Che Guevara

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Che Guevara
8320717620
komunizm, Kuba, Boliwia, rewolucja

Ernesto Guevara, zwany Che (1928-1967), Argentyńczyk, z wykształcenia lekarz, z wyboru rewolucjonista, jeden z przywódców przewrotu na Kubie. Organizował oddziały partyzanckie w Boliwii. Ranny, wzięty do niewoli, zamordowany. Kim był naprawdę? Idealistą czy zwykłym buntownikiem? Co chciał osiągnąć? Co nim powodowało? Mimo upływu lat legenda o nim nadal żyje. stał się idolem rewolty młodzieżowej w wielu krajach w 1968 roku.

źródło opisu: Iskry 2004

źródło okładki: www.atenakg.pl

ZielonaCytryna | 2010-09-10

Stronnicza, nawet bardzo, ale w dość interesujący sposób opisująca dzieje tego kubańskiego rewolucjonisty.

Aleksandra Czarniecka | 2015-08-27

Mimo, że lubię postać Che Guevary, daleko mi do sakralizacji jego osoby, jaką próbuje uskuteczniać autor biografii. Daję jednak plusa za bogatą faktografię.

Matacz | 2011-09-22

Książka biograficzon-historyczna przybliżająca nam postać legendarnego Che, oraz historię kubańskiej (i nie tylko) rewolucji. Lektura trudna, którą nie jest łatwo przeczytać. Dużo dat i faktów. Poza tym autor skupia się głównie na okresie trwania walk o wyzwolenie Kuby spod rządów Batisty, a Guevare przedstawia nam jako bohaterskiego dowódcę małego oddziału, który jako zagorzały komunista traktuje się na równi z innymi żołnierzami. Jak było naprawdę? Tego raczej nigdy się nie dowiemy. Zwolennicy Che powiedzą pewnie, że to książka oparta na faktach, a przeciwnicy, że to chłam wychwalający zbrodniarza. Ja jednak uważam Che bardziej za bohatera pozytywnego niż "krwiopijcę", więc książkę polecę, ale głównie ludziom interesującym się historią i oczywiście Che Guevarą.

Beata | 2013-05-25

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka nie daje pola do wyrobienia własnej opinii na temat Che Guevary. Dotychczas tę postać znałam jedynie z "koszulek", dlatego postanowiłam sięgnąć po jego biografię. Tymczasem odniosłam wrażenie, że autor jest "z lekka" nawiedzonym fanatykiem, wielbiącym Che.
Musiałam wszystko "przesiewać". Nie lubię gdy autor narzuca mi swoje zdanie. Aby biografia była przejrzysta, nie powinna zawierać opinii i sugestii.A w tej książce nawet śmierć Che sprawia, że przeistacza się on w bóstwo. Słabo

anikuu | 2013-03-30

Idealnie ukazane życie Ernesta Guevary. Ciekawie napisana, czyta się ją raczej jak powieść przygodową a nie biograficzną. Połączone ciekawe wątki i historie. Bardzo ciekawa

Suerte | 2017-03-07
Maciek | 2016-09-08