Katarzyna 
32 lat, kobieta, śląskie, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Gen atlantydzki
  Gen atlantydzki
  Autor:
  „Gen Atlantydzki” to pierwsza cześć trylogii „Zagadka pochodzenia”. Powieść sprzedała się w ilości ponad miliona egzemplarzy, przetłumaczona została na 20 języków, a w krótce zostanie zekranizowana. ...
  czytelników: 1221 | opinie: 110 | ocena: 6,15 (582 głosy)
 • Profil mordercy
  Profil mordercy
  Autor:
  Paul Britton, jeden z najsłynniejszych na świecie profilerów – czyli specjalistów, którzy tworzą psychologiczny portret sprawców zbrodni – zabiera nas w podróż w głąb zbrodniczego umysłu. Okrutne i p...
  czytelników: 2051 | opinie: 62 | ocena: 7,63 (504 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-10 19:17:00
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
Cykl: Zagadka pochodzenia (tom 1)
 
2018-12-09 18:05:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Fantastyka, fantasy, Z biblioteki
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 2)

„Miecz przeznaczenia” drugi tom z cyklu o Wiedźminie autorstwa polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego.
Książka ma formę zbioru opowiadań, które łączą bohaterowie i kilka głównych wątków. Poza tym każdy z rozdziałów to inna historia. Dowiadujemy się więcej o czarodziejce Yennefer, której postać w pierwszym tomie była mocno owiana tajemnicą. Tu poświęcono jej całe rozdziały, a jej drogi i drogi...
„Miecz przeznaczenia” drugi tom z cyklu o Wiedźminie autorstwa polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego.
Książka ma formę zbioru opowiadań, które łączą bohaterowie i kilka głównych wątków. Poza tym każdy z rozdziałów to inna historia. Dowiadujemy się więcej o czarodziejce Yennefer, której postać w pierwszym tomie była mocno owiana tajemnicą. Tu poświęcono jej całe rozdziały, a jej drogi i drogi Geralta co rusz się krzyżują. Stąd sporo jest romansu, a cała fabuła oscyluje wokół relacji między Wiedźminem a Yennefer.
Jaskra też jest dużo. Gdzie Geralt by nie poszedł, tam nagle wyskakuje trubadur. Choć wędrują osobno, to depczą sobie po piętach nawzajem.
Pojawia się też nowa postać, a od pierwszych stron wyczuwamy, że będzie to ktoś, kto będzie miał swoją prawdziwą rolę. Mowa tu o Ciri. Zaledwie 10-letniej dziewczynce, niesfornej, buntowniczej małej księżniczce, która potrafi nieźle dokuczyć.
W drugim tomie autor postawił głównie na relacje międzyludzkie. Z jednej strony fajnie, bo możemy dowiedzieć się więcej o naszych bohaterach, ale z drugiej trochę za mało mi tutaj świata fantasy i efektywnych walk z potworami.
W związku z tym, iż na LC wciąż nie ma połówek ocen, to daje 6, choć skłaniam się bardziej w stronę 6,5.

pokaż więcej

 
2018-11-30 22:47:54
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Pochyłe niebo (tom 1)
 
2018-11-30 22:47:01
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-24 17:27:39
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-24 17:23:46
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Thriller, kryminał, Z biblioteki
Autor:

