Piłat i Nazarejczyk

Wydawnictwo: Książnica
Pilatus og Nasareeren

Patrząc na rzymskiego prokuratora przez pryzmat jego przeżyć, ambicji i pragnień, autorka snuje opowieść o losach Poncjusza i jego żony Prokulii aż do nawrócenia i śmierci na wygnaniu.

gwiazdka | 2012-11-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 27 listopada 2012

Moim zdaniem książka słaba. Czyta się dość lekko, fakt, ale lektura nie dała mi ani obrazu Piłata, ani nie pokazała przemiany człowieka pod wpływem spotkania z Jezusem. Ot, odniosłam wrażenie, że autorka pocięła Ewangelię na kawałki i te powkładała gdzie się dało w fabułę. Wyszło coś bardzo sztucznego. Dla mnie zabrakło głębi.

eunice | 2014-06-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Książkę dobrze się czyta, jest ciekawa, ale... nie tak wciągająca jak "Kochałam Tyberiusza".

Michał | 2011-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

Aż żal było Piłata na sam koniec, tak zręcznie została napisana ta historia. Czy tak było naprawdę lub jak blisko prawdy była Autorka nie jest w sumie istotne, ponieważ książka ta ma za zadanie przede wszystkim pokazać Piłata jako człowieka, a nie jako część Misterium Męki Pańskiej, odgrywającej krótką, acz ważną rolę w historii Zbawienia. I moim zdaniem zadanie to spełniła.

marola | 2011-01-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2006 rok

Kolejne w literaturze spojrzenie na człowieka, którego decyzja miała wpływ na losy świata. Jaki był? Co się z nim działo po śmierci Jezusa? Jak wyglądało jego nawrócenie? Na te pytania możemy znaleźć odpowiedzi w książce Dored.

agusia66 | 2011-05-19
Przeczytana: 2010 rok

Miał być klimat jak z "Kochałam Tyberiusza", no i inne spojrzenie na Piłata... Nie wytrzymuje porównania z "Tyberiuszem", ale czyta się względnie dobrze. Czy to lektura do powtórzenia? Wątpliwe.

Gerard Waldowski | 2015-03-17
Przeczytana: 15 stycznia 2014