W stronę prawdy

Wydawnictwo: Świat Książki
One true thing
choroba, problemy, obyczajowość
Mila

Ellen Gulden ma w Nowym Jorku dobrą pracę, ładne mieszkanie, zakochanego w niej chłopaka, wielu przyjaciół i moc rozrywek. Każde święto i weekendy spędza u rodziców w Langhorne. Ojciec, George, jest profesorem anglistyki w miejscowym college'u, a matka, Katherine, zajmuje się domem i stara się, by wszyscy byli w nim szczęśliwi. I nagle pewnego dnia wszystko się zmienia: 46-letnia Katherine dowiaduje się o swojej śmiertelnej chorobie. Ojciec nakłania córkę do zrezygnowania z beztroskiego życia w wielkim mieście i zaopiekowania się matką. Ellen się buntuje, ale w końcu podejmuje trudne wyzwanie...

kajsa | 2012-01-19

Często to, co uznajemy za wyrzeczenie, poświęcenie, może stać się dla nas prawdziwym odkupieniem,poznaniem samego siebie.

meg | 2013-05-15
Przeczytana: 15 maja 2013

Ellen Gulden, która z powodu zaistniałej sytuacji musi przenieść się z Nowego Jorku do Langhorne – miasteczka w którym spędziła dzieciństwo. Ma dobrą pracę, ładne mieszkanie, chłopaka oraz wielu przyjaciół w Nowym Jorku. Jej ojciec jest profesorem anglistyki w miejscowym college’u. Natomiast matka, Katherine, zajmuje się domem i stara się, aby wszędzie było czysto i żeby każdy był szczęśliwy. Pewnego dnia Ellen i jej dwóch braci dowiaduje się, że ich matka ma raka i pozostało jej niewiele czasu do dalszego życia. Ojciec nakłania Ellen, aby została w domu i zajęła się matką jednak dziewczyna nie chce zostawiać swojego dotychczasowego życia W końcu Ellen podejmuje trudne wyzwanie i zostaje w domu. W ciągu tych kilku miesięcy ich relacje sie zmieniają,zaprzyjaźniają się i dopiero pod koniec jej życia dziewczyna tak naprawdę poznaje kim tak naprawdę była jej matka.
Obie kobiety nawiązują ze sobą niemalże intymną więż. Stają się jedną duszą.
To książka o przemianie, o wielkiej...

Anita | 2011-08-12
Przeczytana: styczeń 2011

Według mnie książka pokazuje jak jest czasami ciężko zmierzyć się z niektórymi sytuacjami, które mają miejsce w naszym codziennym życiu i jak trudno przez to wszystko przejść obojętnie.

Dominika Gaweł | 2013-09-20
Przeczytana: 23 września 2013

I po raz pierwszy zastanowiłam się, co czuje człowiek, gdy wie, że musi umrzeć, a tymczasem drzewa pączkują, kwiaty kwitną, liście schną i giną, a on tego wszystkiego nie zobaczy.

soulsoul | 2015-02-19
Przeczytana: 14 listopada 2014

Poznanie historii Ellen zaczęłam od filmu, który zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Książka tylko uzupełniła pewne niewyjaśnione w nim zdarzenia.
Polecam zarówno film jak i książkę.

Teresa | 2016-11-15
Alunia | 2016-10-14