Na skrzydłach magii

Wydawnictwo: Amber
On Wings Of Magic
magia, świat czarownic
Lisek_1986

Una, pani Morskiej Twierdzy i dowódca wynajętego przez nią oddziału Sokolników, Tarlach dowiadują się, że Krainie Dolin grozi inwazja z innego świata. Uciekający przed zemstą zbuntowanych poddanych Sultanici zamierzają podbić Świat Czarownic. Una i Tarlach musza zorganizować pomoc mieszkańcom High Hallacku i stawić czoło najeźdźcy.

Mamerkus | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

Pani Mathews ma ewidentnie jakiś problem feministyczny pisząc swoje wiekopomne dzieła w ramach uniwersum świata czarownic. Jej opowiadanie "Sokolątko" było obrzydliwie zakamuflowaną manifestacją transwestytyzmu i skrajnej niechęci do mężczyzn. Tutaj mamy kontynuację tej tendencji poprzez z jednej strony przekłamanie oficjalnej wersji przeszłości kobiet i mężczyzn Sokolników (opisanego wcześniej m.in. w "Sokolej krew" i "Sokole prawo" i ostatnio dzieje Uny i Tarlacha), wprowadzając jakieś własne poronione genezy tego ludu całkowicie sprzeczne z dotychczasowym uniwersum świata przedstawionego, z drugiej zaś przedstawianie mężczyzn tej rasy jako zwyrodniałych okrutników, gwałcicieli i ciemiężycieli, co w kontekście np. postaci Tarlacha jest już nawet nie tyle śmieszne, co zwyczajnie groteskowe. Nie mam pojęcia gdzie miała oczy Andre Norton dopuszczając taką grafomankę do skądinąd własnego dziecka. Oczywistym jest, że "Na skrzydłach magii" to samodzielne dzieło Mathews, Norton...

Efemeryda | 2017-03-24

Kolejny tom cyklu. Kolejna historia. Właściwie nie trzeba znać poprzednich tomów, każda jest odrębną całością. Czyta się przyjemnie. Jest i magia i intryga i trochę walki, a także dylematów moralnych (nie za dużo więc w czystej rozrywce nie przeszkadzają). Jako lektura przed kominkiem w wyjątkowo paskudny wieczór godna polecenia.

Bartek Biedrzycki | 2016-06-07

Jest to bezdyskusyjnie najgorsza książka z cyklu i nawet nie chce mi się wyliczać co z nią jest nie tak.

W podcaście próbuję o tym mówić: http://www.gniazdoswiatow.net/2016/06/11/quest-25-na-skrzydlach-magii/

keikooth | 2014-09-26
Przeczytana: 26 września 2014

To książka po przeczytaniu której pozostaje tylko jedno pytanie - o co chodzi??

Karolina Stanisławska | 2016-11-02

Ależ pseudo-feministyczny gniot :)

Arcyinkwizytor | 2017-02-15
Karol Sas | 2017-01-08