„Mistrzowskie połączenie tajemnicy, suspensu i psychologii” taki napis widnieje na okładce i ma zachęcać czytelnika do sięgnięcia po książkę Joy Fielding. Mnie zachęcił, lecz po przeczytaniu stwierdzam, że ta reklama jest trochę na wyrost. „Szepty i kłamstwa” to thriller psychologiczny, którego akcja rozwija się opieszale. Z początku przypomina bardziej dramat, ot 40letnia samotna kobieta z... „Mistrzowskie połączenie tajemnicy, suspensu i psychologii” taki napis widnieje na okładce i ma zachęcać czytelnika do sięgnięcia po książkę Joy Fielding. Mnie zachęcił, lecz po przeczytaniu stwierdzam, że ta reklama jest trochę na wyrost. „Szepty i kłamstwa” to thriller psychologiczny, którego akcja rozwija się opieszale. Z początku przypomina bardziej dramat, ot 40letnia samotna kobieta z przykrymi wspomnieniami, której nie ułożyło się życie. Fabuła nie wciągnęła mnie intensywnie, ale też nie pogrążyła w nudzie. Główna bohaterka Terry przyjmuje na wynajem nową lokatorkę, młodą i pełną energii Alison. Alison nie jest tym, kimś za kogo się podaje i choć nie zostaje to wprost powiedziane, doskonale o tym wiemy. Autorka subtelnie buduje poczucie zagrożenia, niepewności i osaczenia, co pewien czas tworząc mocniejsze momenty. Całość napisana jest w przystępny sposób, zatem książkę czyta się sprawnie. Dzięki temu, iż nie mam tutaj zatrzęsienia postaci, te co występują zostały dobrze scharakteryzowane. Ostatnie rozdziały, które miały wywołać najwięcej emocji, mnie jakoś nie porwały. Całkowity zwrot akcji, fakt był zaskakujący, ale brakło mi w tym wszystkim jakiegoś polotu, tego czegoś.
No cóż, wcale nieźle, ale jakoś zbyt przeciętnie.

pokaż więcej

 
2018-11-11 19:07:52

„Tajemnica Sittaford” wyd. 1931r.

Rzecz dzieje się w maleńkiej miejscowości Sittaford, w Anglii. Gdy miejscowość zostaje odcięta od świata przez śnieżycę, mieszkańcy postanawiają urozmaicić sobie czas, urządzając wieczorek spirytystyczny. To, co z początku miało być dziecinną zabawą, przeistacza się w prawdziwy dramat. Duchy informują o śmierci bliskiego przyjaciela jednego z uczestników...
„Tajemnica Sittaford” wyd. 1931r.

Rzecz dzieje się w maleńkiej miejscowości Sittaford, w Anglii. Gdy miejscowość zostaje odcięta od świata przez śnieżycę, mieszkańcy postanawiają urozmaicić sobie czas, urządzając wieczorek spirytystyczny. To, co z początku miało być dziecinną zabawą, przeistacza się w prawdziwy dramat. Duchy informują o śmierci bliskiego przyjaciela jednego z uczestników spotkania.

„Tajemnica Sittaford” stanowi oddzielną pozycję w dorobku autorki. Brak tutaj wielkich detektywów, a śledztwo prowadzone jest przez parę osób. To jest Emilia Trefusis (młoda, piękna dama, której narzeczonego oskarżono o dokonanie morderstwa) wraz z dziennikarzem Charlesem Enderby oraz Inspektor Narracot.

Cała akcja toczy się niespiesznie, a śledztwo to głównie przesłuchania i podsłuchania. Brak w fabule nagłych zwrotów, a każdy napotkany gość ma coś do powiedzenia i odgrywa mały epizod w całości. Autorka pisze trochę o wszystkich i o nikim konkretnie. Ciężko jest wytypować podejrzanego, gdyż wszyscy bohaterowie jednakowo wydają się słabo zarysowani. No może poza samą panną Trefusis. Książka mocno przeciętna, a zakończenie nie jest zaskakujące, jak na Agathę Christie przystało, ale to może dlatego, że autorka przyzwyczaiła już swoich czytelników do takich zagrywek.

pokaż więcej

 
2018-11-04 21:42:16
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-02 15:42:58
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Hyperion (tom 1) | Seria: Artefakty
 
2018-10-21 20:32:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Fantastyka, fantasy, Posiadam
Cykl: Poszukiwaczka (tom 1)

