cat, kiedy w porywie serca wraca do Włoch, by odnaleźć młodzieńczą miłość. Jednak sprawy przybierają niespodziewany obrót. Przystojny nieznajomy powiedzie ją przez Wieczne Miasto śladami księżniczki Anny, bohaterki Rzymskich wakacji, filmowego romansu z Audrey Hepburn. Zabawna i wzruszająca...

Zabawna i wzruszająca opowieść o tym, że warto zaryzykować, by spełnić marzenia i... odnaleźć prawdziwą miłość. Romantyczna historia, malownicze zakątki Rzymu oraz przepisy na pachnące bazylią i rozmarynem włoskie przysmaki.

[opis wydawcy]

Monka | 2014-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Właśnie skończyłam czytać "Moje rzymskie wakacje" i jestem tą książką zauroczona. Jest to lektura łatwa, lekka i przyjemna, ale z takim jakimś niepowtarzalnym klimatem... Jest w niej wszystko, co włoskie - piękne miejsca, wspaniali i otwarci ludzie, fantastyczne restauracje, cudowne jedzenie... Czyta się ją i trochę się ma wrażenie, że w wyobraźni pojawia się obraz świetnej komedii romantycznej... Trochę przewidywalnej, ale urokliwej pełnej włoskiem magii i ciepła... No i oczywiście jest w niej nawiązanie do jednego z moich ulubionych filmów, czyli do "Rzymskich wakacji".

wiejskifilozof | 2014-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2014

Cat nie jest szczęśliwa,Cat nie jest zadowolona.Bo i ile można słuchać,że mając 35 lat musisz już wyjść za mąż i mieć dzieci.Zobacz twoja młodsza siostra Becky staję właśnie przed ołtarzem, a kiedy ty Cat ?
Nic dziwnego,że kobieta postanawia odpocząć od Nowego Jorku,a w Rzymie czeka na nią Francesco.

Kiedyś było im tak, dobrze :-) więc trzeba jechać do Rzymu.
I oto dostałem książkę,która mnie oczarowała.Wraz z Cat wędrowałem po stolicy Włoch.Po tych pięknych ulicach, placach,smakowałem te cudowne potrawy.
Przyznam czasem Cat mnie drażniła,Amerykanka nie umiejąca się zachować, nie znająca realiów włoskich.
Polecam tym którzy kochają Rzym,którzy tam byli lub chcą odwiedzić.
Może traficie w te miejsca, gdzie była Cat :-)

Katarzynka | 2013-09-18
Przeczytana: 18 września 2013

Marzysz, aby wyjechać na wakacje do Rzymu? Przeczytaj "Moje rzymskie wakacje" a marzenia staną się rzeczywistością!
Autorka wspaniale oddaje klimat Rzymu! Jak to zwykle bywa w tego typu książkach, miłości nie brakuje! :)

Ataga | 2013-04-09
Przeczytana: 2012 rok

Czasami chciałabym zmienić swoje życie... To jak zrobiła to główna bohaterka książki "Moje rzymskie wakacje" jest czymś czego szukam.
Bardzo lubię podróżować i poznawać świat. Nie przeszkadza mi też to, że czasami przeżyje jakąś ciekawą przygodę.
Cat postanowiła powrócić do Włoch. To była jej najlepsza decyzja jaką mogła podjąć, aby zmienić swoje życie. Wszystkie jej przygody i rozmyślania wprawiły mnie w bardzo dobry nastrój.
Po przeczytaniu powieści zapragnęłam pojechać do Rzymu. Na razie odwiedziłam tylko Wenecję, ale mam nadzieję, że kiedyś zawitam w Rzymie.

książek: 2098

Potwornie banalna, nudna i tak słodka że aż mdli.

