Caligula
83-7469-352-5
Kaligula
historia
Pistacia

Cesarz Gajusz Kaligula znany jest jako szaleniec, który mianował swojego konia konsulem. Okrutny i rozwiązły, był mordercą i sam został zamordowany po czterech latach panowania, chociaż kiedy zastąpił Tyberiusza, Rzymianie nie posiadali się z radości. Cóż więc się stało? I czy naprawdę się stało? Może obiegowy wizerunek Kaliguli jest wypaczony, a on sam padł ofiarą okoliczności i złośliwych...

Cóż więc się stało? I czy naprawdę się stało? Może obiegowy wizerunek Kaliguli jest wypaczony, a on sam padł ofiarą okoliczności i złośliwych plotek? Nikt chyba nie nadaje się lepiej do tego, by opowiedzieć prawdziwą historię jego krótkiego życia, niż Lucjusz, który znał Kaligulę od dziecka i był z nim blisko do końca (nawiązał też intymne stosunki z jedną z sióstr Kaliguli i z jego. starszym bratem). Z opowieści, niestroniącej od pikanterii, wyłania się prawdziwy człowiek, a nie postać z mitów.

[opis wydawcy]

krystyna kalinowska | 2012-03-22

bardzo ciekawa książka,opisuje szalonego i despotycznego władcę Rzymu

captain_drown | 2014-12-19
Voit | 2013-10-18