Cała nowa ja

Okładka książki Cała nowa ja Shari Low
Okładka książki Cała nowa ja
Shari Low Wydawnictwo: Remi literatura piękna
A brand new me
Remi
2011-10-05
2011-10-05
978-83-931226-6-0

Czy wierzycie, że znaki zodiaku mają wpływ na nasz charakter? Że dzięki odpiewiedniej konfiguracji gwiazd można znaleźć drugą połówkę? Pewna znana, telewizyjna wróżbitka zamierza napisać o tym książkę, ale musi najpierw ogarnąć temat dzięki jakieś ładnej dziewczynie.
Tak się składa, że Leni ma dość swojego nudnego życia i sprzedawania urzadzeń sanitarnych. Pora wyjść ze strefy komfortu i ożywić atmosfere wokół! W sylwestra postanawia zacząć wszystko od nowa!
Jak się domyślacie, to właśnie ją zatrudnia ta znana wróżbitka, a pierwszym zadaniem Leni bedzie umowienie się z 12 facetami, a każdy z nich musi miec inny znak zodiaku!
Poznamy młodego rock n' rollowca, wytwornego prawnika, zapalonego kibica, maniakalnego nerda i innych uroczych panów!
Ciekawe który Wam się najbardziej spodoba i czy Leni sprosta temu dość dziwnemu zadaniu.
...................
Książkę kupiłam na jakiejś wielkiej marketowej wyprzedaży, bardzo lekko i szybko się ją czytało. Historia jest bardzo przyjemna, ale bez większych zwrotów akcji. Bylam jednak ciekawa każdego znaku zodiaku i to było na prawdę wciągające! Polecam na lekki wieczór, przy pysznej owocowej herbacie♡

Mało wymagające od czytelnika, wakacyjna lektura.

Mało wymagające od czytelnika, wakacyjna lektura.

Może nie najgorsza, ale trochę mi się dłużyła

Może nie najgorsza, ale trochę mi się dłużyła

Bardzo fajna, luźna opowieść. idealna na wakacje, lekka i przyjemna w czytaniu. śmieszy a czasem nawet zaskakuje.

Całkiem przyjemna książka. Lekkie, dość zabawne babskie czytadło; lepsze, niż się spodziewałam. Główna bohaterka wzbudziła moją sympatię, co mi się w sumie raczej rzadko zdarza, nawet się z nią trochę utożsamiałam. Fajne są też postacie jej przyjaciół.
W książce sporo się dzieje, mamy nieprzewidywalne wydarzenia i zakończenia wątków, a ostatnie 50 stron jest niemalże sensacyjne. Jedynie sama końcówka trochę mnie rozczarowała, bo jest zbyt happy-endowa.

Książka trochę się wlecze, ale jest tez dużo zaskakujących zwrotów akcji.

Książka trochę się wlecze, ale jest tez dużo zaskakujących zwrotów akcji.

Natknęłam się na nią przypadkowo - kupiłam ją za kilka złotych w którymś supermarkecie.

Świetnie się przy niej bawiłam ;). Myślę,że wiele czytelniczek może odnaleźć w sobie wiele podobnych cech jak te występujące u głównej bohaterki - roztrzepana, momentami naiwna, trochę romantyczna, a przy tym twardo stąpająca po ziemi. Książka opowiada głównie o przygodach Leni z różnego typu facetami, jak wiadomo - mniej lub bardziej udanymi. Za to na przyjaciół zawsze może liczyć.

Poziom żartów może nie być dla wszystkich przystępny, ale mi nie przeszkadzały. Książkę czyta się dobrze, jest napisana prostym językiem, dialogi nie są drewniane.

Polecam przeczytać ;)

Nuuuuuuda!

Nuuuuuuda!

Ta książka to miłe zaskoczenie:) a spodziewałam się zwykłego babskiego czytadła. Momentami naprawdę zabawna, polecam na poprawę humoru:)

Moje pierwsze spotkanie z Shari Low.

"Cała nowa ja" jest to przezabawna historia 27 Leni Lomond. Leni ceni sobie stabilizację i spokój, ale co roku w Sylwestra wygłasza swoje noworoczne postanowienia. Jej przyjaciele Stu i Trish, nie zwracają za specjalnie na to uwagi - w końcu Leni robiła to co roku... A jednak...

A jednak Leni tym razem jest naprawdę zdeterminowana. Trish znajduje jej pracę u Zary Delty - słynnej pani astrolog. Poza tym, że Leni uważa swoją pracodawczynię za "nieco dziwną" to jednak podejmuje się pracy.

Zara Delta,od razu rzuca swoją asystentkę na głęboką wodę - Leni ma do załatwienia dwanaście randek z każdym znakiem zodiaku. Nasza bohaterka spotyka wielu nietuzinkowych mężczyzn: maklera giełdowego, terapeutę od związków, muzyków chcących zdobyć sławę, kłamców a nawet moi drodzy dilera narkotyków.

Jednakże pomimo, "randek", nowa praca satysfakcjonuje Leni. Poznaje nowych ludzi, stara się być bardziej otwarta i wyrozumiała. Pewnego razu po pechowej randce trafia do szpitala i poznaje przystojnego lekarza Dave' a. Oboje przyjemnie spędzają ze sobą czas, by potem Leni dowiedziała się, że jednak Dave nie jest wolny...

"Cała nowa ja" to lekka, zabawna, szybka, komediowa książka. Wprawia w optymistyczny nastrój i chęć zrobienia postanowień noworocznych(naprawdę nie żartuję)! Poza tym Leni jest dość nieśmiałą, zakompleksioną 27, która poznaje świat na nowo. Wyniknie z tego masa komplikacji, ale to nie tylko w życiu Leni bo jej przyjaciół również!

Więc jeśli chcecie się odprężyć, poczytać o postanowieniach noworocznych, nowych zmianach i o astrologii, pośmiać się na głos - to ta książka jest dla Was!!!

Moje pierwsze spotkanie z Shari Low.

A jednak Leni tym razem jest naprawdę zdeterminowana....

• Przeczytane w 2012
  • Literatura piękna

Dodaj cytat z książki Cała nowa ja