Tajemne bractwo pana Benedykta

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Mysterious Benedict Society
978-83-2458-537-3
Beata

Intrygująca, zabawna i przerażająca, a zarazem wartościowa, mądra i dyskretnie przekazująca ciekawe informacje powieść dla dzieci, z rodzaju tych, które czyta się pod kołdrą przy świetle latarki, aż do ostatniej strony. Wszystko zaczyna się od tajemniczego ogłoszenia w gazecie: Czy jesteś utalentowanym dzieckiem szukającym nowych możliwości? Zaciekawia ono Reyniego, który ma 11 lat, wychowuje się w sierocińcu i jest niezwykle uzdolniony. Reynie decyduje się poddać tajemniczym sprawdzianom wiedzy, a w trakcie egzaminu poznaje dwójkę równie utalentowanych jak on dzieci: Sticky’ego i Kate,. Wszyscy trafiają do wielkiego kamiennego domu podobnego do zamku, gdzie czeka na nich autor ogłoszenia, pan Benedykt. Tam też dołącza do grupy malutka Constance. Dzieci dowiadują się, że ich zadaniem będzie powstrzymanie bardzo złego człowieka, który wynalazł urządzenie do kontrolowania ludzkich umysłów. W tym celu wyruszają do prowadzonej przez niego szkoły. Zostają do niej przyjęte i nadchodzi dla nich czas wielkich wyzwań, nadzwyczaj trudnych prób, podczas których sprawdzone zostaną nie tylko zdolności umysłowe, ale i charaktery. Czy przyjaźń pomoże im zdać najtrudniejszy ze wszystkich test?

źródło opisu: http://merlin.pl/Tajemne-bractwo-pana-Benedykta_Tr...(?)

Basia Łęcka | 2013-12-23

Tajemne bractwo pana Benedykta to ksiazka o trojce nadzwyczaj uzdolnionych dzieciach ktore musza wyruszyc na tajna,niebezpieczna miscje w roli tajnych agentow aby stawic czolo zlemu Panu Kurtynie ktory dzieki swojej machinie Szeptaczu potrafi czytac w myslach i wymazywac wspomnienia.
Los calego swiata spoczal na barkach Reyne'go Mooldona,Kate Whetherall,Sticky'm Washingtonem i Constance Contaire.

Zosia | 2015-03-20

Książka niezwykle przypadła mi do gustu, nie tylko ze względu na kreatywność i pomysłowość autora, ale również ze względu na poruszane w tej ksiązce ważne aspekty. Najprostszym przykładem jest chociażby lekceważenie dzieci, jak to mają w zwyczaju dorośli.
Z całą pewnością sięgnę po kolejne tomy! :)

Kinga | 2012-06-23
Przeczytana: 06 maja 2011

Już dawno nie trafiłam na tak wspaniałą książkę. Czytając ją nie potrafiłam się oderwać. Mimo, że jest dosyć gruba to szybko ją przeczytałam.

Książkoholiczka | 2013-07-01

Świetna książka! Bardzo mi się podobała, jest to utwór tajemniczy, można powiedzieć, że ze szczyptą kryminału.

Krzyżak | 2012-05-15
Przeczytana: lipiec 2012

Początek genialny. Reszta raczej nędzna.

magdaznam | 2016-10-31
nika | 2016-08-09