Ryszard Kapuściński. Biografia pisarza

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-1069-1
MsSurrealist

Książka Beaty Nowackiej i Zygmunta Ziątka - literaturoznawców od lat zajmujących się twórczością Ryszarda Kapuścińskiego - to pierwsza próba pokazania całości dzieła autora Podróży z Herodotem. Biografia twórcza jednego z najwybitniejszych reportażystów XX wieku jest próbą opisania rozwoju i przemian jego pisarstwa. Opisowi działalności literackiej towarzyszy próba naszkicowania losów pisarza,...

Biografia twórcza jednego z najwybitniejszych reportażystów XX wieku jest próbą opisania rozwoju i przemian jego pisarstwa. Opisowi działalności literackiej towarzyszy próba naszkicowania losów pisarza, który sam często stawał się bohaterem swoich tekstów. Autorzy nie tylko analizują reportaże Kapuścińskiego, ale wyjaśniają też kulisy ich powstania oraz ich odbiór w Polsce i na świecie.

Ryszard Kapuściński Beaty Nowackiej i Zygmunta Ziątka to niezbędny przewodnik dla wszystkich, których interesuje życie i twórczość cesarza reportażu.

Jurgiel | 2013-05-26
Na półkach: Biografie, Przeczytane
Przeczytana: 24 maja 2013

W moim odczuciu książka jest napisana akademicko, przez co język wydaje się być nieco sztywny. Czytało mi się momentami opornie i trudno. Odniosłem wrażenie, że intensywność mojej uwagi podczas czytania przybrała postać sinusoidy, niektóre rozdziały sprawiały, że nie mogłem się oderwać, a niektóre nudziły mnie niesłychanie.
Generalnie polecam tę pozycję dla fanów mistrza reportażu, jakim był Kapuściński, książka pełna jest fascynujących faktów dotyczących jego życia.

wiktoriah2o | 2016-09-30
Przeczytana: listopad 2012