Krótka historia Ziemi. Góry, ssaki, ogień i lód

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Na ścieżkach nauki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
A Short History of Planet Earth. Mountains, Mammals, Fire, and Ice
83-7180-077-0
Barbara

Przez miliardy lat swego istnienia Ziemia doświadczała katastrof na niewyobrażalną skalę, była miejscem, gdzie rodziły się i ginęły miliony gatunków, gdzie powstawały i wysychały oceany i wypiętrzały się łańcuchy górskie. Dziś próbujemy odtworzyć te niezwykłe dzieje naszej planety, prowadząc badania w laboratoriach, starając się odczytać informacje, zapisane w skałach oraz skamieniałych szczątkach roślin i zwierząt, symulując procesy geologiczne za pomocą komputerów... O tym wszystkim opowiada w tej książce J. D. Macdoughall, amerykański uczony, kierujący programem nauk o Ziemi na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1998

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 1998