Cała nowa ja

A brand new me
978-83-931226-6-0
literatura piękna
boska_bestia

Leni Lomond ma dość handlowania urządzeniami sanitarnymi. Ma dość spokojnego i poukładanego życia. W sylwestra podejmuje postanowienie, że wszystko zmieni, znajdzie nową pracę i nową miłość, stanie się zupełnie inną kobietą: przebojowa, piękną, seksowną i mądrą. Przyjaciółka pomaga jej znaleźć pracę osobistej asystentki telewizyjnej astrolog, szalonej Zary Delty. Gdybyż jednak praca Leni...

Przyjaciółka pomaga jej znaleźć pracę osobistej asystentki telewizyjnej astrolog, szalonej Zary Delty. Gdybyż jednak praca Leni miała być jedynie pracą asystentki… Do obowiązków naszej bohaterki należy również umawianie się na randki z reprezentantami wszystkich znaków zodiaku, ponieważ jej pracodawczyni pisze książkę o tym, jak dobierać się w pary, uwzględniając konfiguracje gwiazd. I tak Leni spotyka się z maniakiem gier komputerowych, kibicem Chelsea (i jego potworną mamuśką), wytwornym prawnikiem, uroczym maklerem, przyszłą gwiazdą estrady… i jeszcze kilkoma innymi nietuzinkowymi kawalerami. Podczas randkowania Leni odnosi liczne obrażenia zarówno na duchu, jak i na ciele, dowiaduje się o sobie zupełnie nowych rzeczy i przekonuje się, że w ogóle nie zna się na mężczyznach. Jej poczynania śledzą i komentują przyjaciele: Stu, super przystojny fryzjer hipochondryk oraz Trish, pyskata, bezkompromisowa i uwielbiająca plotki kierowniczka cateringu w telewizji śniadaniowej.

źródło opisu: Wydawnictwo Remi, 2011

źródło okładki: www.wydawnictworemi.pl

roksana2503 | 2019-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2019

Książka trochę się wlecze, ale jest tez dużo zaskakujących zwrotów akcji.

zaczytana_agatta | 2018-12-27

Natknęłam się na nią przypadkowo - kupiłam ją za kilka złotych w którymś supermarkecie.

Świetnie się przy niej bawiłam ;). Myślę,że wiele czytelniczek może odnaleźć w sobie wiele podobnych cech jak te występujące u głównej bohaterki - roztrzepana, momentami naiwna, trochę romantyczna, a przy tym twardo stąpająca po ziemi. Książka opowiada głównie o przygodach Leni z różnego typu facetami, jak wiadomo - mniej lub bardziej udanymi. Za to na przyjaciół zawsze może liczyć.

Poziom żartów może nie być dla wszystkich przystępny, ale mi nie przeszkadzały. Książkę czyta się dobrze, jest napisana prostym językiem, dialogi nie są drewniane.

Polecam przeczytać ;)

claudus | 2018-10-19
Przeczytana: listopad 2018

Nuuuuuuda!

Karlota | 2018-09-20
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 19 września 2018

Ta książka to miłe zaskoczenie:) a spodziewałam się zwykłego babskiego czytadła. Momentami naprawdę zabawna, polecam na poprawę humoru:)

Klaudia Sowa | 2016-12-10
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Moje pierwsze spotkanie z Shari Low.

"Cała nowa ja" jest to przezabawna historia 27 Leni Lomond. Leni ceni sobie stabilizację i spokój, ale co roku w Sylwestra wygłasza swoje noworoczne postanowienia. Jej przyjaciele Stu i Trish, nie zwracają za specjalnie na to uwagi - w końcu Leni robiła to co roku... A jednak...

A jednak Leni tym razem jest naprawdę zdeterminowana. Trish znajduje jej pracę u Zary Delty - słynnej pani astrolog. Poza tym, że Leni uważa swoją pracodawczynię za "nieco dziwną" to jednak podejmuje się pracy.

Zara Delta,od razu rzuca swoją asystentkę na głęboką wodę - Leni ma do załatwienia dwanaście randek z każdym znakiem zodiaku. Nasza bohaterka spotyka wielu nietuzinkowych mężczyzn: maklera giełdowego, terapeutę od związków, muzyków chcących zdobyć sławę, kłamców a nawet moi drodzy dilera narkotyków.

Jednakże pomimo, "randek", nowa praca satysfakcjonuje Leni. Poznaje nowych ludzi, stara się być bardziej otwarta i wyrozumiała. Pewnego razu po pechowej randce...

syljan | 2016-03-26
Przeczytana: wrzesień 2015

Książka opowiada o dziewczynie która umawia się na randki z różnymi znakami zodiaku. Wiele niespodzianek czeka ją na randkach, jednak koniec jest zaskakująca. Książka się wlecze

Dorotxy | 2016-03-07
Przeczytana: październik 2014

Książka wciągająca, choć szczerze mówiąc nie od początku...ale później nie można się od niej oderwać
Kochacie Bridget Jones? Koniecznie musicie przeczytać przygody Leni Lomond! Ma niesamowite przygody, z tyłu książki rekomendacje, m.in od Ani Dziewit-Meller, którą bardzo lubię i tą jej pasje czytania i zachęcania innych ;)

gabith | 2016-02-03
Przeczytana: 21 marca 2012

Fajne, zabawne, ale:
- trochę zbyt wulgarne; nie tylko dlatego że pojawiają się słowa "kur**, ci**, kut**"
- trochę niekonsekwentne: pomysł z tymi randkami z dwunastoma znakami zodiaku fajny, ale logicznie do d*** (bardzo dziurawy, jak opisać cechy samca spod danego znaku, bo kilku godzinach spędzonych tylko z jednym z nich?)
- postaci drugoplanowe lepiej zarysowane i sympatyczniejsze od głównej bohaterki
- główna bohaterka - jakaś nijaka... mało wiadomo o jej wyglądzie, zdziwiłam się, że jest ruda (na okładce jest blondynka) i jakaś taka....

Plus: fajny pomysł, wartki język i dużo dowcipów, które mnie śmieszyły średnio, ale to nie znaczy że śmieszne nie są.

Anila | 2016-01-02
Przeczytana: grudzień 2015

Kolejna wersja "Bridget", która może się podobać komuś, kto chce spędzić czas miło, lekko i przyjemnie, do tego się pośmiać, bo jest kilka momentów szczególnie zabawnych:)
Sympatyczna główna bohaterka, jej perypetie, jako singielki, no i jej fantazje seksualne... :)
Prosta, miła rozrywka na zimny wieczór.

MagdaLena | 2015-10-06

Kiedy przeczytałam zarys fabuły na odwrocie stwierdziłam, że musze to przeczytać. Powieść pełna humoru, zaskakujących wątków oraz pikantnych momentów. Mimo iż nie powala na kolana to na pewno jest warta przeczytania.