„Poszukiwaczka” to pierwszy tom trylogii o tzw. Poszukiwaczach. Zadaniem i rolą Poszukiwacza jest zwalczać zło i nikczemność w imię dobra i szlachetności.
Mamy trzech młodych pretendentów do miana Poszukiwacza: Quin, Shinobu i John. Nie trzeba nawet zacząć czytać książki, by dowiedzieć się, że jeden z nich nie zostanie dopuszczony do próby, a pozostała dwójka mocno się rozczaruje. Jest to...
„Poszukiwaczka” to pierwszy tom trylogii o tzw. Poszukiwaczach. Zadaniem i rolą Poszukiwacza jest zwalczać zło i nikczemność w imię dobra i szlachetności.
Mamy trzech młodych pretendentów do miana Poszukiwacza: Quin, Shinobu i John. Nie trzeba nawet zacząć czytać książki, by dowiedzieć się, że jeden z nich nie zostanie dopuszczony do próby, a pozostała dwójka mocno się rozczaruje. Jest to wypisane w notce na tylnej okładce. Idąc za ciosem, dodam, że opis aż zanadto zdradza fabułę całej książki.
Książka jest lekka w odbiorze i szybko się ją czyta. Rozdziały podzielone są pomiędzy cztery główne postacie, oprócz ww. trójki jest jeszcze Maud Młoda Sędzia. Niestety są one mocno nierówne pod względem charakterystyki. Co gorsza, najsłabszą z nich jest główna bohaterka Quin. Dziewczyna jest bardzo przeciętna i nijaka, nic jej nie wyróżnia do miana pełnionej funkcji w książce. Za najlepiej uformowaną postać uważam Shinobu, widać wyraźny rozwój i przemianę tego bohatera.
Świat fantasy, jaki stworzyła Dayton, jest wciąż światem nam znanym, ale w książce mówimy już o przyszłości. Autorka z początku niewiele zdradza na ten temat, by potem gładko, ale z elementem zaskoczenia uświadomić czytelnika, o co w tym wszystkim chodzi.
Niestety sama opowieść jest mocno przeciętna. Mnie nie potrafiła intensywnie wciągnąć i od pewnego momentu dłużyła mi się. Opisy walki wydają się zbyt detaliczne, przez co tracą na napięciu. Cała fabuła nie dość, że została zdradzona na okładce, to jeszcze jej szczegóły bardzo łatwo przewidzieć w trakcie czytania. Przewidzieć można również decyzje, jakie podejmie mdła Quin. Zakończenie z początku przeciągane, potem załatwione w kilku zdaniach straciło swój urok.
Podsumowując, jest zbyt mdło i nijak. Brakuje polotu i tego czegoś.

pokaż więcej

 
2018-10-14 17:55:40
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-10-13 18:02:09
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Z biblioteki
Autor:

„Zaklinacz czasu” opowiada rzeczy nam oczywiste. Każda egzystująca osoba ma poczucie czasu. Każdy z nas wypełnia go na swój sposób. Jednym ciągle się śpieszy i narzekają na brak czasu, inni natomiast mają go zbyt wiele. Różni ludzie, różne potrzeby, różne podejście do życia, cele i pragnienia, albo ich brak. To wszystko decyduje o tym, jak wykorzystujemy dany nam czas.

Tak sobie myślę… z tyłu...
„Zaklinacz czasu” opowiada rzeczy nam oczywiste. Każda egzystująca osoba ma poczucie czasu. Każdy z nas wypełnia go na swój sposób. Jednym ciągle się śpieszy i narzekają na brak czasu, inni natomiast mają go zbyt wiele. Różni ludzie, różne potrzeby, różne podejście do życia, cele i pragnienia, albo ich brak. To wszystko decyduje o tym, jak wykorzystujemy dany nam czas.

Tak sobie myślę… z tyłu na okładce jest stwierdzenie „...książka, która dla wielu czytelników na całym świecie stała się inspiracją i impulsem do życiowych zmian”.
Pytanie, jakie mi się nasuwa, czy osoby bardzo zabiegane, tkwiące w pędzie do sukcesów i osiągnięć, których cel i droga są ukierunkowane i skupione tylko na jednym, znajdą czas i przede wszystkim, czy zechcą go poświęcić na przeczytanie tej książki. Bo głównie do takich osób ta pozycja jest skierowana. Do osób, którym „coś” przesłoniło oczy i przestali żyć, tylko pędzą i biegną.

Dla pozostałych osób, dla których życie to coś więcej niż rzeczy materialne i finansowe, dla tych, co żyją świadomie, książka będzie tak oczywista, że nie wniesie w ich życie nic albo niewiele.

pokaż więcej

 
2018-10-10 22:33:36
Została fanką autorki: Agatha Christie
 
2018-10-06 12:35:14
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Cykl gliwicki (tom 1) | Seria: Ze Strachem
 
2018-10-02 19:39:35
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
Moja biblioteczka
371 119 1959
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (20)

Ulubieni autorzy (4)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd