Córka Homera

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Homer's Daughter
historyczna
kosmateczka

Akcja tej znakomitej powieści toczy się - jak pisze Graves - trzysta lat po śmierci Homera, a więc około 300 r. p.n.e. na opanowanej przez plemiona greckie Sycylii. Główny wątek narracji nawiązuje do skutków pozostawienia przez Odyssa swej żony oraz królestwa bez opieki. Autor ze zwykłym sobie humorem i swadą żongluje przy tym różnymi mitami greckimi, sprawiając miłośnikom gatunku ogromną przyjemność i satysfakcję.
(Tadeusz Górny
"Książki z górnej półki" - TVP3)

źródło opisu: Tadeusz Górny; Książki z górnej półki - TVP3

MacG | 2013-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2013

Powieść zbliżona do "Herkulesa z mojej załogi" - klasyczny mit a "jak było naprawdę". Pomysł dobry, ale wykonanie (zwłaszcza jak na autora "Ja, Klaudiusz") tylko niezłe - "Herkules..." w tej materii jest jednak lepszy.

Patryk | 2015-12-10
Przeczytana: 11 grudnia 2015