Nieskończony wszechświat. Poza teorię wielkiego wybuchu

Tłumaczenie: Tomasz Krzysztoń
Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Endless Universe
popularnonaukowa, kosmologia
yokopoko

Nowa teoria wszechświata. Czy naprawdę jest on nieskończony? Wszechświat wciąż pozostaje dla ludzkości zagadką. W „Nieskończonym wszechświecie” Paul J. Steinhardt i Neil Turok opisują nowy cykliczny model wszechświata, zbudowany w oparciu o najnowsze konstrukcje teoretyczne teorii strun. Autorzy krytycznie odnoszą się do poprzednich modeli kosmologicznych, a szczególnie do powszechnie...

Nowa teoria wszechświata. Czy naprawdę jest on nieskończony?

Wszechświat wciąż pozostaje dla ludzkości zagadką. W „Nieskończonym wszechświecie” Paul J. Steinhardt i Neil Turok opisują nowy cykliczny model wszechświata, zbudowany w oparciu o najnowsze konstrukcje teoretyczne teorii strun. Autorzy krytycznie odnoszą się do poprzednich modeli kosmologicznych, a szczególnie do powszechnie zaakceptowanego modelu kosmicznej inflacji. Wybitni specjaliści w dziedzinie fizyki wprowadzają nas do niezwykłego i fascynującego świata kosmologii, przybliżają nam wciąż intrygujący wszechświat oraz przedstawiają nam własną wizję i model.

Naukowy problem opisany w ciekawy sposób, przystępnym językiem sprawia, że „Nieskończony wszechświat” jest książką dla wszystkich zainteresowanych współczesną fizyką i kosmologią.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Mniszka | 2016-09-18
Przeczytana: 01 lutego 2016

Książka, którą każdy powinien przeczytać, gdyż opisuje teorię alternatywną wobec modelu inflacyjnego i koncepcji Wielkiego Wybuchu, przed którym nic nie istniało.
Nie musimy godzić się na stwierdzenie, że wszechświat powstał z niczego, lecz możemy rozpatrzyć inny model wszechświata, mianowicie cykliczny, w którym Wielki Wybuch nie jest momentem jednorazowym, lecz występuje wielokrotnie, za każdym razem tworząc nowa materię.

Yod | 2014-03-20

Nietypowa książka wyłamująca się z nurtu współczesnej oficjalnej Fizyki.
Autorzy znani fizycy teoretyczni przedstawiają nowe spojrzenie na Wielki Wybuch i początki wszechświata.
Zaniepokojeni faktem ,że jakkolwiek Teoria Wszechświata Inflacyjnego Allana Guta wszystko doskonale tłumaczy i zgadza się z obserwacjami to w żaden sposób nie może wyjaśnić czym jest sama Inflacja i skąd się wzięła.
Dlatego też przedstawiają swoją własną wizję początków wszechświata ,która co prawda jest bardziej fantastyczna lecz wyjaśnia skąd mogły się wziąć efekty obserwowane we wszechświecie inflacyjnym bez odwoływania się do inflacji.
Teoria ich odwołuje się do istnienia wielowymiarowej przestrzeni koniecznej w M-Teorii jednak co wg Paul Steinhardta i Neila Turoka było praprzyczyną powstania wszechświata a także co spowoduje jego powtórne odrodzenie muszą już państwo przeczytać sami :-)