Na krawędzi szaleństwa

The Edge of Madness
978-83-60532-17-1
cyberwojna, świat, antyterroryści
Ag2S

Dobbs niewątpliwie zstąpił na ziemię po to by pisać thrillery, od których nawet na moment nie można się oderwać. Wybuchowe pod każdym względem. Fascynujące i przerażające. Powieść Dobbsa wyprzedza czas. Cyber-atak, wojna przyszłości, widział już to Google, Estonia i Gruzja. Ten thriller to zarówno koszmarna wizja, jak i przeraźliwie aktualne ostrzeżenie. W zamku w Szkocji przywódcy Wielkiej Brytanii, Rosji i USA spotykają się w tajemnicy, aby powstrzymać groźbę cyberwojny. Harry Jones, z antyterrorystycznej jednostki SAS, musi ratować uczestników spotkania przed nimi samymi i świat. Nie wszyscy zdołają przeżyć.

Katarzyna | 2015-11-22
Przeczytana: 21 listopada 2015

„Na krawędzi szaleństwa” to thriller polityczny. Za polityką nigdy nie przepadałam więc ta książka była dla mnie swoistym eksperymentem.

Wizja cyberwojny jest jak najbardziej realna w dzisiejszych czasach. Michael Dobbs w swojej książce przedstawia zaledwie przedsmak tego co by mogło się wydarzyć.
Niestety fabuła rozwija się zbyt powoli i nim czytelnik zdąży się nią na dobre zainteresować, to może się porządnie znudzić oczekiwaniem. Niewiele dialogów i przydługie opisy potrafią zmęczyć. Plus za postacie, które są wyraziste, ale Dobbs czasami zbyt szczegółowo odbiega od głównego wątku, rozpisując się nad wydarzeniami z ich przeszłości.

Układy, układziki, zależności, manipulacje, brudna polityka i dbanie tylko o własny interes, nawet w obliczu zagrożenia wojny – prawdziwą politykę ukazuje nam autor.

Bartosz Oszczęda | 2015-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2015

"Na krawędzi szaleństwa" to pierwszy thriller jaki dane mi było przeczytać. Wiele trudnych terminów, zagmatwany świat brudnej polityki i największych światowych mocarstw. Mimo tego, że nie bardzo gustuję w tego rodzaju książkach, to sposób pisania Dobbs'a na prawdę mnie ujął. Do ostatniej strony nie wiedziałem co dokładnie się wydarzy, a z każdym kolejnym rozdziałem otwierały i zamykały się kolejne wątki fabularne.

Rafał Rodak | 2016-05-07
Przeczytana: 2014 rok

Na całym świecie, w atakach terrorystycznych realizowanych poprzez Internet zaczynają ginąc ludzie. Rządy nie są w stanie ustalić, kim dokładnie są napastnicy. Ani jaki będzie ich następny krok.

Ciekawa, wciągająca wizja świata, stojącego w obliczu cyberwojny. Świata, w którym przyszło nam żyć. Podobny scenariusz może zrealizować się w każdej chwili.

Secret Reader99 | 2016-07-20

Nie lubię polityki, a w tej książce wątków politycznych trochę jest.

pannakac | 2016-02-14
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: luty 2016

Michaela Dobbsa kojarzy się głównie z Domku z kart czy też, używając tytułu oryginalnego, House of Cards. Ostatnio kojarzy się podwójnie, bo dzięki amerykańskiemu serialowi z Kevinem Spacey w roli głównej doczekaliśmy się nowego wydania książek Dobbsa. Na krawędzi szaleństwa kupiłam w wakacje, jeszcze przed lekturą jego najpopularniejszej książki. Kojarzyłam nazwisko, więc się skusiłam. I to jedna z moich lepszych książkowych decyzji. Ten tytuł, tak jak House of Cards, jest thrillerem politycznym. I tu czas skończyć porównania, bo uważam, że Na krawędzi szaleństwa zasługuje na swoją osobną uwagę.

Jeśli mam zacząć od rzeczy, która spodobała mi się najbardziej, będzie to na pewno temat. Cyberatak u Dobbsa jest fantastyczną okazją do pogrożenia czytelnikowi jego konsekwencjami, a jednocześnie do stworzenia całkiem logicznej i chłodnej wizji tego, w jaki sposób mogą wyglądać kulisy takiej akcji. W Blackoucie Marc Elsberg opisywał konsekwencje odłączenia świata od prądu, tu Dobbs...

Aneta | 2016-11-15

Szału nie ma, ale przeczytać można :-)

FelipeSaa | 2016-11-23
Piotr | 2016-10-16