SMS z Zaświatów

Okładka książki SMS z Zaświatów Bianka Minte-König
Okładka książki SMS z Zaświatów
Bianka Minte-König Wydawnictwo: ADAMUS Cykl: Liebe & Geheimnisse (tom 4) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Liebe & Geheimnisse (tom 4)
SMS aus dem Jenseits
ADAMUS
2010-04-16
2010-04-16
Anna Wziątek

5 letnia Constanze będąc na cmentarzu z przyjacielem odkrywa tajemniczy napis na nagrobku mojej jedynej miłości Wilhelm poznaje chłopaka imieniem Robert czy tajemniczy nagrobek chłopak mają swój sekret po tym jak conny zaczyna się fascynować tajemnicą nagrobka zaczyna dostawać smsy z zaświatów czy Constanze uda się rozwiązać zagadkę tajemniczego grobu dowiecie się czytając książkę polecam Natalia

Powieść o młodzieży, dla młodzieży. Skuszona opisem z okładki sięgnęłam po "SMS z zaświatów". Piętnastoletnia Cony i jej szkolny kolega Yannik otrzymują zadanie z biologii, dość ciekawe mają zbadać faunę i florę wybranego przez siebie cmentarza. Podczas tworzenia projektu Conny trafia na zbiór grobów rodziny Sunderburg, a obok piękną rzeźbę kobiety, niestety bez nazwiska. Na kamieniu nagrobnym z twarzą kobiety widnieje napis "Mojej jedynej miłości. Wilhelm". Nastolatka odczuwa przy nim paranormalne zdolności, dziwne uczucia, zimno... To sprawia, że chce zbadać głębiej do kogo należy dziwny grób. Czy pomoże jej nowy kolega, którego pozna na kursie żeglarstwa o tym samym nazwisku, który widnieje na grobach- Sunderburg? Czy przyjaciółka Lena uwierzy w paranormalne zdolności Conny? A może kujon, mocno stąpający po ziemi Yannik pomoże dojść jej do prawdy... Conny uwikła się w mroczną tajemnicę, której odkrycie zagrażać będzie jej życiu,a wyjść z opresji pomoże jej prawdziwa miłość :)

Książka to wyglądała bardziej na opowiadanie niż na pełnowymiarową pozycję. Miałam wrażenie, że historia jest za krótka, za mało było tutaj szczegółów. Dla mnie było to zwykłe opowiadanie.

Nie jest to zła pozycja, chociaż trzeba przyznać, że momentami trochę niedopracowana. Nie jest to powieść wypełniona zwrotami akcji cz też książka, od której nie jesteśmy w stanie się oderwać. Nie możemy oczekiwać od niej nawet rozwinięcia świata duchów.

Jednak mimo to, nie jest to pozycja całkowicie do bani. Ma swoje plusy, chociaż istniej o wiele więcej o wiele lepszych książek o podobnej tematyce.

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki. Tak naprawdę nie wiem, czy mi się podobała, czy wręcz przeciwnie, ale widzę jeden ogromny minus... Główna bohaterka była, moim zdaniem, najbardziej irytującą postacią w całej tej powieści. Być tak bezczelnie wścibską! Nie do końca podobała mi się również sama akcja książki. Wszystko to toczyło się jakoś tak wolno. Nie wspominając już, że wszystko było łatwe do przewidzenia, a w niektórych momentach niezbyt zrozumiałe.
Sam pomysł na lekturę jest całkiem niezły, więc to duży plus. Tytuł też przyciągający, ale reszta to dla mnie lekka porażka. Wydaje mi się, że akcja była za mało rozbudowana.
Uważam, że książka jest średnia, ale polecam, jeśli szukacie czegoś na przeczytanie w jeden wieczór.

Kiedy przeczytałam tytuł myślałam, że będzie to naiwna książka o duchach, jednak postanowiłam ją przeczytać i byłam pozytywnie zaskoczona. Gorąco zachęcam do przeczytania tej książki.

Nic specjalnego, niestety. Spodziewałam się czegoś lepszego - co zresztą z samym pomysłem zdecydowanie można było zrobić. Niemniej nic się nie stanie, jeśli poświęci się na tę książeczkę wieczór czy dwa.

Książka bardziej mnie dobiła, niż urzekła.
Zobaczyłam ją przypadkiem. Leżała pod stertą dopiero co oddanych książek w bibliotece. Kątem oka dojrzałam " (..)z zaświatów". Wzięłam.
Chciałam przeczytać coś innego niż stare dobre obyczajówki i romanse. I masz Ci los...

Książka bardziej mnie dobiła, niż urzekła.

Lekka, fajna i dosyć przyjemnie się ją czytało. Dobra szybka książka dla nastolatków. Zwarta i konkretna, bez zbędnego nudziarstwa.

trochę nudna ale można przeczytać.

trochę nudna ale można przeczytać.

Nie zainteresowała mnie...

Nie polecam.

Nie zainteresowała mnie...

Nie polecam.

• Biblioteka
  • 2011

Dodaj cytat z książki SMS z Zaświatów