SMS z Zaświatów

Tłumaczenie: Anna Wziątek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miłość i tajemnica". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
SMS aus dem Jenseits
978-83-603-3343-3
Romina

Po plecach Conny przebiega lodowaty dreszcz. Podobizna młodej kobiety na starym kamieniu nagrobnym przyciąga ją z magiczną siłą. Pod spodem widnieje napis: „Mojej jedynej miłości. Wilhelm”. Kim mógł być ten Wilhelm, a kim kobieta, którą tak bardzo kochał? Conny dokłada wszelkich starań, aby odsłonić tę tajemnicę. Aż nagle zaczyna otrzymywać na komórkę zagadkowe ostrzeżenia – czy są to wiadomości z zaświatów?

Urmurmina | 2014-04-28

Tytuł był obiecujący, ale jak się potem okazało - to wszystko... Zawiodłam się straszliwie, miałam nadzieję na jakiś fajny wątek fantasy lub chociażby kryminalny, a okazało się coś tak tandetnego, że cud, iż przeczytałam tą książkę w całości. Bo ani nie jest wciągająca, a zakończenie rozczarowuje po całości. Nie polecam.

Reading_is_sexyy | 2011-09-18

Sięgnęłam po tą książkę przypadkiem. Jak patrzyłam na czcionkę i długość rozdziałów, to nie chciało mi się czytać. Ale jak zaczęłam czytać, to nie wiedziałam kiedy skończyłam. Niepowtarzalne połączenie horroru i romansu, a to wszystko połączone w fantastycznej powieści dla młodzieży. Polecam !

Paulina | 2014-01-04
Przeczytana: 20 listopada 2013

Pierwszy raz gdy zobaczyłam tą książkę, zafascynował mnie jej tytuł, od razu wiedziałam, że jest to książka właśnie dla mnie. Nie zważając na nie pochlebne opinie wobec książki, od razu zabrałam się do jej czytania.
Conny podczas projektu z biologii, który opracowuje razem z kolegą z klasy Yanikiem, natrafia na tajemniczy pomnik nagrobny, na którym jest tylko inskrypcja: „Mojej jedynej miłości. Wilhelm”. Mimo złych odczuć przy pomniku dziewczyna jest zaintrygowana tajemniczym pomnikiem i Wilhelmem. Jak się okazuje niedaleko pomnika stoi grób Wilhelma von Sunderburga, który zmarł w swoje dwudzieste czwarte urodziny. Dziewczyna ma nadzieje, że jej nowy kolega z klubu żeglarskiego, opowie jej coś o swojej rodzinie oraz Wilhelmie i tajemniczym pomniku.

Niestety ich pierwsze spotkanie nie należy do udanych. W zamian za to Robert von Sunderburg, zaprasza ją i jej koleżankę wraz z chłopakiem do domu na „przyjęcie”. Conny zostaje tam nie miło przyjęta przez dziadka chłopaka oraz jego...

Tajemnicza, intrygująca i romantyczna. Takie książki są jednymi z moich ulubionych.

Lenthiel | 2011-05-08
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 08 maja 2011

Cudowna. Pełna romantyzmu i tajemnic z niewielką domieszką grozy (naprawdę niewielką). Nie jest to książka wysokich lotów, ale przyjemna i potrafi wzruszyć. Polecam.

Pastelowe_Niebo | 2015-01-27
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki. Tak naprawdę nie wiem, czy mi się podobała, czy wręcz przeciwnie, ale widzę jeden ogromny minus... Główna bohaterka była, moim zdaniem, najbardziej irytującą postacią w całej tej powieści. Być tak bezczelnie wścibską! Nie do końca podobała mi się również sama akcja książki. Wszystko to toczyło się jakoś tak wolno. Nie wspominając już, że wszystko było łatwe do przewidzenia, a w niektórych momentach niezbyt zrozumiałe.
Sam pomysł na lekturę jest całkiem niezły, więc to duży plus. Tytuł też przyciągający, ale reszta to dla mnie lekka porażka. Wydaje mi się, że akcja była za mało rozbudowana.
Uważam, że książka jest średnia, ale polecam, jeśli szukacie czegoś na przeczytanie w jeden wieczór.

Kasiasss | 2014-06-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Od mamy
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Tak szybko się ją czytało, że nawet nie wiem jak mam ją ocenić. Książka na jedno popołudnie. Historia ciekawa, tajemnicza i nawet wciągająca, ale... kto każe dzieciom na zadanie łazić po cmentarzach? :)
Polecam na podróż lub deszczowy dzień.

ruda2069 | 2014-09-03

Kiedy przeczytałam tytuł myślałam, że będzie to naiwna książka o duchach, jednak postanowiłam ją przeczytać i byłam pozytywnie zaskoczona. Gorąco zachęcam do przeczytania tej książki.

lawrencebrown | 2011-08-18

Książka bardzo mnie wciągnęła, nie mogłam się od niej oderwać, ciągle chciałam odkrywać nowe fakty i nawet nie zauważyłam kiedy się skończyła

Wera | 2012-12-23

Książka, którą czyta się w jeden dzień. Nie znaczy to, że jest rewelacyjna. Dobry pomysł, ale można było z tego stworzyć coś wybitnego ;)