Europka | 2014-09-19

Czytając tę książkę, przypomniały mi się moje własne rzymskie wakacje. Poczułam promyk słońca na moim policzku, oraz zapach pizzy serwowanej w małej pizzerii w pobliżu Schodów Hiszpańskich. Książka jest lekka, przyjemna. Łatwo się ją czyta. Polecam wszystkim, którzy są zafascynowani Włochami i pragną się wygrzać we włoskim słońcu.

fiszunia | 2011-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2011

Rzym - Roma, Włochy – Italia, czy jest ktoś, kto nie słyszał o pięknej stolicy tego śródziemnomorskiego kraju? Rzym to miasto, z wnętrza którego wydobywa się starożytna kultura. Możemy ją dostrzec na każdym kroku, w zakamarkach uliczek, na fasadach zabytkowych budynków, wszędzie unoszą się duchy przeszłości. Koloseum, Bazylika Św. Piotra, Panteon – to zabytki, które jest w stanie wymienić każdy, niezależnie, czy odwiedził Wieczne Miasto, czy nie.

Bohaterką „Rzymskich wakacji” jest trzydziestokilkuletnia Cat – Amerykanka posiadająca włoskie korzenie. Dziewczyna działając spontanicznie i wbrew wszelkiemu rozsądkowi postanawia pojechać do Rzymu, aby odnaleźć swoją młodzieńczą miłość. Nic jednak nie układa się tak jak początkowo zaplanowała, włoski kochanek okazuje się być totalnym rozczarowaniem, a Cat ze złamanym sercem pozostaje zdana tylko na siebie. Pomimo tego, iż jej postępowanie irytuje i wydaje się być pozbawione jakiegokolwiek sensu, a sama Cat sprawia wrażenie osoby...

zosia zoia | 2010-12-18
Przeczytana: luty 2010

Właśnie skończyłam czytać i jestem zauroczona. Jest to jedna z tych książek dla kobiet, która nie jest tylko romansem ale pokazuje smak i urok przygody, kiedy kobieta postanawia wyrwać się z szarej, bezpiecznej strefy codzienności, by zrozumieć i odnaleźć siebie. Autorka pięknie uchwyciła klimatu Rzymu, charaktery ludzi i smak włoskich potraw. Książka ta spowodowała że znów zapragnęłam przejść się uliczkami tego wspaniałego miasta i też zrobić sobie urocze wakacje.

Anna | 2010-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2010

Sama nie wiem, jakim cudem dobrnęłam do końca. Chyba tylko dlatego, że jakoś szybko się czytało. No i nie lubię "porzucać" książek, bo a nuż się okaże, że za parę stron będzie jednak fajnie. Niestety nie w tym przypadku. Im dalej brnęłam, tym coraz częściej przewracałam oczami. Denerwowała mnie kiepska narracja, banalna historia, dziecinna bohaterka, ckliwe momenty, same happy endy i tak dalej... Jedyny plus tej powieści to umiejscowienie akcji w Rzymie i przepisy kulinarne na końcu książki.

Miss_Jacobs | 2010-03-11

Fabuła jest prosta i bardzo przewidywalna, ale przecież nie chciałam się męczyć to narzekać na to nie będę. Choć większość akcji ma miejsce w Rzymie to powieść jest bardzo amerykańska, bo przecież od swoich korzeni nie ma ucieczki. Autorce jedynie udało się wychwycić, co niektóre zachowania Włochów i przedstawić je w sympatyczny i wesoły sposób. Także mamy tutaj oczywiście wszechobecnych i natrętnych lowelasów, miłość do strajków i oczywiście Jedzenia. We Włoszech Jedzenie zdecydowanie jest przez duże J i inaczej być nie może.
Bohaterowie nie różnią się niczym specjalnym od bohaterów innych przyjemnych romansów. Jak zawsze jest kontrast między draniem, który wykorzystuje a tym dobrym, którego nie zauważamy. Do tego szczypta przyjaciół, duża łyżka problemów rodzinnych i 300 stron pojawia się bez problemu. Miłym akcentem na koniec są przepisy kulinarne. Autorka była tak miła, że nawet napisała, co bohaterzy pili do tego. Przepisy fantastycznie sprawdzają się kuchni pod względem...